Autor Wątek: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja  (Przeczytany 121867 razy)

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #165 dnia: 20.09.2010, 17:33:59 »
No tak prawdopodobnie było jak mówisz, wiec będzie trzeba to naprawić. Kurde, więcej mnie wysyłki wyniosą, a za robociznę ile sobie liczysz?
Takiego czegoś dla forumowiczów nie liczę. To jest 5 min roboty  ;)

santorynxd

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #166 dnia: 20.09.2010, 17:37:49 »
O proszę, szlachetne.

Ogólnie mam zamiar na Elbląski pchli targ skoczyć, może stoją tam jeszcze z cartami itp, może uda mi się zasilacz znaleźć. Ogólnie z którego województwa jesteś?
« Ostatnia zmiana: 20.09.2010, 17:40:25 wysłana przez AdamStar »

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #167 dnia: 20.09.2010, 17:42:22 »
może uda mi się zasilacz znaleźć.
Pamiętaj tylko tej odwrotnej polaryzacji >>zasilaczy do Pegasua<<. W przeciwnym wypadku blok zasilania w konsoli ponownie ulegnie uszkodzeniu.

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #168 dnia: 30.07.2011, 16:23:15 »
Odkopuję , mam nadzieję, że nie weźmiecie mi tego za złe. Otóż jeszcze raz [po raz setny chyba] postanowiłem wziąść się za naprawę IQ-502 rev.2 o którym już wszystko bodajże napisałem na 3 stronie tego wątku klik
Lutownicą z grotem grubości zakrzywionego banana i byle jaką cyną wymieniłem drugi raz stabilizator i poprawiłem luty przy gnieździe zasilacza. Podłączam zasilacz, naciskam POWER i..... niespodzianka. Konsola ożyła  ;D Nie wyobrażacie sobie jakież było moje zadziwienie i radość jednocześnie. Przywróciłem do życia konsolę martwą od około 11lat. To pierwszy Pegasus, który zobaczyłem i na którym grałem w życiu. Widać już niestety na nim ząb czasu ale co tam... Ważne, że trybi. Poniżej kilka zdjątek. Zobaczcie tylko na luty. Sam się dziwie jak to wogóle ma prawo działać. Jak pisałem nie mam odpowiedniego sprzętu. Gdybym miał to do czegoś porównać to tak jakby kowal brał się ze swoimi narzędziami do zabiegów dentystycznych  :F  Przyrzekam jednak, że już z allegro idzie do mnie porządny zestaw lutowniczy abym nigdy więcej nie dopuścił się na swoim sprzęcie podobnych profanacji. I jeszcze jedno. Na ostatnich zdjęciach zrobiłem porównanie obrazu z MT-777DX i IQ-502. Można zobaczyć, że obraz generowany z IQ jest o wiele bardziej nasycony barwami, ciemniejszy i wyraźniejszy. Ponownie byłem w szoku. Obraz generowany przez MT jest blady, razi oczy jasnością i posiada wszystkim znane pionowe pasy. Wcześniej myślałem, że słaby obraz to wina TV LCD, na którym obecnie gram. Jednak teraz na własnej skórze przekonałem się, że IQ bije na głowę MT pod względem obrazu i to zdecydowanie. Zdjęcia są marnej jakości ale zapewniam, że to nie efekt kiepskiej jakości aparatu. Teraz mam dwa Pegasusy. Jeden kolekcjonerek MT-777DX w stanie idealnym z boxem i papierami oraz ten IQ-502, w fatalnym stanie wizualnym ale działający. Chyba to na nim będę teraz grał bo niesamowicie mi się ten żywy obraz podoba. Muszę tylko dokupić pad z szerokim wejściem, bo ten który posiadam to pad od BS-a. Przyciski chodzą potwornie i nie działa SELECT.



-obraz IQ-502

-obraz MT-777DX







« Ostatnia zmiana: 30.07.2011, 18:08:41 wysłana przez Przemek_07 »

vox1986

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #169 dnia: 12.01.2012, 12:11:13 »
Witam!
jestem tutaj nowy.
przywiódl mnie sentyment bo właśnie taki model z pistolecikiem miałem kiedyś!
aż łezka się w oku kręci :)
powiedz mi kolego gdzie ty jeszcze nówki wychaczyłeś (jeśli dobrze widze to post z 2009)??
jeśli można to gdzieś nowe jeszcze dostać to chętnie bym się dowiedział jak i gdzie?
pozdro!

