Autor Wątek: Super Marjan Bros 3  (Przeczytany 4496 razy)

PegazusMaster

  • Gość
Super Marjan Bros 3
« dnia: 02.03.2009, 02:34:03 »
   Kolejna część przygód Marjana. Tym razem większa grywalność, więcej dopałek bonusów i fajniejsza fizyka (łatwiej się poruszać) niż w części 1. Grafika miód, muzyka cud, grywalność orzeszki.
Właśnie przechodzę tę grę od zera i muszę powiedzieć, że gra się przyjemniej niż w część pierwszą.


Lecho1523

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 529
  • Pozdro forum 2012 :)
    • Zobacz profil
Odp: Super Marjan Bros 3
« Odpowiedź #1 dnia: 02.03.2009, 13:36:51 »
Gra ma swoje plusy i minusy,wadą jest to że gra nie trzyma klimatu 1 części i ogólnie mało ma wspólnego,a plusy to ładna grafika grywalność i ogólnie...jeżeli chodzi o zwykłą przygodówke to 9/10 jeżeli chodzi o kolejną część mario to 5/10.


A ja przyznam że w dzieciństwie grałem w 2 część i jakoś mi się podobała ;)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Super Marjan Bros 3
« Odpowiedź #2 dnia: 02.03.2009, 14:11:08 »
grałem z godzinkę, może dwie, nie przekonała mnie do siebie, brakuje mi tej bezpretensjonalności czy też nawet banalności części pierwszej. po prostu to nie jest mario, o jakim marzyłem. fabuła nie odgrywa większej roli i równie dobrze mogło by jej nie być, do tego za duże przekombinowanie. ilość bonusów, ukrytych przejść i innych dopałek jest zbyt duża.
jako plusy podam grafikę(jaka jest każdy widzi). podoba mi się też, że panom z nintendo nie brakowało ciekawych pomysłów gdzie poumieszczać owe power-upy. myzyka też zdaje egzamin, choć przez sentyment wolę jedynkę pod tym względem.
jak ktoś szuka dobrej kontynuacji mario na pegaza, to niech ściągnie SMB 2 lost levels.

Lecho1523

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 529
  • Pozdro forum 2012 :)
    • Zobacz profil
Odp: Super Marjan Bros 3
« Odpowiedź #3 dnia: 02.03.2009, 14:14:29 »
2 lost levels to naprawę dobra gierka a jak gra się w tą to się nie czuje jak by sie grało w mario.

PegazusMaster

  • Gość
Odp: Super Marjan Bros 3
« Odpowiedź #4 dnia: 02.03.2009, 14:17:21 »
Ja jednak uważam nadal, że gierka jest świetna. Masa bonusów i mingra na dwóch na bazie Mario Bros to naprawdę fajne dodatki. Masa DODATKÓW przedłuża żywotność, bo jest czego szukać przy każdym kolejnym podejściu. Poziomy są zróżnicowane i nie różnią się tak jak w części pierwszej ilością potworów, ale ich rodzajami, różnymi pomysłami na pułapki, przeszkody, platformy, w ogóle też graficznie. To co było w mario dobre tu zostało rozwinięte jeszcze bardziej. Dla mnie ta gra jest bomba. Gra się również o wiele przyjemniej, bo gra jest szybsza, fabuła to też dobry dodatek, bo prowadzi do przodu gre, a w Mario 1 jej nie było.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Super Marjan Bros 3
« Odpowiedź #5 dnia: 02.03.2009, 14:24:20 »
a dla mnie fabuła to największa wada tej produkcji. jest po prostu żałosna, 5-latek jest w stanie wymyślić coś lepszego. a najgorsze że nie zawsze da się przewinąć teksy (spooooooooro przydługawe).
 mimo że technicznie to cudo, to po prostu jakaś niewytłumaczalna siła mnie od tego odrzuca.
« Ostatnia zmiana: 02.03.2009, 14:27:08 wysłana przez Mcin »

