Autor Wątek: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P  (Przeczytany 349826 razy)

skr0403

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #855 dnia: 22.05.2011, 20:32:40 »


Tiny Toon na Sega Mega Drive obalone.

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #856 dnia: 22.05.2011, 21:38:01 »
Ładnie:)

skr0403

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #857 dnia: 23.05.2011, 10:05:28 »
Dzięki, próbowałem dziś ukończyć Streets of Rage 1 na SMD ale poległem w ostatnim Levelu (8 ), przy 4 bossie...
Ostatni level zdecydowanie zbyt długi i nudny, może przez to wydaje się trudny.
« Ostatnia zmiana: 24.05.2011, 12:00:38 wysłana przez skr0403 »

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #858 dnia: 24.05.2011, 00:14:52 »
Dzisiaj, tzn. eee.... wczoraj, jeszcze raz przeszedłem idealnie całe (100% wszystkiego) Lemmings 2: The Tribes na SNES'ie. Tym razem przez całą grę grałem tylko na myszce do SNES'a. Tak, cała gra ukończona absolutnie bez żadnych podpowiedzi, FAQ, filmików na youtube i innych pomocniczych pierdół, nie ma to jak samodzielne rozkminianie każdego levela i przechodzenie przez wszystkie 120 leveli samodzielnie.

Muszę powiedzieć, że jest to chyba najlepsza, logiczna gra w jaką w życiu grałem. Gra takiego typu chyba jeszcze mnie nigdy tak nie wciągnęła. Ta muzyka, różnorodność poszczególnych world'ów, odzyskiwanie każdego fragmentu arki, bardzo dużo możliwości Lemmingów i wiele innych fajnych smaczków. Zakończenie to też jest całkiem krótka, ale ciekawa animacja, jakich na SNES'ie się raczej nie widzi. To nie tylko mianuje u mnie na najlepszą grę logiczną ale również musi mianować na jedną z najlepszych gier, w jakie w życiu grałem.





Sprzęt:


P.S. Aż z dumą słucham tej wspaniałej melodii na końcowym screenie i tym samym wcale nie zamierzam wyłączać konsoli :P .

Tycior

  • Gość
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #859 dnia: 24.05.2011, 09:02:35 »
Uwaga!
Uwaga!
Firma Black Isle Studios przez wielu nazywana jest królem cRPG. Trudno się dziwić wydali taki tytuły jak: Baldur's Gate, Icewind Dale, Fallout i....no właśnie i Planescape Torment.

Po 10latach odpaliłem na PC grę RPG "Planescape Torment"!!!
Torment jest grą niezwykłą pod wieloma względami. Już na początku rozgrywki zarówno wprowadzające intro jak i lokacja w której się budzimy uświadamia nas do jednego: nie jest to kolejny cukierkowy cRPG o smokach, wróżkach pięknych księżniczkach. To gra o świecie, którego nigdy nie doznaliście - tutaj panują nieco inne zasady, zwykłych ludzi spotkamy rzadko, za to wszelakie diabelstwa, zombie, grabarzy, biesy, maszyny, szczurołaki i inne najciemniejsze partactwa jak najbardziej. Nie doznamy tutaj także zwykłych pieszo-konnych wędrówek do magicznych krain. Większość lokacji pogrążonych jest w brutalnych świecie - ścisłym chaosie - zrujnowane miasta, ciemne uliczki, upadłe krypty i zakopane miasta są tutaj na porządku dziennym. To wszystko to sfery, do których prowadzą portale - jednak znaleźć taki portal jest bardzo trudno - portalem bowiem, może być wszystko ściana, okno, cień, kawałek żelastwa - spytacie więc w czym problem?? Otóż by "przebudzić" portal potrzebujemy klucza do niego, a kluczem może być choćby zwykły śmieć, lub słowo czy nawet myśl. Tak wykreowany świat jest zupełnie innowacyjny.Jak przystało na cRPG nasz bohater nie podróżuje sam. I to jest kolejny powód, dla którego powinniśmy zagrać w Tormenta. Tu możemy wyróżnić takie osobistości jak: diablica ze szczurzym ogonem, człowiek pochodnia, gadająca czaszka itd. Każdy nasz towarzysz jest inny na swój własny sposób - posiada własną osobowość, przekonania i charakter. W trakcie rozrywki często jeden z nich weźmie udział w dyskusji, warto także abyś sam z nimi od czasu do czasu pogadał, bowiem czasem wpłynie to na ich statystyki.