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #170 dnia: 12.01.2012, 12:27:09 »
Były na allepipie jakiś czas temu, dokładnie to Martin je sprzedawał z tego forum. Wątpię czy nadal jakieś ma ale możesz spróbować i dowiedzieć się kontaktując się z nim.

kozi616

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #171 dnia: 12.01.2012, 13:02:01 »
i najlepiej zacznij zbierać kasę :) nówki kosztowały coś około 300 zł, a ostatnia sztuka tak jak tutaj :) http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=23f296754a55e16e

używki chodzą oczywiście znacznie taniej, w zależności jaki zestaw. popytaj też znajomych, pewnie któryś ma coś podobnego. o innych dobrych klonach poczytasz tutaj: http://forum.pegasus-gry.com/index.php/topic,2045.0.html

vox1986

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #172 dnia: 28.01.2012, 21:06:55 »
Witam!
Ja sam właśnie zakupiłem IQ-502 podobno mało używanego.
Stan wizualny faktycznie SUPER! niemal nie nosi śladów uzytkowania, natomiast przycisk eject niedomaga tzn mam wrażenie że jedną stronę podnosi bardziej niż drugą i cart. nie wyskakują całkiem do góry ale trzeba pomóc im ręką( nie pamętam czy w moim starym też tak było, bo było to ok 20 lat temu) a druga rzecz to to że na telewizorze(kineskop 20cali) sa obecne pionowe pasy najbardziej jest to widoczne na planszy monokolorowej i tu moje pytanie czy w tych konsolach jest to normalne czy jest to oznaką że coś niedomaga??? bo też nie pamiętam jak było w tamtym IQ-502 z lat dzieciństwa...
czy podpowie ktoś??
 ewentualnie jak sobie z problemami poradzić??
Dzięki z góry!

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #173 dnia: 28.01.2012, 23:44:26 »
Zapewne miałeś na ekranie cos takiego jak tu:



Miałem swego czasu Pegasusa IQ502, który w każdej grze, na każdym zasilaczu (o odpowiednich parametrach) generował taką grafikę właśnie. Przeklęte białe pionowe pasy. Podejrzewam że coś jest nie tak z Twoją konsolą. Możesz napisać który to rev. ten Twój IQ502??

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #174 dnia: 29.01.2012, 00:24:35 »
Wydaje mi się, że kolega vox1986 trafił na rev.3 i ma na myśli tylko szumy widoczne w postaci pasów, które są normą dla tego modelu. To co pokazał Seba to ewidentnie walnięta elektronika.

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #175 dnia: 29.01.2012, 00:26:26 »
Rzadko która konsola nie ma pasów. Nawet mój Famicom po przeróbce AV, przez Spazza i Adama, którzy włożyli w niego sporo serca i pracy, przy niektórych grach/barwach je wyświetla. Ponoć Famicom AV całkowicie jest ich pozbawiony, ale tu niech wypowiedzą się jego posiadacze. :)

vox1986

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #176 dnia: 29.01.2012, 14:49:05 »
Witam!
na mojej konsolce niema czegoś takiego jak pokazuje wyżej SebaSan 1981
są tylko lekko widoczne pasy jakby to dobrze ująć... jakby widoczne zza koloru.
głównie gdy wyswietlana jest plansza monokolor czyli- jedna barwa np niebieska, czerwona itp jak tło gry się zmienia np. w grze contra - to jest to wcale nie zauważalne (chyba że patrzymy na wodę)

acha może wie ktoś czy da się coś zrobić aby cart.-a nie trzeba było odp ustawiać w slocie żeby dobrze zadziałał??
bo czasem musze nim poruszać bądź podnieść cart. nieznacznie żeby gra zaskoczyła??

natomiast na spodzie konsoli na białej naklejce widnieje oznaczenie: MX-5204(B) slot na cart. niebieski.
nie wiem która tro versja może ktoś podpowie
« Ostatnia zmiana: 29.01.2012, 14:54:10 wysłana przez vox1986 »

kozi616

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #177 dnia: 29.01.2012, 15:00:06 »
najlepiej daj zdjęcia i wszystko będzie wiadome.

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #178 dnia: 29.01.2012, 15:42:12 »
Masz wersję pierwszą lub drugą bo w nich były niebieskie gniazda. Grasz przez kabel antenowy czy chinche? Może te pasy to wina tego, że grasz przez kabel antenowy.

czy da się coś zrobić aby cart.-a nie trzeba było odp ustawiać w slocie żeby dobrze zadziałał??
bo czasem musze nim poruszać bądź podnieść cart. nieznacznie żeby gra zaskoczyła??

Przeczyść gniazdo spirytusem albo jakimś innym alkoholem. Ewentualnie WD-40, zmywacz do paznokci lub coś podobnego. To samo zrób ze złączem w cartach. Powinno pomóc.

vox1986

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: PEGASUS IQ-502 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #179 dnia: 29.01.2012, 16:27:51 »
moja konsolka od spodu: