Autor Wątek: CRT Sony KV-M1440K + famiklon - skaczący obraz  (Przeczytany 874 razy)

siudym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
CRT Sony KV-M1440K + famiklon - skaczący obraz
« dnia: 28.10.2019, 09:34:46 »
Moze ktos poradzi. Dostalem CRT 14 cali, w koncu ze zlaczem SCART bo ostatnio mam pecha i kazdy nawet fajny CRT znajduje bez "euro" z sama antenowka...
Niestety po podlaczeniu famiklona pal przez typowe cincze av oraz przelotke na scart mam w pewnych sytuacjach skaczacy obraz.
Problemow nie ma gdy podpinam do niego np. starego xbox (bez roznicy czy znowu RCA+adapter czy dedykowany SCART).

Przykladowo cart ze skladanka unchained melody gdy tylko pojawi sie menu jest wszystko krzywo, natomiast odpalenie jakies gry jest ok. Znowu zaleznie od gry i sceny na ekranie potrafi skakac obraz w pionie - widac na filmiku intro do Mitsume (natomiast juz sam gameplay na pierwszym poziomie jest ok).

https://youtu.be/UqyOTHmYQT0

https://youtu.be/UqyOTHmYQT0
« Ostatnia zmiana: 28.10.2019, 09:37:50 wysłana przez siudym »

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: CRT Sony KV-M1440K + famiklon - skaczący obraz
« Odpowiedź #1 dnia: 28.10.2019, 16:57:09 »
Ja nic nie widzę na tym filmie, gdzie jest problem. Najpierw zmień czas ekspozycji w aparacie tak aby poprawnie nagrywałł obraz z kineskopowca (bez migania) ;)

siudym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: CRT Sony KV-M1440K + famiklon - skaczący obraz
« Odpowiedź #2 dnia: 28.10.2019, 23:18:33 »
przynajmniej zobacz do konca, od 0:17 filmik z mitsume widac JAK NA DŁONI problem... A jak dalej nie widac to opisze, moze bedzie pomocne: Od 0:17 filmik z mitsume pokazuje intro, na ktorym wszystko jest ok, po chwili ten wielki ala robot nizej, na ktorym stoi bohater gry wystrzeliwuje jakby pocisk swietlny i zaczna migotac obraz.

A czas ekspozycji byl 1/50, konsolka pal 50. Nie mam pojecia dlaczego akurat ujecie z menu unchained sie pierdolilo.
« Ostatnia zmiana: 28.10.2019, 23:38:35 wysłana przez siudym »

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: CRT Sony KV-M1440K + famiklon - skaczący obraz
« Odpowiedź #3 dnia: 29.10.2019, 11:55:28 »
Akurat w tym momencie gra miga szybko ekranem, może to powodować problemy na niektórych TV.
Lepiej gdybyś zrobił film z innego kartdridża, który używa problematycznych kolorów z palety (np. menu ze 168 in 1) i zrobił zdjęcia wnętrza konsoli.

siudym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: CRT Sony KV-M1440K + famiklon - skaczący obraz
« Odpowiedź #4 dnia: 29.10.2019, 16:54:09 »
Tylko pierwszy raz sie z tym spotkalem, dlatego chcialbym miec pewnosc czy to nie wadliwy tv (wiadomo ma swoje lata i czasem nawet jakies kondensatory zwiazane ze zlaczem scart moga cos rypac). Sprawdze wszystkie swoje gry jakie mam.