Autor Wątek: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja  (Przeczytany 121939 razy)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #90 dnia: 14.11.2009, 11:44:47 »
Adam zdjęcia wygrzebane z neta czy z twojej kolekcji?

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #91 dnia: 14.11.2009, 11:45:42 »
Adam zdjęcia wygrzebane z neta czy z twojej kolekcji?
Zdecydowanie z neta. Nigdy na żywo nie widziałem takich konsol.

Gwoździu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #92 dnia: 07.01.2010, 23:15:34 »
adamstar1 - bardzo dobry temat/fotoprezentacja - rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości bo kupiłem ostatnio nówke IQ-502 i jak do mnie dotarł to się rozczarowałem, a do sprzedawcy chciałem zadzwonić, że to tandetna podróba, miałem kiedyś IQ-502 i różnił się dokładnie wszystkimi tymi rzeczami co wymieniałeś (lepsza obudowa, niebieskie i o niebo lepsze gniazdo na karty..., obraz, dźwięk), teraz już wiem, że były trzy wersje i niestety kupiłem tą trzecią, szybko jednak sprawiłem sobie używke model pierwszy i to jest TO co miałem za młodu :) obraz naprawde jest nieporównywalnie lepszy niż na modelu trzecim (jeśli moge to wrzuce foty porównujące z tych samych gier), a nawet dźwięk jest lepszy na korzyść modelu pierwszego co mnie dziwi... bo Ty pisałeś, że model trzeci ma dźwięk lepszy, poza tym zastanawia mnie fakt że w padach nie ma gniazd na słuchawki - z jakiego więc modelu pochodzą ? (mam róznież IQ-502 rev. 2 - martwy, a wnęrzności wyglądają na zdrowe, chętnie zabiore się za jego naprawe jak ktoś doradzi jak), podsumowując dobra robota, tak trzymać :)

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #93 dnia: 08.01.2010, 10:38:43 »
adamstar1 - bardzo dobry temat/fotoprezentacja - rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości bo kupiłem ostatnio nówke IQ-502 i jak do mnie dotarł to się rozczarowałem, a do sprzedawcy chciałem zadzwonić, że to tandetna podróba, miałem kiedyś IQ-502 i różnił się dokładnie wszystkimi tymi rzeczami co wymieniałeś (lepsza obudowa, niebieskie i o niebo lepsze gniazdo na karty..., obraz, dźwięk)
Nie ma co ukrywać że rev.1 i rev.2 są znacznie lepszymi konsolami pod względami konstrukcyjnymi niż rev.3. Najbardziej w rev.3 przeszkadzało mi gniazdo na karty.

teraz już wiem, że były trzy wersje i niestety kupiłem tą trzecią, szybko jednak sprawiłem sobie używke model pierwszy i to jest TO co miałem za młodu :) obraz naprawde jest nieporównywalnie lepszy niż na modelu trzecim (jeśli moge to wrzuce foty porównujące z tych samych gier)
Generalnie rev.3 została stworzona do pracy przez wyjście antenowe i podłączając ją w ten sposób uzyskujemy o wiele lepszy obraz niż przez AV. Porównując obraz z AV to rev.1 i rev.2 wgniata w ziemię rev.3. W przypadku podłączenia przez RF różnica jest już minimalna.

a nawet dźwięk jest lepszy na korzyść modelu pierwszego co mnie dziwi... bo Ty pisałeś, że model trzeci ma dźwięk lepszy
Jak by nie patrzył to jest to dość subiektywna ocena. Mi dźwięk w rev.3 bardziej przypadł do gustu. Jest delikatniejszy i milszy dla mojego ucha.

poza tym zastanawia mnie fakt że w padach nie ma gniazd na słuchawki - z jakiego więc modelu pochodzą ?
Trudno powiedzieć. Sama płytka prawdopodobnie była opracowana dla bardzo wielu konsol i pewnie były jakieś wersje IQ-502 z wyjściami słuchawkowymi.
IQ-502 był sprzedawany w różnych krajach pod rożną nazwą.

