Autor Wątek: Mnóstwo ciekawych przeróbek  (Przeczytany 2522 razy)

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Mnóstwo ciekawych przeróbek
« dnia: 28.01.2020, 00:59:08 »
Parę dni temu robiłem inżynierie wsteczną dwóch przenośnych konsol pegasus, głównie po to, aby odczytać wgrane w nie gry. A było warto, bo :

1) w pierwszej wiele gier to popularne tytuły ale mocno zmienione, np.
Spar - przeróbka Urban Champion, gdzie zamiast bokserów są świnie
Boat Race - przeróbka F1 - ścigają się łodzie
Tactful Monkey - przeróbka Loderunner
Bicycle Race - przeróbka Mach Rider'a - ścigamy się rowerami
https://gofile.io/?c=iM0DQY


2) w drugiej sporo gier to jakieś nowe, niszowe tytuły:
https://gofile.io/?c=8gKEjU
https://gofile.io/?c=6d5peh





Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Mnóstwo ciekawych przeróbek
« Odpowiedź #1 dnia: 28.01.2020, 21:02:22 »
Ło mega. Na którym emuatorze pójdą? Zgaduje, że wyłącznie FCEUX. Chętnie bym obadał, o ile hacki graficzne to mnie średnio, o tyle nowe produkcje zawsze na propsie i dobrze by jednoznacznie oddzielić jedne od drugich.

Dobra, zdupiłem, zasugerowałem się rozmiarem paczki, a tam w 90% małe romy, co dzialają bez bólu.
« Ostatnia zmiana: 29.01.2020, 20:46:16 wysłana przez Mcin »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Mnóstwo ciekawych przeróbek
« Odpowiedź #2 dnia: 30.01.2020, 20:01:53 »
Pograłem w te cuda

Folder roms:
Dwóch gier nie mogę poprawnie odpalić na Emu, Harry Potter [Aladdin 3 hack].nes i Angry Birds [Moai Kun (J) hack].nes - Mesen wywala błąd, na Nestopii i FCEUX mega krzaczy grafika.
Nie rozumiem niektórych nazw, czemu "Warship" ma dodane "Night Arrow Hack"? Hack hacka? warto by dodać odnośnik do oryginału, czyli Galaxian :) Nie jestem mega biegły w tych wszystkich konwencjach nazw, Goodnes, No-Intro itp. skąd to się bierze? :)
Co do jakości samych gier, niektóre hacki mają mocno schizową grafę, ktoś się nieźle nastarał. W kwestii muzyki za to, kpina. brzmi jak zmiana tonacji + od czasu do czasu walnięcie w złą nutę, kaleczy uszy i tyle.

Folder games:
Oesu, czuje, jakbym grał w Action 52 :/ Raz nie wszystkie gry to autorskie produkcje, mamy np. Bomb Sweeper, Czyli Homebrew od Snowbro (pytali go o zdanie?) kiepski hack kiepskiego fire dragona, i Porter, zdaje się z Calrton 6 in 1. Te gry rozbudowaniem bardziej przypominają produkcje z Atari VCS, jakością są poziom poniżej. Najbardziej boli Metal Slug... co to za potwór? 3/4 "gry" mamy spowolnienie, jakościowo nijak to się ma to produkcji z Neo-Geo. Ok, mamy coś pokroju Marco i żołnierzy Mordena, ale z dałnem, nawet nie potrafi się obrócić i rzucić granatem w druga stronę. Muzyka w tych grach to mordęga. niektóre mają tak ciekawe zasady, że nie byłem w stanie powiedzieć, co w nich robię...

Folder games2:
Tu jest już lepiej, ale wciąż, to kiepskie gry. PKA CHU to hack Mariana, w paru miejscach lepsza grafa, ale z tragiczną muzyką.
Pokemon Red to kiepski platformer, a Mario kart to kiepska ścigałka. oba, zastanawiam się, czy są autorskimi produkcjami, czy rozwinięciem kodu innych gier - karty bardzo mi przypominają F1 race w mechanice, Pokemon Red też mi się z czymś kojarzy, ale nie wiem z czym.

Grałem na Emu, na Everdrive jeszcze nie próbowałem.

W skrócie -fajna wartość archiwistyczna i okcydentalistyczna, do grania nie polecam.

VertekS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
    • Zobacz profil
Odp: Mnóstwo ciekawych przeróbek
« Odpowiedź #3 dnia: 31.01.2020, 10:19:30 »
Pokemon Red - Mitsume Ga Tooru, Mario Kart to faktycznie F1 Race. Ze screenów kojarzę większość chińskich produkcji, w hackach aż tak nie siedzę. Kakofonia to znak rozpoznawalny tych produkcji, każdy kładł lachę na to widocznie. Homebrew na tych kartridżach to też typowa rzecz - nawet na tych współcześniejszych, popularnych z Aliexpress. Raczej starsze homebrew niż nowsze.

Iwo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Mnóstwo ciekawych przeróbek
« Odpowiedź #4 dnia: 08.03.2024, 09:00:20 »
Cześć,

Czy ktoś mógłby udostępnić paczki raz jeszcze?

Pozdrawiam