Autor Wątek: PS4 czy Xbox One?  (Przeczytany 6968 razy)

Jedrek85

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
PS4 czy Xbox One?
« dnia: 20.03.2017, 19:40:11 »
Pytanie skierowane do użytkowników konsol z tematu.

Postanowiłem wzbogacić mój dobytek o nową konsolę. Teraz pytanie "która jest lepsza, PS czy Xbox"? Jakie mają wady i zalety, którą wybrać?
Ze swojej strony dodam, że z Xboxami nie miałem styczności, PSX, PS2 oraz PS3 leżą w mojej graciarni.
« Ostatnia zmiana: 20.03.2017, 19:41:54 wysłana przez Jedrek85 »

Evil18

  • I'm here
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: PS4 czy Xbox One?
« Odpowiedź #1 dnia: 20.03.2017, 21:29:43 »
Istnieją trzy modele PS4.
PS4 standardowy pierwszy model 500GB.
PS4 Slim dobry sprzęt jedna z wad to brak cyfrowego wyjścia audio.
PS4 Pro najbardziej dopasiona wersja obsługa 4K, lepszy framerate, grafika. Jeśli miałbym odbironik z HDR plus 4K brałbym tą wersję.
Xbox One dwa modele.
Xbox One standardowy model nic specjalnego.
Xbox One slim obsługa HDR, jedyna konsola która odtwarza filmy Ultra Blu-ray.
W tym roku ma wyjść Scorpio od Microsoftu. Konsole zrobiły się na zasadzie pecetów. Krótki czas życia częste zmienianie sprzętu.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: PS4 czy Xbox One?
« Odpowiedź #2 dnia: 21.03.2017, 00:12:34 »
Od kiedy mam PC (2001 rok) jestem pecetowcem - z odchyłami w kierunku starych konsol ;) Od czasu generacji 7 (PS3/Xbox 360) zatwardziałym pecetowcem, darzącym nowe konsole nieukrywaną niechęcią. Mimo to miałem okazji sporo czasu spędzić z Xbox One - i nienawidzę.
Pad to krok wstecz w stosunku do X360 - mniejszy, mniej wygodny. D-pad przyprawia o 'kciuk Nintendo', w przeciwieństwie do starego, w stylu Segi Mega Drive. Zalecany układ trzymania pada, czyli wskazujące na bumperach, a środkowe na triggerach, nijak nie jest wygodny, przez azjatycką 'małość' pada. A rąk wielkich nie mam. Cóż, taki los konsoli projektowanej dla amerykańskich 13-latkow...
Interfejs do kitu, zgodnie z wyznaczonym kilka lat temu przez Appla trendem ma umożliwić szybkie kupowanie 'apek' i nijak nie informować użytkownika o tym co robi, o zaawansowanej edycji ustawień już nie mówiąc. Dla przykładu - nie masz powiadomienia, czy zapis gry poszedł na chmurę, czy jest w trakcie wgrywania. Krok wstecz w stosunku do poprzedniej generacji. Intuicyjność tak samo. Przejeżdżanie przez dziesiątki powooooli wczytujących się (serio - mamy sprzęt n-tej generacji, a responsywność jak w czasach Windowsa 95) kafelków doprowadza mnie do szału.
Jeśli już koniecznie jakiś Xkloc, to tylko slim. UHD czy 4K mam gdzieś, ale przynajmniej nie sprawia wrażenia, że był projektowany jako zastępca farelki - klasyk przy niezbyt intensywnym użytkowaniu to stabilne 70 stopni... Rozpałka do grilla pierwsza klasa.
PS4 użytkowałem krótko, ale uwagi mam dwie. Pierwsza, że pad jest jeszcze mniejszy i mniej wygodny od tego z XOne. Mam do dziś w domu Dual Shocka od pierwszego PS... bez porównania. No ale masz przycisk do szerowania na fejsbuniu, podstawa dzisiaj. Druga, że PS4Pro to żart jakiś, większość gier i tak nie skorzysta z dodatkowej mocy obliczeniowej, i taki np. Wiesiek 3 ponoć trzyma równie stabilny pokaz klatek na obu konsolach. Sony planuje łaskawie wprowadzić tryb turbo w jakimś updejcie, czyli w końcu każdy program wykorzysta mocniejszy sprzęt, który konsola posiada... Co dla mnie brzmi jak żart jakiś. Żeby nie wyjść na hejtera z drugiej strony barykady, moi kumple, fani Plejaka i Sony, też zdecydowali się na starsze modele PS4 zamiast Pro.

Co do gier, to wiele nie powiem, bo z wojen ekskluziwów, mając do wyboru nowe Girsy albo Godofłory, zdecydowałbym się na Stellaris ;) Nowe konsolowe hity to nie moja baja.