(mam róznież IQ-502 rev. 2 - martwy, a wnęrzności wyglądają na zdrowe, chętnie zabiore się za jego naprawe jak ktoś doradzi jak), podsumowując dobra robota, tak trzymać :)
Jeżeli chcesz poruszyć ten temat to napisz o tym w nowym wątku.

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #94 dnia: 08.01.2010, 22:46:33 »
Dźwięk być może masz do d... przez cinche, które rzeczywiście niektóre nie są najlepszej jakości, a kuzyn dorzucił Ci je gratis do zestawu.
Co do konsoli - to kupowałeś nową, rev.3 - bo tylko takie nowe zostały.
Ponad 70 osób jest zadowolonych z nich i nie zgłosiła żadnego problemu, nie ukrywam - na scalakach IQ-502 obraz jest ładniejszy, ale takich nowych już pewnie nigdzie się nie znajdzie, także nam - kolekcjonerom - zostaje wybór - albo coś pachnącego nowością, albo używanego na porządnych układach.
Ja akurat wybrałem Fenix'a, ale wiele osób miło wspomina IQ-502, i dla nich oferta z nowymi konsolami jest najlepsza.
A model rev.1 lub rev.2 miałem, z roku 1994, i wg. mnie żadna rewelacja, a miałem dwa IQ-502 te stare i dwa MT-777DX + MT-777DX do porównania od znajomego, i grafikę ładniejszą wyświetla DARYAR niż te stare na układach.
« Ostatnia zmiana: 09.01.2010, 00:12:17 wysłana przez MartinPn »

Gwoździu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #95 dnia: 09.01.2010, 23:59:46 »
...Ponad 70 osób jest zadowolonych z nich i nie zgłosiła żadnego problemu, nie ukrywam - na scalakach IQ-502 obraz jest ładniejszy, ale takich nowych już pewnie nigdzie się nie znajdzie, także nam - kolekcjonerom - zostaje wybór - albo coś pachnącego nowością, albo używanego na porządnych układach...
w moim przypadku niezadowolenie wynika z mojej niewiedzy bo nie wiedziałem, że były trzy wersje IQ-502 - poza tym ze strony kuzyna doszło do błędu (celowego) bo nie dostałem zasilacza TATAREK - który miał być w zestawie tylko inny - bo akurat taki miał i "też były one dołączane do zestawów" - Sory ale jak w aukcji pisze TATAREK to w paczce ma być TATAREK, a nie taki jaki się ma pod ręką, druga sprawa wbrew zapewnieniom paczka nie była dobrze zabezpieczona bo "iedalne" pudełko dotarło z dwoma rogami zgniecionymi -MartinPN nie zrozum mnie źle nie trzepiam się, ale taka jest prawda, odnośnie obrazu - to właśnie on(obraz) tu rozczarowuje najbardziej no i te nieszczęsne gniazdo na karty też jest uciążliwe, podsumowując - pomijając wszystkie wady tego(rev.3) modelu - jestem zadowolony z zakupu chociażby z faktu, iż jest to nówka, którą moim zdaniem warto mieć w kolekcji  :)

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #96 dnia: 10.01.2010, 00:17:20 »
Napisze jeszcze raz. Jeżeli jesteś użytkownikiem Pegasusa IQ-502 rev.3 i nie jesteś zadowolony z jakości obrazu bo jest blady jak trup to podłacz swoją konsolkę poprzez kabel antenowy. Przez RF obraz jest biegunowo odległy od tego przez AV, oczywiście na korzyść RF  8)

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #97 dnia: 10.01.2010, 02:22:40 »
A no to żeśmy już Gwoździu rozmawiali przez telefon! :)

