Ankieta

Która firma, waszym zdaniem, najlepiej spisała się w 8bitowej erze ?

Capcom
7 (6.7%)
Konami
45 (43.3%)
Nintendo
26 (25%)
Tecmo
1 (1%)
Technos
8 (7.7%)
Natsume
0 (0%)
Data East
1 (1%)
SNK
0 (0%)
SunSoft
0 (0%)
Rare
2 (1.9%)
Hudson
4 (3.8%)
inna
9 (8.7%)
CodeMasters
1 (1%)

Głosów w sumie: 89

Autor Wątek: Najlepsza firma  (Przeczytany 35960 razy)

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Najlepsza firma
« dnia: 21.04.2010, 21:39:28 »
No to zrobiłem ankietę.
Ja oddałem głos na Capcom !! Głównie za sprawą Rockmana i gier na licencji, na drugim miejscu postawił bym zdecydowanie Konami. Właściwie najchętniej postawił bym te 2 firmy na równi.


Edycja: Hudson dodane ;-)
« Ostatnia zmiana: 21.04.2010, 22:08:09 wysłana przez Doolo »

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #1 dnia: 21.04.2010, 21:56:49 »
Hehe lol, chłopie, czy Ty czytasz w moich myślach??? Właśnie chciałem za niedługo napisać taki sam temat!!! :D  

Szkoda, że jeszcze w tej ankiecie nie ma firmy Hudson soft, no ale gdybym miał głosować na firmę z tych wariantów, które teraz są, to wybrałbym Rare, ale jednak stawiam na Hudson'a ;) . A czemu??? Ponieważ jego gry są naprawdę niesamowite!!! Naprawdę lubię przygodówki i platformówki, a Hudson soft robi je wręcz znakomite i niektóre z nich są jeszcze naprawdę długie, więc satysfakcja z grania jest ;) . Spójrzcie tylko an ich te cudowne gry: seria Adventure island, Felix the cat, Bomberman 2, no po prostu cudowne, no i czego tu chcieć więcej??? Akurat ja najbardziej przepadam za serią Bomberman, ponieważ również na innych konsolach nasz Hudson soft pokazał, do czego nasz bombowy facet jest zdolny ;) . Jego 2 części na GameboyColor, po prostu świetne, a na N64 również obydwie części wręcz R-E-W-E-L-A-C-J-A!!!!!! Na pewno są to jedne z najlepszych platformówek, w jakie w życiu miałem okazję zagrać ;) . I nie ma co tutaj zapominać również o Bomberman 2, który wyszedł na NES, bo również jest wręcz CUDOWNY!!! :)

Jeszcze napiszę coś w sprawie firmy Rare (później zmieniła trochę swoją nazwę, a mianowicie, na Rareware):
Ja również mam niesamowity sentyment do tej firmy ;) . Cóż, jeżeli chodzi o NES, to może nie pokazała jakiejś rewelacji (jak i również kilka crap'ów, niestety, jak widać, nie udało jej się zacząć z wielką rewelacją....), natomiast wg mnie 2 części Battletoads na NES'a(jak i również całą seria na inne konsole) po prostu ociekają miodem i zrobili coś rewelacyjnego ;) . Piękna grafika, klimatyczna muzyka i ogólnie gra ocieka miodem ;) . Po jakimś czasie widać klimat tej gry i samą wielką siłę naszych ropuch :D . Cóż, nie ma co się oszukiwać, bo gra jest naprawdę bardzo trudna, ale mnie się ona naprawdę podoba, ponieważ ma w sobie to "coś", co bardzo lubię tą całą serię Battletoads ;) .
Nie chcę się jakoś za bardzo rozpisywać, no bo pewnie i tak nikomu by się tego nie chciało czytać :P . Ale dodam tylko, że Rareware w następnych konsolach, czyli SNES i N64 wtedy dopiero pokazał, na co go stać ;) . Praktycznie tam każda ich gra to jest mega hit, w który po prostu aż trzeba zagrać!!! Donkey kong country, Killer instinct, Donkey kong 64, aaach.... aż za długo tu wymieniać, ale te gry jak i inne wydane przez Rare(ware) to są wg mnie po prostu 10/10 (MOŻE EWENTUALNIE niektóre to 9/10)!!!

Hehe, chyba wyraziłem w miarę dobrze swoje zdanie i jednak fajnie by było wg mnie, gdyby do ankiety został jeszcze dodany ten Hudson soft ;) .

Ja tak samo również się nieźle waham między dwoma firmami, mianowicie:
Hudson soft<--->Rare
Jednak przez to, że jest to forum o NES'ie i żeby bardziej ludzi przekonać do gier na niego, to jednak stawiam głos na Hudson soft ;) .
« Ostatnia zmiana: 21.04.2010, 22:00:21 wysłana przez MaarioS »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #2 dnia: 22.04.2010, 16:09:31 »
Konami. Za Contrę. I SuperC. Stworzyli też parę gier, których nie lubię i parę, które lubię, ale to można napisać w zasadzie o każdej z firm, wiec punkcik leci do firmy, której gra zrobiła ze mnie growego uzależnieńca :)

Rantarun

  • Belmont
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • old player
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #3 dnia: 22.04.2010, 22:35:18 »
a więc moja kolej nr.1 to zdecydowanie Capcom za takie tytuły jak Mighty Final Fight, Street Fighter 2, Gi*Joe : Atlantis Factory i wiele innych. na 2 miejscu postawił bym Konami za Contre i turtlesy a na 3 SNK za Prisoners of War, Guerilla Wars, Ikari Wariors i inne

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #4 dnia: 22.04.2010, 22:38:55 »
Zdecydowanie Konami, za całokształt. Choć reszta jest nie wiele mniej zasłużona  ::)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #5 dnia: 22.04.2010, 23:51:21 »
Powiem, że ciężki wybór. Każda firma czymś się zasłużyła. Ale sądzę, że Konami stoi na 1 miejscu. Widząc to logo, odrazu kojarzą się znakomite tytuły i czuje się szacuneczek :).

UczeńCzarnoksiężnika

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #6 dnia: 23.04.2010, 06:58:43 »
Konami za Jackala i Contrę, moje dwie ulubione gry.

bodzio

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #7 dnia: 23.04.2010, 13:48:59 »
hmm... A czemu nie ma Codemasters?

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #8 dnia: 23.04.2010, 17:26:00 »
Pasuje dodać, ale Codemasters nie dostało pozwolenia do produkcji gier na platforme NES, więc to taka firma troszke poza rankingiem.

Kis93

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #9 dnia: 25.04.2010, 01:40:54 »
O, dobrze wiedzieć. Pewnie dlatego nie ma w ankiecie :D

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #10 dnia: 26.04.2010, 10:42:00 »
ale za to na pegasusa wydawali, jako jedyna firma, no, poza "chińska podróba sp. z o.o." :D

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #11 dnia: 26.04.2010, 11:47:06 »
Jest Codemaster pod opcją "inna".

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #12 dnia: 26.04.2010, 12:14:29 »
ale tak na dobra sprawę zmodyfikowanie ankiety i dodanie jednej opcji wyboru więcej nie jest trudne :P

NinTenDoX

  • Mistrz z Japonii
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #13 dnia: 25.05.2010, 22:21:29 »
Dlaczegu tu nikt nie napisal Nintendo. :o
Przeciez dzieki tej firmie mamy wiele cennych perelek (Super Mario Bros. ...)

To jest moja TOP 3:

1. Nintendo
2. Konami
3. Hudson Soft

Kaptuch

  • !!!KUNIO GANG!!! !TECHNOS!
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 398
  • !!!Dobry znajomy KUNIO KUNA!!!
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #14 dnia: 26.05.2010, 08:39:15 »
A ja oddałem Hołd Technosowi.A czemu nie.
Chylę czoła!
« Ostatnia zmiana: 05.07.2010, 21:45:53 wysłana przez Kaptuch »