Autor Wątek: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja  (Przeczytany 121868 razy)

Gwoździu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #120 dnia: 01.02.2010, 13:43:52 »
niestety posiadam tylko Felix the cat z tych wymienionych i standardowo muszę sie doczepić do obrazu który jest najbardziej żywy na rev.1 , potem rev.2 i na szarym końcu rev.3
Co chciałeś przez ten test udowodnić ? ;)
...te dwie gry nie odpalą na rev.1 ?

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #121 dnia: 01.02.2010, 13:57:49 »
U mnie felix the cat na rev.2 ma CHOLERNIE przyciemniony obraz, że praktycznie nic nie widać..... A na rev.3 obraz ten jest idealny.

Co do pozostałych 2 gier, to u mnie Mutant virus na rev.2 prawieże na początku pierwszej planszy się pierdzieli a potem się wiesza...... Digger T.Rock na rev.2 hula spoko, ale jak kończy się pierwsze demo, to potem jak demo ma przeskoczyć na title screen to gra się wiesza...... Na rev.3 wszystko działa idealnie. (albo bodajże jest to rev.1 ale tego do końca nie wiem, ponieważ nie chcę jej otwierać bo ma jeszcze niezerwaną plombę.....)
« Ostatnia zmiana: 01.02.2010, 14:01:46 wysłana przez MaarioS »

Gwoździu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #122 dnia: 01.02.2010, 14:20:37 »
słuchaj to chyba sie nie dogadaliśmy bo wcześniej cytowałem Twój tekst gdzie pisałeś o wersji lepszej (czyli scalakowa - tak zrozumiałem) natomiast Ty testujesz rev.2 i rev.3 które mają obraz gorszy (kolor) od rev.1 - to miałem na myśli,
rev.3 ma obraz idealny, płynny bez skaz ale tak wyblakły, że mnie naprawde odraża od grania, rev.2 ma już mocniejsze kolory, a rev.3 takie, że trzeba zmniejszać kolor w ustawieniach tv ;)
a to zjawisko które opisujesz, że obraz sie pierdzieli i gra się więsza to może kwestia brudnych styków w konsoli? (poza tym wiek konsoli też może robić swoje) bo rev.3 jest świeższą konsolą ;) ...u mnie też tak było z moim rev.2 póki nie wyczysciłem wszystkiego, a odnośnie rev.3 nie zaprzecze - jest czuły i odpala gry odrazu jednak na nie przemawia tutaj ten wyblakły obraz i gniazdo kartów, do którego niektórych bazarówek nie da się wcale włożyć no i jakość wykonania plastików w tym rev.3... :/ osobiście wybierając między rev.2 , a rev.3 wybieram rev.2 ;) moim zdaniem nazwa Pegasus została pokarana modelem rev.3 ;)

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #123 dnia: 01.02.2010, 14:26:52 »
Mi tam plastik naprawdę nie przeszkadza, nawet nie wiem, w czym on jest tandetny..... Z zewnątrz prezentuje się naprawdę ładnie i nie wiem, co kto tak na to narzeka..... Zresztą, konsola jest chyba do grania, a nie do macania plastiku :P . Zresztą przyznam, że ten Pegasus rev.3 jest IDEALNY, tylko właśnie cholera szkoda, że spierdzielili te kolory, bo naprawdę są bardzo blade...... Ja mam akurat opcję w TV, gdzie mogę nastawić na największe zagęszczenie kolorów i kolory są takie, jakie powinny być ;) . Niestety opcję z kolorami trzeba będzie jakoś rozwiązać przerabiając konsolę i wtedy taki peg będzie jak dla mnie IDEAŁEM.

Hamster

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - Coś jest nie tak...
« Odpowiedź #124 dnia: 17.02.2010, 20:59:04 »
Postanowiłem również zakupić pachnący fabryką IQ-502. Moje wrażenia pozytywne, przecież pachnie świeżością. Obraz faktycznie blady, ale po podłączeniu do TV przez gniazdo RF jest już w porządku. Nie mogę się przyzwyczaić do padów, a konkretnie do ułożenia przycisków A i B - są na odwrót.

Mam tylko jedno ale.... coś się dziwnego działo przy pierwszym uruchomieniu. Zaczęło syczeć, po czym usłyszałem dźwięk jakby krople wody kapały na gorący blat kuchenny. Od razu wyłączyłem maszynkę odczekałem chwilę i ponownie włączyłem. Teraz już dziwny dźwięk nie dochodził. Grałem wczoraj do północy w różne gierki. Dzisiaj coś mnie tknęło i postanowiłem zajrzeć do środka. Wszystko wygląda tak samo jak w opisie tutaj - jest to "wersja 3" IQ-502 więc na glucie.
Odkręciłem płytkę z modulatorem i moim oczom ukazał się taki widok.
Nie jestem elektronikiem. Niebieski kondensator ma pękniętą powłokę i do tego przy nóżkach wydostał się brązowy płyn. Czy to coś poważnego?