Evil

  • Gość
Odp: Super Marjan Bros 3
« Odpowiedź #6 dnia: 02.03.2009, 18:21:47 »
Cóż Wy za bzdury wypisujecie :P Ta gra to arcydzieło, jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza gra na NES. Niezwykle grywalna, z odpowiednio dobranym poziomem trudności, nie wkurza, nie nudzi za szybko. Wygląda ślicznie. Trudno wymagać czegoś więcej od gry z 8-bitowej konsoli. Dla mnie to jest szczyt możliwości NES-a. Nawet jeśli mierzyć tą grę z legendą pierwszej części Super Mario Bros, nie stoi na przegranej pozycji, a wręcz przeciwnie - przerosła pierwowzór. :) Idealne rozwinięcie serii, wspomniana dwójka (ani Lost Levels) się nie umywa do SMB3.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Super Marjan Bros 3
« Odpowiedź #7 dnia: 02.03.2009, 18:24:57 »
kwestia gustu, mnie po prostu SMB3 przy dłuższym posiedzeniu nudzi.

gararz

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Super Marjan Bros 3
« Odpowiedź #8 dnia: 03.03.2009, 10:38:27 »
Fajna gierka, chociaż i tak wolę starego Mario ze 168in1 :)

Na plus można zapisać zróżnicowanie poziomów i masa dodatków. Twórcy na pewno nie poszli na łatwiznę i nie zrobili klona poprzednika, tylko całkiem nową gierę.

Minusem jest dziwna fizyka- cały czas mam wrażenie jakby Mario wpadał w poślizg :/

Lecho1523

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 529
  • Pozdro forum 2012 :)
    • Zobacz profil
Odp: Super Marjan Bros 3
« Odpowiedź #9 dnia: 03.03.2009, 16:42:12 »
Kurde przekonałem się do tej gry! Jak dla mnie ta gra  jest boska,super,zajebista,niepowtarzalna! Czy ta gra jest z 1988 ? Bo jak tak to jest to cud. Gra odemnie dostaje 11/10 ;) a super mario bros 11.2/10 ;D tylko dla tego że jest to niepowtarzalny pierwowzór ;)

PegazusMaster

  • Gość
Odp: Super Marjan Bros 3
« Odpowiedź #10 dnia: 06.03.2009, 00:19:35 »
Ktoś przeszedł drugi świat ? Ja gram bez sejwów, by nie tracić przyjemności z gry. Zaciąłem już drugi raz od nowa próbuję drugi świat. Nie wiem dlaczego tak wysoko sobie cenicie jedynkę trójka to po pierwsze większe wyzwanie i brak montonii jaką cechowała pierwsza część.
 
« Ostatnia zmiana: 06.03.2009, 00:22:29 wysłana przez PegazusMaster »

Maciu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Super Marjan Bros 3
« Odpowiedź #11 dnia: 06.03.2009, 00:21:58 »
co jak co ale, Lecho, Marian przygodówką nie jest.to platformówką. Przygodówką jest np dizzy(oczywiście nie każda z nim gra)

Kondek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Super Marjan Bros 3
« Odpowiedź #12 dnia: 08.03.2009, 12:24:14 »
Hmmm Marjo... A tak grałem w nią jak byłem trochę młodszy tera się wyrosło z takich gierek,ale czsem jak mi  się nudzi to se 3 gram.Muszę powiedzieć że całkiem fajna gierka.Ale są lepsze :)

PegazusMaster

  • Gość
Odp: Super Marjan Bros 3
« Odpowiedź #13 dnia: 08.03.2009, 12:47:27 »
Nie da się wyrosnąć z pegazusa co ty pleciesz. Póki chcesz grać granie w pegazusa to najlepsze rozwiązanie. (Nie liczę shmupów i amatorskich gier) Gry komercyjne mnie zanudzają na śmierć.
Wolę Mario 3 niż niejednego RPG/FPS na PC

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Super Marjan Bros 3
« Odpowiedź #14 dnia: 08.03.2009, 14:15:33 »
Ale SMB3 to też KOMERCYJNA gra. popatrz chociaż na kampanię reklamową ( w Ameryce cały film zrobili, The Wizard się zwie bodajże). tyle że ze względu na wiek to już jej twórcy walą na to, z ilu sajtów ściągnąć można.