Autor Wątek: Prośba o pomoc w identyfikacji mojego starego klona  (Przeczytany 4031 razy)

sIMson

  • Nostalgic gamer & coder
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Prośba o pomoc w identyfikacji mojego starego klona
« dnia: 04.01.2014, 00:50:39 »
Witam serdecznie :)

Tak jak w temacie: zwracam się do Was jako ludzi doświadczonych w tematyce Famiklonów o pomoc w identyfikacji modelu jakim była moja konsolka. Niestety, największy problem polega na tym, że nie posiadam już tej konsoli (jeszcze za czasów kiedy byłem w gimnazjum mama zapytała czy może go dać dziecku swojej koleżanki, a ja się hojnie zgodziłem :cry:) w związku z czym nie jestem w stanie pokazać Wam zdjęć sprzętu - jedyne co mi zostało to zasilacz. Niemniej jednak pamiętam chyba każdy możliwy szczegół dotyczący tej konsolki, także posługując się zdjęciami wykopanymi w internecie oraz w miarę szczegółowymi opisami postaram się jak najlepiej przybliżyć Wam wszystkie cechy tego sprzętu.

Konsola

Odbudowa identyczna do tej jaką widzicie w poniższym modelu Dendy Junior. Nie była ona tak ładnie zaokrąglona jak oryginalny Pegasus MT-777DX czy Fenix NT-102, była identycznie "brylasta" co przedstawiony na zdjęciu Dendy (którego swoją drogą też posiadałem, ktoś z niewiadomych przyczyn postawił koło śmietnika u mnie na podwórku pudło z pełnosprawnym Dendy Junior, identycznym do tego na zdjęciu, nawet pistolet był :D - sprzęt oczywiście przygarnąłem ;), niestety co się stało z konsolą nie pamiętam, został mi tylko pistolet).

Jedyne różnice to: przezroczyste naklejki opisujące przycisk Reset oraz przełącznik Power zamiast tekstu wytopionego bezpośrednio w samym plastiku, oraz treść podłużnej ciemnoszarej naklejki tytułowej - głosiła ona albo "COMPUTER VIDEO GAME", albo "FAMILY VIDEO GAME". Nie pamiętam na 100% które z nich, ponieważ konsola kupiona była 15 lat temu (ech, nostalgia :) ). Zdjęcie Dendy'ego dla porównania:

[nofollow]

Kolejne zdjęcie podobnego sprzętu które znalazłem w internecie. Jedna różnica w porównaniu do mojej starej konsoli to przełącznik power - tam nie był zabarwiony na czerwono przy włączonej pozycji, oraz prawdopodobnie treść podłużnej naklejki. Reszta jest identyczna.

[nofollow]

Do konsoli był dołączony identyczny przełącznik antena <-> konsola jak ten z Pegasusa MT-777DX czy IQ-502. Nie jestem w stanie wam powiedzieć w jakiej technologii była wykonana (scalaki czy glut) - miałem wtedy jednocyfrową liczbę lat i moja wiedza techniczna ograniczała się do umiejętności obsługi sprzętu typu konsola czy magnetowid ;)

Pady

Niemal identyczne do padów od Dendy'ego z poniższego zdjęcia:
[nofollow]
ale z drobnymi różnicami:

Oba pady z wyglądu identyczne do tego dolnego z powyższego zdjęcia, ale na obu zamiast napisu Dendy Junior widniały w tym miejscu rzymskie cyfry podobne do tej z pada górnego (koloru czarnego w padach od mojej konsoli). Przyciski Start i Select posiadał tylko pad gracza pierwszego. Pady miały wtyczki 9-pinowe.