Jestem przekonany, że to właśnie on jest sprawcą tego dziwnego dźwięku przy pierwszym uruchomieniu.
« Ostatnia zmiana: 17.02.2010, 21:00:54 wysłana przez Hamster »

Lw25

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #125 dnia: 17.02.2010, 21:09:49 »
Witam.
Też nie jestem elektronikiem, ale wygląda mi to na spalony kondensator i wg. mnie to poważne, ale nie jestem pewien.
« Ostatnia zmiana: 17.02.2010, 21:11:23 wysłana przez Lw25 »

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #126 dnia: 17.02.2010, 22:20:37 »
Padł kondensator filtrujący zasilanie za stabilizatorem. Przy takim uszkodzeniu konsola będzie nadal działała, jednakże zalecam dorywcze wylutowanie kondensatora. Jakby nie patrzył kondensatory elektrolityczne w tych konsolach mają już trochę lat. Generalnie powinno się wymienić wszystkie elektrolity po około 15-20 latach ponieważ ulegają one starzeniu i może dojść do takiej sytuacji jak opisana powyżej.
Docelowo powinieneś wymienić ten kondensator na nowy (sprawny).

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #127 dnia: 17.02.2010, 22:34:27 »
Dla profilaktyki pozmieniaj kondensatory i stabilizatorek także pasowałoby, skoro nowe elektrolity to i stabilizator nie zaszkodzi nowy. Zawsze ci sprzęt dłużej pochodzi.

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #128 dnia: 17.02.2010, 22:58:44 »
Dla profilaktyki pozmieniaj kondensatory i stabilizatorek także pasowałoby, skoro nowe elektrolity to i stabilizator nie zaszkodzi nowy. Zawsze ci sprzęt dłużej pochodzi.
Jeśli chodzi o stabilizator to wymieniaj tylko na układy renomowanych producentów. Jednakże jeśli chodzi o ST to jeżeli nie masz pewności to nie kupuj ich, bo są często podrabiane.

MNK666

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Konsolowy Pierdoła @(0_o)@
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #129 dnia: 17.02.2010, 23:51:31 »
swoja droga czlowiek wyda gruge siano na nowego pegasusa a mu sie sp******* po jednym dniu, a taki dziadowski klon sie nie popsuje bo ma tak ubogie bebechy ze nie sie tam co psuc (zarcik taki) mowi sie ze lepiej zawczasu zapobiegac ale kto by sie bral za to skoro wszystko dizla...co do zasady jak sie popsuje to sie naprawia

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #130 dnia: 18.02.2010, 00:58:35 »
swoja droga czlowiek wyda gruge siano na nowego pegasusa a mu sie sp******* po jednym dniu, a taki dziadowski klon sie nie popsuje bo ma tak ubogie bebechy ze nie sie tam co psuc (zarcik taki) mowi sie ze lepiej zawczasu zapobiegac ale kto by sie bral za to skoro wszystko dizla...co do zasady jak sie popsuje to sie naprawia
To stare sprzęty, zabytki już prawie. Zażyłowane na maxa. Cud, że działają. Takich terminatorów, przez ten czas co przeżył taki MT777DX czy IQ502, to ludzie mieli i po 8 nawet. A kondensatory to żaden majątek, a przedłużają żywotność konsoli o kolejne jakieś 20 latek. :)

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #131 dnia: 18.02.2010, 02:26:47 »
Tutaj sprawa rozchodzi się o coś innego - o zasilacze, które do ostatniego zamówienia dostałem.
Te pokazane przez Gwuzdka mają 9-12V i 750mA, a te które z najnowszej dostawy, którą otrzymał Hamster - 9V 850 mA.
I niestety - jest już drugą osobą która zgłasza taki sam problem.

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #132 dnia: 18.02.2010, 09:25:27 »
Tutaj sprawa rozchodzi się o coś innego - o zasilacze, które do ostatniego zamówienia dostałem.
Te pokazane przez Gwuzdka mają 9-12V i 750mA, a te które z najnowszej dostawy, którą otrzymał Hamster - 9V 850 mA.
I niestety - jest już drugą osobą która zgłasza taki sam problem.
Martin, podejrzewam że chodzi o jeszcze coś innego. Kondensator który pokazał Hamster jest dość mały i być może nie spełnia wymaganych parametrów napięciowych.
Ale to możne nam powiedzieć tylko fotka od strony oznaczeń kondensatora. Prawidłowo powinien być tam umieszczony kondensator o pojemności 470µF i napięciu pracy ca najmniej 16V, a osobiście zalecam elementy o napięciu pracy do 25V, a nawet 35V. Jeżeli napięcie pracy tego kondensatora jest mniejsze niż 16V to jest to wada fabryczna tej konsoli i należy umieścić tam element o pożądanych parametrach. Warto by zmierzyć napięcie na wyjściu zasilaczy o których piszesz, bo jeżeli jest ono zbyt wysokie pod obciążeniem to może powodować również uszkodzenia stabilizatorów.

Hamster

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #133 dnia: 18.02.2010, 15:53:31 »
Zasilacz w drodze do wymiany ;).

A kondensator już wymieniony na nowy ale o tych samych parametrach:

Oznaczenia uszkodzonego kondensatora (oryginalna pisownia):
16v470µF 40o + 85o C



Oznaczenia nowego ten jest czarny:
16v470µF +105o C

Aha sam wziąłem sprawę w swoje ręce. Wygrzebałem lutownicę z czasów technikum ;) i po chwili nowy kondensator był na miejscu.


Jakby coś to elementów długo nie grzałem, zresztą nawet nie zdążyły się nagrzać.

Mam zasilacz uniwersalny na którym pracuje SP60, 9V, 1000mA. Ale boję się podłączać do niego IQ502.
« Ostatnia zmiana: 18.02.2010, 16:06:26 wysłana przez Hamster »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #134 dnia: 18.02.2010, 19:02:14 »
Mam zasilacz uniwersalny na którym pracuje SP60, 9V, 1000mA. Ale boję się podłączać do niego IQ502.

Możesz śmiało podłączyć ten zasilacz do IQ.