A więc sprawa z zasilaczem ma się tak, iż początkowo mieliśmy tylko Tatarki, potem do nich doszły także te zasilacze które Ty otrzymałeś.
Mówisz nieprawdę pisząc, że dołączyliśmy Ci zasilacz pierwszy lepszy jaki mieliśmy pod ręką - te same zasilacze sprzedawał z konsolami IQ-502 hurtownik, i to od niego je otrzymujemy.
Z Tatarkami sprzedaliśmy może, hmm, z 30 sztuk, potem dostawaliśmy już tylko te.
Co więcej - są to prawdziwe zasilacze 850 mAh - duże, ciężkie - z oznaczeniem na naklejce po polsku - ZASILACZ DO GIER TELEWIZYJNYCH. A Tatarek, który mieliśmy od początku miał ich tylko 300 mAh - jest on widoczny w opisie Adama. Jako kolekcjoner odnotuj więc sobie w zapiskach kolekcji (jeśli takowe prowadzisz), iż posiadasz unikatowy zasilacz, który w latach 90-tych był dołączany do tych konsol,
i który nie trafi Ci się już raczej nigdy, inaczej niż w przypadku Tatarka, który często się przewija na Allegro.
Ale tak jak Ci mówiłem - gość znajdzie torbę z Tatarkami - to Ci wymienimy jeśli będziesz chciał.

Paczkę miałeś zapakowaną idealnie, rzadko kto Ci tak zapakuje - a to, że kartonik ma zgięty rogi, nie oznacza, iż my takiego już nie dostaliśmy.
Nigdy nie zapomnę, kiedy przy rozpakowaniu pierwszego zbiorczego kartonu, z pieczęcią Bobmarku jeszcze (w środku 10 pudełek z konsolami), patrzę - a tu jedno pudełko rozerwane na strzępy.
Reszta 9 ok, a to jedno wygląda jak psu z d... wyjęte. Na szczęście sprzedawca zgodził się na wymianę.
Chyba zdajesz sobie sprawę, że jeśli coś leży na magazynie 13 lat zrobionego z papieru, to czas działa na niekorzyść tego. A więc nie wypisuj po forach bzdur, że paczka była źle zapakowana,
bo oczerniasz kogoś, kto pakował Ci konsole porządnie jak tylko się dało, co najmniej w kilka warstw papieru i folie stretch.
A wiem dobrze, jak była zapakowana, bo kuzyn wszystko pakuje u mnie, i zawsze robi to bardzo solidnie.

A co do wnętrzności IQ-502 rev.3 i jakości sygnału - to wszystko zostało już wyjaśnione, mnie osobiście i starsze Bobmarkowskie klony nie zadowoliły, będzie okazja Gwoździu - to kupisz sobie od nas Fenixa nowego, i będziesz miał sprzęt który pod każdym względem będzie Ci pasował - zarówno wykonaniem jak i obrazem/dźwiękiem, no i będzie to również fabrycznie nowa konsola.
Na razie jednak czekam i czekam a magazyny nic nie odkrywają. A sam przygarnąłbym Fenixa nóweczkę z otwartymi ręcami i radością w sercu, hehe.
« Ostatnia zmiana: 10.01.2010, 02:34:34 wysłana przez MartinPn »

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #98 dnia: 10.01.2010, 08:59:31 »
Byłoby dobrze gdybyś Gwoździu albo Ty Martin wrzucili fotki tego drugiego zasilacza. Nie ma nim przypadkiem logo producenta "EVER GLOW"? To były zasilacze które były dołączane do części konsol, zwłaszcza tych starszych IQ-502.
« Ostatnia zmiana: 10.01.2010, 09:14:34 wysłana przez adamstar1 »

Gwoździu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #99 dnia: 10.01.2010, 11:11:47 »
Napisze jeszcze raz. Jeżeli jesteś użytkownikiem Pegasusa IQ-502 rev.3 i nie jesteś zadowolony z jakości obrazu bo jest blady jak trup to podłacz swoją konsolkę poprzez kabel antenowy. Przez RF obraz jest biegunowo odległy od tego przez AV, oczywiście na korzyść RF  8)
naprawde to nic nie zmienia, sprawdzałem na kilku tv (3lcd i 2kineskopowe)

MartinPn
A no to żeśmy już Gwoździu rozmawiali przez telefon! :)

