Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Hyde Park / Odp: Hej.Zróbmy wspólny projekt.TIKTOK Lub YouTube
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jupia12345 dnia Dzisiaj o 09:43:37 »
Dlaczego banują TikToka jak Pan myśli ? :)
2
Hyde Park / Odp: Hej.Zróbmy wspólny projekt.TIKTOK Lub YouTube
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jupia12345 dnia Dzisiaj o 09:42:20 »
Napisałem TikTok lub Youtube ? Youtube to też badziew ? :)

3
Kupię / Odp: [Nieaktualne] Pad z IQ502
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mgos307 dnia Wczoraj o 19:21:33 »
Ten Pad to po prostu legenda, szkoda, że na Allegro nie widzę takiego -_-
4
Hyde Park / Odp: Hej.Zróbmy wspólny projekt.TIKTOK Lub YouTube
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SebaSan1981 dnia Wczoraj o 00:54:52 »
TikTok? Uzależniająca zaraza prosto z Chin. Kolejne kraje banują ten badziew. I całe szczęście bo to scrollowanie dupnych filmików robi dzieciakom siekę z mózgu. Nie polecam i jestem zagorzałym przeciwnikiem tejże apki.
5
Hyde Park / Hej.Zróbmy wspólny projekt.TIKTOK Lub YouTube
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jupia12345 dnia 30.04.2024, 09:43:45 »
Cześć wszystkim
Ostatnio postanowiłem zbadać TikToka coś tam niby wrzucam próbuje
Tak sobie myśle jakby zebrał zespół można by wspólnie coś ponagrywać nostalgicznie
Po prostu niech się rozrasta :)
Mój TikTok testowy gierek NES pod nazwą pixelngx418
Nie wiem co o tym sądzicie ?
6
Komputery i Konsole / Grounded - survival w skali micro
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SebaSan1981 dnia 27.04.2024, 02:11:23 »
Witajcie! Tym razem chciałem założyć topik o wspaniałej grze jaką jest Grounded. Tytuł ten pojawił się jakieś dwa lata temu na konsolach Xbox a obecnie jest dostępny także na Playstation5.



O czym jest ta gra? Pamiętacie może taki film z 1989go roku pt "Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki"? Motyw tutaj jest bardzo podobny, ot na skutek tajemniczego eksperymentu naukowego, nasz bohater (jeden z nastolatków) zostaje zmniejszony i umieszczony w ogródku pełnym niebiezpieczeństw i sekretów.



Jakie niebezpieczeństwa czychają na nas? Mrówki, pająki i inne stworzenia pozornie niegroźne dla zwykłego człowieka ale zabójcze dla postaci zmniejszonej do wielkości pinezki. Gra ma mechaniki survivalowe, zatem będziemy jeść, pić, tworzyć przedmioty i odzież ochronną, walczyć, eksplorować i robić wszystko na co pozwalają mechaniki typowe dla takich gier.

[

Co mnie w grze najbardziej urzeka? Chyba klimat, kiedyś jak grałem w MicroMachines to wyobrażałem sobie jakby to było fajnie zagrać ludzikiem zmniejszonym do wielkości tych małych samochodzików.. no i po latach taką grę dostałem z czego bardzo się cieszę.
Ciekaw jestem czy mieliście okazję grać w Grounded. Jeśli nie to polecam a jeśli tak to zapraszam do dyskusji   :)
7
Komputery i Konsole / Odp: Dlaczego nie ma klonów i piratów Master System?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SebaSan1981 dnia 26.04.2024, 04:05:49 »
Być może dlatego że nie ma rynku zbytu albo piracenie tegoż systemu jest nieopłacalne lub najzwyczajniej trudne.
8
Hyde Park / Odp: Czy żywica z chipów typu "glut" pełni jakąś specjalną funcję?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez asphiii dnia 22.04.2024, 20:15:26 »
szukam jakiegoś sposobu by zorientować się co siedzi "pod glutem". Mam parę dziwnych wersji (samego SP-60 dwa rodzaje) i ciekawi mnie co jest w środku, chcę porobić zdjęcia i jakoś to opisać. No ale właśnie, nie wiem jak sprawdzić co siedzi pod glutem
9
Hyde Park / Odp: Czy żywica z chipów typu "glut" pełni jakąś specjalną funcję?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzysiobal dnia 21.04.2024, 13:15:12 »
A w jaki sposób wyobrażasz sobie ręczne wykonanie połączeń z płytki do struktury, gdzie struktura ma wymiar ok 5mm x 5mm i dookoła niej jest kilkanaście/kilkadziesiąt pól stykowych w odleglosci ulamków milimetra?

Połączenie struktura-płytka wykonuje się cieniutkim drucikiem za pomocą zgrzewania, bez lutowania..

Jeśli chcez całkowicie pozbyć się struktury razem z glutem, możesz spróbować podgrzać hotairem killkanaśćie sekund, ap otem podważyć np. nożykiem do tapet. Glut powininen odpaść, jak był `słabej` jakości to w cąłości, a jak mocniejszy - to mogą pozostac jakieś resztki, ale struktura układu powinna na pewno się oddzielić od płytki.

MOżna też chemicznie odtrawić, zwłaszca jeśli zależy Ci na nieuszkodzeniu struktury aby potem podejrzeć ją w mikroskopie.
10
Hyde Park / Odp: Czy żywica z chipów typu "glut" pełni jakąś specjalną funcję?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez asphiii dnia 21.04.2024, 08:57:13 »
b) montaż gołej struktury jest tanszy niż montaz układu (nie potrzeba ich lutować, więc nie potrzeba specjalnych maszyn lutowniczych, pobierających elementy, pozycjonujących, nie potrzeba spoiwa lutowniczego, topników, inspekcji połączeń lutowanych)

1. Jak wygląda taki układ? Co powinienem wpisać w google?
2. Jeżeli gołe struktury się nie lutuje, a za ich przytwierdzenie odpowiedzialny jest glut to czemu nikt się nie podejmuje naprawy? Wydaje się być proste zdrapać wszystko, wsadzić układ i napaćkać klejem.
3. Jak elektronicy radzą sobie z ustaleniem "co jest zalane"; jaki układ siedzi w środku bez drapania?
4. Jak sie rozpuszcza taki glut by wyczyścić układ?

Pozdrawiam

EDIT: A z kablem skrót myślowy - kabel wydaje mi się tańszy niż klej. Na kablu każdy producent skąpił i dawał 1-1.5m kabla podczas gdy kleju zawsze było obficie. Stąd moje pytanie czy glut nie ma jeszcze jakiegoś przeznaczenia
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10