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: PS4 czy Xbox One?
« Odpowiedź #3 dnia: 21.03.2017, 08:17:03 »
Ja bym generalnie pominął w 100% to co napisał Mcin, bo przepraszam bardzo, kto poważny słucha PeCetowców. To jest skrzywienie na całe życie i nie traktowałbym wypowiedzi PeCetowca poważnie, ot humoreska. Dla kogoś kto całe życie spędził z ręką na klawiaturze pady zawsze będą za małe i nieporęczne. No, ale nieważne.

Kupuj PS4 Slim 1TB. Obecnie najlepsza konsola, najlepsze exy, najmocniejsza, największa baza użytkowników, najlepsze zapowiedziane gry. Jedyne do czego można się przyczepić to pad który trzyma 8godz., ale to nawet lepiej, bo po dłuższej sesji sam się wyłączy i nie popsujesz sobie oczu. Ale jeśli nie wierzysz mi, posłuchaj tej historii:

Mój kolega kupił XboxaOne i jego życie z miejsca zaczęło chylić się ku upadkowi. Podskoczył mu cholesterol, miał problemy z ciśnieniem, musiał stosować dietę i pogrążył się w depresji. Działania musiał podjąć szybko, bo lekarze nie dawali mu większych szans. Sprzedał konsolę MS'u, kupił PS4 i jak ręką odjął. Zaraz urodził mu się zdrowy syn (i to mimo wstrzemięźliwości seksualnej), problemy zdrowotne same przeszły i dziś może jeść pizzę popijaną piwem bez żadnych obaw o jutro. Wnioski wyciągnij sam.
« Ostatnia zmiana: 21.03.2017, 08:23:58 wysłana przez Doolo »

Jedrek85

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: PS4 czy Xbox One?
« Odpowiedź #4 dnia: 22.03.2017, 20:46:18 »
Ogólnie pady z wszystkich trzech PS, które mam  są dla mnie w sam raz. 8 godzin żeby padła bateria w padzie - w moim przypadku Mission impossible haha.
Tak więc zapewne pozostanę wiernym użytkownikiem PS.

Poza tym Doolo skoro mówisz, że MS powoduje długą i bolesną śmierć użytkownika, to wolę nie ryzykować.


matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
    • Zobacz profil
Odp: PS4 czy Xbox One?
« Odpowiedź #5 dnia: 27.03.2017, 00:23:17 »
Jedno dopowiem - pierwszy ps4 nazwijmy go "FAT" wyszedł również w wersji 1TB, bo takową posiadam ;)

KamaZ

  • Gość
Odp: PS4 czy Xbox One?
« Odpowiedź #6 dnia: 02.07.2017, 15:45:13 »
Bierz PS4, wiecej ekskluziwów ;D

logicki

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: PS4 czy Xbox One?
« Odpowiedź #7 dnia: 16.11.2017, 15:21:41 »
Ja wybrałbym Xbox One, ale to jest moim zdaniem kwestia indywidualna. Ja na przykład bardzo lubię pady od Xboxa, oraz gry, które wychodzą na tę konsolę są w świetnej jakości.
________________
newbielink:http://mrgogle.pl/ [nonactive]
« Ostatnia zmiana: 23.11.2017, 13:45:26 wysłana przez logicki »

jhosef

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: PS4 czy Xbox One?
« Odpowiedź #8 dnia: 17.11.2017, 08:42:46 »
Generalnie w wyborze konsol to chyba bardziej na gry trzeba patrzeć niż na sam sprzęt.
Mówię głównie o tytułach zarezerwowanych dla danego producenta.


SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: PS4 czy Xbox One?
« Odpowiedź #9 dnia: 14.03.2021, 01:38:45 »
Ehh wieloletnie już Console Wars pomiędzy Playstation i Xboksem.. ileż to kont na wielu forach było zbanowanych z powodu wzajemnych docinek i podjazdów, temat rzeka. Każdy ma jakieś tam swoje preferencje growe. Moje akurat są takie, że lubię konsole Sony a z X-em nie miałem zbyt wiele styczności poza graniem w gościnie u kolegi w Fifę. Za to Playstation przekonało mnie swoją biblioteką gier, w tym wieloma tytułami do niedawna wydawanymi tylko na jedną platformę.

Obecnie generacja PS4 to już past gen. Do zakupu dostępne są (choć z tą dostępnością to sprawa problematyczna) PS5 i Xbox S series. Decyzji co do zakupu nowej konsoli nie podjąłem, nadal cieszę się graniem na czwórce choć widać że w starciu nowych generacji do konsola Microsoftu wysunęła się na proawdzenie dzięki cwanej polityce i podejściu do klienta..