Gierka jest z 99` roku ,ale wymiata do dziś :D

skr0403

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #860 dnia: 24.05.2011, 12:01:45 »
...
Pięknie.
Sądzisz, że jest możlwie ukończenie tej gry na padzie?
Mam zamiar się za nią zabrać ale w wersji na Sega Mega Drive, a tam niestety myszki nie mam (nawet nie wiem czy wyszło coś takiego na SMD)

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #861 dnia: 24.05.2011, 15:28:38 »
...
Pięknie.
Sądzisz, że jest możlwie ukończenie tej gry na padzie?
Mam zamiar się za nią zabrać ale w wersji na Sega Mega Drive, a tam niestety myszki nie mam (nawet nie wiem czy wyszło coś takiego na SMD)

Wyszło wyszło, sam nawet widziałem i wygląda nawet nieźle, aczkolwiek, jak to z większością (wszystkimi??) tymi samymi grami SMD<->SNES to ja proponuję wersję na SNES :P . Mimo wszystko, nie wiem jak to jest na padzie od SMD ale ja pierwszy raz przeszedłem tą grę (też 100% wszystkiego) właśnie na padzie i jest równie zajebiście, no ale teoretycznie musi się dać przejść tą grę na padzie również na SMD, przecież twórcy na pewno nie zrobili w jakimś momencie dead-end'u :P .

skr0403

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #862 dnia: 25.05.2011, 10:54:08 »
Steets of Rage, podejście chyba czwarte tym razem udane:



EDIT:
MaarioS, a w jaki sposób uzyskujesz 100% uratowanych lemmingów w etapach, w których musisz użyć "zatrzymywacza" ?
Jak dasz funkcję zatrzymywania lemingowi, potem musisz go wysadzić, prawda?
« Ostatnia zmiana: 25.05.2011, 13:15:34 wysłana przez skr0403 »

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #863 dnia: 25.05.2011, 15:54:18 »
MaarioS, a w jaki sposób uzyskujesz 100% uratowanych lemmingów w etapach, w których musisz użyć "zatrzymywacza" ?
Jak dasz funkcję zatrzymywania lemingowi, potem musisz go wysadzić, prawda?

W niektórych przypadkach zaprogramowane jest tak, że i tak możesz stracić kilka lemmingów (nawet i musisz czasami) a i tak dostaniesz złoty medal, więc bez obaw :P .

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #864 dnia: 26.05.2011, 16:54:20 »
Wydał ostatnio 15 zł na Zombie Driver z dodatkami. Patrzy, gra wymaga Steama, dowiem się, co to za bestia. Wkładam płytkę, instaluj, blablabla, sprawdza, czy są Directy, sterowniki, wtyczki i inne pierdoły - lepiej teraz niż jak już odmówi współpracy, ale co tak długo? No ale się udało, zakładam konto, i... kupa z masłem, błąd blablabla. Ć'minek pomyślał i wywnioskował, że ma na kompie Red orchestra pożyczone. Co prawda niezalogowane, bo o hasło nie spytał, ale, do jasnej ciasnej, przecież chyba mogę mieć na kompie gry powiązane z różnymi kontami? Odinstalował RO i próbuje jeszcze raz. Działa! instaluje grę, wybierz partycję... hę? Gdzie ta opcja? Ach tak. Wszystko, co nie jest grą i bez rejestru nie zadziała, walę na C, ale nie wiedział, że automatycznie będzie pakował mi gry do folderu ze Steamem. No to zainstalował na D, zainstalował grę, co trwało ZA DŁUGO jak na 800 MB i czeka - bo przecież musi zassać jeszcze ponad 200 mega z sieci... Do tego nawet ikony mi nie zainstalowało, musiałem z płyty skopiować. A teraz Ć'minek ma grę, której nie pożyczy, bo nie, odsprzeda tylko z kontem przywiązanym do własnego mejla... K****! nigdy gry ze Steama już nie kupię!
Czarę goryczy przepełnił absurdalny model jazdy, kretyńska fabuła i dialogi, zerowa optymalizacja, brak wyboru poziomu trudności czy zmiany obłożenia klawiszy... uch!
Jak złość przeszła, to pograł jeszcze i choć zawiódł się licząc na Zombie Shootera na kółkach, to pograć można. Z misji na misję miasto się powiększa i wypełnia zombiakami, kolejne samochody dają się już prowadzić, po przyjęciu do wiadomości dogmatu "Model jazdy z Micro Machines JEST k**** realistyczny, a to ma być prosta zręcznościówka!!!", a wyklepywanie kombosów sprawiało mu radość. Tylko zdecydowanie za łatwe toto, więc i nudne, nawet kampanii nie przejdzie, nie mówiąc o trybach z dodatków. A że wydał o 13 zł za dużo, a w porównaniu do Heroes I-IV za 50 zł czy Mount&Blade za 10zł to i nawet 14,98 za dużo.
A i Steama może jeszcze pokocham, pociąga mnie liczba modów do HL2, ale chyba będzie trzeba najpierw złość strawić, bądź wyrzygać i podeptać.