A więc sprawa z zasilaczem ma się tak, iż początkowo mieliśmy tylko Tatarki, potem do nich doszły także te zasilacze które Ty otrzymałeś.
Mówisz nieprawdę pisząc, że dołączyliśmy Ci zasilacz pierwszy lepszy jaki mieliśmy pod ręką - te same zasilacze sprzedawał z konsolami IQ-502 hurtownik, i to od niego je otrzymujemy.
Z Tatarkami sprzedaliśmy może, hmm, z 30 sztuk, potem dostawaliśmy już tylko te.
Co więcej - są to prawdziwe zasilacze 850 mAh - duże, ciężkie - z oznaczeniem na naklejce po polsku - ZASILACZ DO GIER TELEWIZYJNYCH. A Tatarek, który mieliśmy od początku miał ich tylko 300 mAh - jest on widoczny w opisie Adama. Jako kolekcjoner odnotuj więc sobie w zapiskach kolekcji (jeśli takowe prowadzisz), iż posiadasz unikatowy zasilacz, który w latach 90-tych był dołączany do tych konsol,
i który nie trafi Ci się już raczej nigdy, inaczej niż w przypadku Tatarka, który często się przewija na Allegro.
Ale tak jak Ci mówiłem - gość znajdzie torbę z Tatarkami - to Ci wymienimy jeśli będziesz chciał.
...MartinPn... - powiedz co mnie to wszystko obchodzi ?? powtórze się - kupiłem zestaw, w którym był TATAREK - więc oczekiwałem w paczce zasilacza TATAREK - pisząc, że kuzyn dał pierwszy lepszy jaki miał pod ręką nie napisałem nieprawdy bo jak sam wyjaśniasz - hurtownik dostarczał konsole z dwoma rodzajami zasilaczy (TEN o którym mowa i TATAREK), ja miałem otrzymać TATAREK, a że kuzyn nie miał to co zrobił ? :) - dał pierwszy lepszy - mimo innego opisu w aukcji (rzetelność opisu się kłania)
Paczkę miałeś zapakowaną idealnie, rzadko kto Ci tak zapakuje - a to, że kartonik ma zgięty rogi, nie oznacza, iż my takiego już nie dostaliśmy.
Nigdy nie zapomnę, kiedy przy rozpakowaniu pierwszego zbiorczego kartonu, z pieczęcią Bobmarku jeszcze (w środku 10 pudełek z konsolami), patrzę - a tu jedno pudełko rozerwane na strzępy.
Reszta 9 ok, a to jedno wygląda jak psu z d... wyjęte. Na szczęście sprzedawca zgodził się na wymianę.
Chyba zdajesz sobie sprawę, że jeśli coś leży na magazynie 13 lat zrobionego z papieru, to czas działa na niekorzyść tego. A więc nie wypisuj po forach bzdur, że paczka była źle zapakowana,
bo oczerniasz kogoś, kto pakował Ci konsole porządnie jak tylko się dało, co najmniej w kilka warstw papieru i folie stretch.
A wiem dobrze, jak była zapakowana, bo kuzyn wszystko pakuje u mnie, i zawsze robi to bardzo solidnie.
czyli tutaj znów RZETELNOŚĆ opisu aukcji się kłania - nie można było odrazu tak napisać w aukcji, że mogą zdarzyć się uszkodzone pudełka ??

Nie byłoby tej dyskusji gdyby w opisie aukcji było wszystko jasno i rzetelnie opisane - a nie zatajone.

A co do wnętrzności IQ-502 rev.3 i jakości sygnału - to wszystko zostało już wyjaśnione, mnie osobiście i starsze Bobmarkowskie klony nie zadowoliły, będzie okazja Gwoździu - to kupisz sobie od nas Fenixa nowego, i będziesz miał sprzęt który pod każdym względem będzie Ci pasował - zarówno wykonaniem jak i obrazem/dźwiękiem, no i będzie to również fabrycznie nowa konsola.
Na razie jednak czekam i czekam a magazyny nic nie odkrywają. A sam przygarnąłbym Fenixa nóweczkę z otwartymi ręcami i radością w sercu, hehe.

Nie zaprzeczę - myślałem już o tym Fenix'ie...

adamstar1 tutaj foty zasilacza:
[nofollow] [nofollow] [nofollow]


FokusSmok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #100 dnia: 10.01.2010, 15:40:53 »
adamstar1 tutaj foty zasilacza:


Miałem taki sam zasilacz :D Jest troche tandetny, grzeje się. Ale jako jedyny bez problemów obsługuje stare clony oparte na scalakach i oczywiście "ciężkie" carty.

