Autor Wątek: Jakie telewizory wybrać?  (Przeczytany 138 razy)

adacho123

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Jakie telewizory wybrać?
« dnia: 10.01.2024, 19:06:41 »
Witam Wszystkich mam pytanie,
Jaki polecacie telewizor do uzyskania najlepszego obrazu ?
Ja ogarnąłem Samsung 28 cali taki z „dupą” Ale jakoś nie za bardzo podoba mi się obraz , zwłaszcza czerń wydaje się szara… może spróbować jakiś LCD z płaskim ekranem ?
Poproszę o nakierowanie mnie ;)
Gram na Pegasus IQ-502

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: Jakie telewizory wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: 10.01.2024, 19:15:23 »
To wina konsoli, a nie TV.

Bardzo_Ciemny_Las

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Jakie telewizory wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: 11.01.2024, 15:02:27 »
IMO najlepszy obraz z AV jeśli nie używamy upscalera dają telewizory CRT Sony Trinitron.

Ja jak chcę sobie w coś pograć z biblioteki NES/Famicom to mam podpięty Raspberry Pi z RetroPie do telewizora 55 cali i taki obraz jest jak żyleta. Można dodawać shadery, które zmieniają obraz na taki bardziej "jak CRT", zmieniać profile kolorów jak nam nie odpowiadają. Pod tym względem emulacja bije na głowę maszyny z epoki.

yojo2

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
Odp: Jakie telewizory wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: 12.01.2024, 13:02:43 »
Szara czerń na CRT to brzmi bardziej jak problem z konsolą, no chyba, że TV jest bardzo zużyty i masz mocno podbity kontrast w ustawieniach.

Ogólem w kwestii jakości obrazu to nie ma między CRT jakichś dużych różnic. Tu bardziej pozostaje kwestia trafienia egzemplarza w dobrym stanie, sprawnego, niezmęczonego życiem bez zużytego/wypalonego kineskopu. Na pewno nie ma co oczekiwać że kupisz "idealny" CRT bez żadnych wad. Pewnie nawet jakbyś gdzieś znalazł nigdy nieużywany TV w pudle to miałby drobne defekty geometrii, itp.

Na plus pod względem jakości do grania w stare gry wypadną te telewizory CRT, które mają filtr grzebieniowy (comb filter), ale to dość rzadko spotykany ficzer. Na minus wypadną te, które mają odświeżanie 100Hz (nie będą na nich również działać pistolety).

adacho123

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Jakie telewizory wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: 13.01.2024, 08:44:02 »
Czy w takim razie naprawa konsoli jest opłacalna ? Można znaleźć jakieś podpowiedzi w necie co może być zepsute i jakiś Tutorial jak to naprawić ?

Fixxxer1

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 263
  • Fan Mario
    • Zobacz profil
Odp: Jakie telewizory wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: 13.01.2024, 09:55:09 »
Na Twój pierwszy post odpowiedział Ci najlepszy naprawiacz Pegasusów na Ziemi - odezwij się do Krzysiobala ;)