OldSchool222

  • NIECH SIĘ INNI WSTYDZĄ!!!
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 280
  • Pegasus Forever :]
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #865 dnia: 03.06.2011, 21:09:33 »
wkońcu się udało a szkoda , że tak szybko :D
Castlevania II Simon's Quest Ukończona!

początek walki z drakulą


drakula pokonany


być może za trójeczkę się niedługo wezmę ... :)

« Ostatnia zmiana: 03.06.2011, 21:12:56 wysłana przez OldSchool222 »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #866 dnia: 04.06.2011, 18:26:17 »
Ojciec, matka i prababka gier taktycznych. Mamy 5 misji bardziej powiązanych fabularnie z "Gwiezdnymi wojnami" niż ze sobą nawzajem. Taktyczną rozgrywkę i bardzo oldskulowy interfejs. Naprawdę, dużo czasu zajmuje rozkminienie, jak to się w tamtych czasach klikało, nie można sprawdzić statystyk broni czy zresetować ustawienia żołnierzy przed bitwą, a że w necie manuala tej wersji nie ma... :) Można za to wybierać sprzęt i walczyć z całkiem inteligentnym przeciwnikiem. Gra w przeciwieństwie do JA2 czy Silent Stroma jest mniej realistyczna a bardziej schematyczna, szachowa trochę, ale za to - uwaga - pomimo różnicy czasu AI bardziej kombinuje w LSie, więc przy mniejszej losowości mamy równie wymagające starcia. Poziomów trudności siedem, do tego multifrajer (nie sprawdzałem). Mimo wszystko przejście całości było zdecydowanie zbyt krótkim przeżyciem. 7/10

http://www.abandonia.com/en/games/632/Laser+Squad.html

Sprawy techniczne - działa bez bólu pod Dosboxem, trzeba tylko zwiększyć cykle (Ctrl+f12, u mnie było idealnie około 20000). Grałem tylko w wersje DOSową i to ją opisuję, inne na pewno się różnią i to nie tylko grafą ;) Jest też remake online, też nie grałem.

Tycior

  • Gość
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #867 dnia: 04.06.2011, 19:42:16 »
Kupiłem ostatnimi czasy Saints Row 2 :) gra to gatunek tpp. Połączenie gta s.a (sklepy ,bary,gangi,czarne klimaty ,otwarty świat) i Total Overdose (rozwalka,grafika,humor) oraz Just Cause (intryga,i model jazdy :D ) . Gra zdecydowanie nie doceniona,często uważana za klona GTA ,jednak w moim odczuciu gra jest dużo lepsza. gta jest takie smutne,przewidywalne i w pewnych momentach nudne. Saints Row 2 jest zrobiona z humorem ,nastawiona na ciągłą akcje nawet gdy nie podejmujemy misji. Dużo mini gier,misji pobocznych i wciągająca fabuła. Jedyny minus to fizyka jazdy autem. Nie jest zły ale mógłby być dużo lepszy. Wymagania niby tez ma duże i ludzie mają pretensje twierdząc że gorzej zoptymalizowana niż GTA IV ,ale ja nie odczuwam tego. 40fps na full detalach. Śmiem twierdzić ,że to gra z tej półki co MAFIA. Polecam każdemu.

OldSchool222

  • NIECH SIĘ INNI WSTYDZĄ!!!
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 280
  • Pegasus Forever :]
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #868 dnia: 04.06.2011, 20:41:13 »
giera nawed ciekawa :) a tak w ogóle to szykuje się Saints Row 3 :D --> http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=16429

Ceglas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #869 dnia: 04.06.2011, 23:23:41 »
Grałem trochę u kolegi na PS3, bodajże w "dwójkę", ale wolę jednak "GTA".