Orginalnego Tatarka też miałem kiedyś ale niestety dawał rade tylko na cartach opartych na glutach...

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #101 dnia: 10.01.2010, 16:39:52 »
No nic Gwoździu - dyskusja z Tobą nie ma większego sensu, powodzenia w dalszym kolekcjonowaniu idealnych konsol w idealnych pudełkach z lat 90tych!
Na pewno natrafisz jeszcze na wiele takich egzemplarzy, mam nadzieję, że nasze IQ-502 nie będzie Ci psuło estetyki kolekcji, szczególnie to pudełko z zagiętymi rogami.
Pozdrawiam!

A co do tego zasilacza - to możliwe, że obsługuje konsole, których nawet Tatarki nie dawały radę obsłużyć, gdyż ma duże trafo i prawdopodobnie te 850 mAh jest rzeczywiste, a nie tylko na obudowie, tak jak ma to miejsce przy chińskich zasilaczach.
Pamiętam ile czasu spędziliśmy z bratem, żeby w końcu tak przerobić zasilacz Tatarka, by odpalił z jednym MT-777DX używanym, który sprzedawałem na Allegro.
Wszystkie inne zasilacze nie dawały rady, a Tatarek choć uruchomił konsole, to przy strzale z pistoletu robił taki efekt na ekranie TV, że można się było przerazić, hehe.
« Ostatnia zmiana: 10.01.2010, 16:42:52 wysłana przez MartinPn »

FokusSmok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #102 dnia: 10.01.2010, 16:55:20 »
A co do tego zasilacza - to możliwe, że obsługuje konsole, których nawet Tatarki nie dawały radę obsłużyć, gdyż ma duże trafo i prawdopodobnie te 850 mAh jest rzeczywiste, a nie tylko na obudowie, tak jak ma to miejsce przy chińskich zasilaczach.
Pamiętam ile czasu spędziliśmy z bratem, żeby w końcu tak przerobić zasilacz Tatarka, by odpalił z jednym MT-777DX używanym, który sprzedawałem na Allegro.
Wszystkie inne zasilacze nie dawały rady, a Tatarek choć uruchomił konsole, to przy strzale z pistoletu robił taki efekt na ekranie TV, że można się było przerazić, hehe.

Hehe, mój to samo. Odpala stare famiclony których nie rusza tandetny zasilacz od Bs

Gwoździu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #103 dnia: 10.01.2010, 18:01:25 »
No nic Gwoździu - dyskusja z Tobą nie ma większego sensu, powodzenia w dalszym kolekcjonowaniu idealnych konsol w idealnych pudełkach z lat 90tych!
Na pewno natrafisz jeszcze na wiele takich egzemplarzy, mam nadzieję, że nasze IQ-502 nie będzie Ci psuło estetyki kolekcji, szczególnie to pudełko z zagiętymi rogami.
Pozdrawiam!
przytoczę raz jeszcze to co napisałem powyżej - "jestem zadowolony z zakupu chociażby z faktu, iż jest to nówka, którą moim zdaniem warto mieć w kolekcji"
...ale jak widać uraziłem Twoją dumę bo napisałem również inną prawdę, którą Ty nazywasz oczernianiem, brak Ci pokory - nie potrzebuje łaski i zostawię już sobie ten zasilacz
co dostałem oraz życzę powodzenia w dalszym handlu
pozdrawiam

jeśli chodzi o ten zasilacz to obsługuje mi póki co wszystkie karty, ale faktycznie trochę się grzeje

MNK666

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Konsolowy Pierdoła @(0_o)@
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #104 dnia: 14.01.2010, 17:40:53 »
A ja tylko doam na rozluznienie atmosfery, ze wrocila do mnie konsolka iq od Adamstar1 z jego domowego serwisu. Byla martwa a teraz dzieki pomocy kolegi zyje i ma sie dobrze. Dlatego polecam kazdemu tego domowego serwisanta.