Jakość czcionek na padach była bardzo dobra, litery B i A były ładnie wydrukowane, lepszej jakości niż na padach od Dendy'ego którego jak opisałem powyżej również miałem ;)

Zasilacz

Zasilacz z gatunku "jak ja mam to do cholery podłączyć?!", czyli bolce wtyczki wystające bezpośrednio z obudowy. Ponieważ to jest jedyny składnik konsoli który mi został, zamiast niepotrzebnie się rozpisywać pokażę zdjęcia:

[nofollow] [nofollow] [nofollow]

Dołączony cart

Moim zdaniem najbardziej charakterystyczna część zestawu. Cart "500 in 1", w obudowie identycznej do tego z poniższego zdjęcia, oczywiście z inną etykietą:

[nofollow]

Menu carta to słynne menu z plażą i latającymi ptakami oraz 8-bitowym "Unchained melody" jako podkładem muzycznym. Identyczne to tego które widzimy na poniższym GIFie:



Link [nofollow] do filmiku z identycznym menu. Gry (teoretycznie 500, w praktyce kilka powtarzających się w różnych wariantach do upadłego) które pamiętam z tego carta to:

  • Super Mario Bros z wariantami typu: Mario który nie maleje po kontakcie z potworkami lub Mario skaczący wysoko ponad ekran, dzięki temu odkryłem co "jest" za flagą ;)
  • Battle City, tam oczywiście pod nazwą Tank
  • Duck Hunt, z Clay Shoot występującym jako osobna gra
  • Wild Gunman
  • Dr Mario (oj, mój tata uwielbiał tą grę ;) )

To prawdopodobnie wszystkie gry, niewykluczone jednak że o czymś zapomniałem.

Zawartość pudełka: konsola, 2 pady, cart "500 in 1", kabel antenowy, przełącznik antenowy. Pistoletu brak, używałem tego od Dendy'ego. Sprzęt kupiony w Łodzi w sklepie który wtedy znajdował się pod adresem Piłsudskiego 93 [nofollow]. Kiedyś był tam sklep z elektroniką, teraz jest tam jakiś sklep zoologiczny.

Rozpisałem się :) To chyba wszystkie szczegóły jakie byłem w stanie spamiętać i dostarczyć Wam, z góry wielkie dzięki i szacunek za pomoc oraz nawet zwyczajne zainteresowanie sprawą. Nie oczekuję cudów, ale zawsze istnieje niewielka szansa że znajdzie się ktoś kto będzie w stanie zidentyfikować ten sprzęt.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o pomoc w identyfikacji mojego starego klona
« Odpowiedź #1 dnia: 04.01.2014, 07:33:28 »
Akurat opis konsoli pasuje do 80% wszystkich klonów, różnice które wymieniłeś są bardziej pierdółkami którymi nikt się nie przejmuje niż jakieś istotne kluczowe różnice

Patrzyłeś po zestawieniu konsol??
http://forum.pegasus-gry.com/index.php/topic,2045.0.html

sIMson

  • Nostalgic gamer & coder
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o pomoc w identyfikacji mojego starego klona
« Odpowiedź #2 dnia: 04.01.2014, 13:36:13 »
Jak najbardziej, sprawdziłem. Nie zakładałbym tematu gdybym nie miał pewności że tej konsoli tam nie ma. Wiem, że mnóstwo konsol ma podobne cechy,  dlatego starałem się podać jak najwięcej szczegółów.

kutrzeba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil

sIMson

  • Nostalgic gamer & coder
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o pomoc w identyfikacji mojego starego klona
« Odpowiedź #4 dnia: 04.01.2014, 20:39:35 »
Tak, podobne. Ten pad z rzymską dwójką również się zgadza. Nie potwierdzę na 100% bo to dawno było, a konsole nie są w komplecie, ale jest szansa że to ten sam klon.

kutrzeba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o pomoc w identyfikacji mojego starego klona
« Odpowiedź #5 dnia: 04.01.2014, 21:00:06 »
według mnie miałeś jakaś wariacje DARYAR lub 
THOMPSONIC.
ja miałem konsole z 9.999.999 gier z wygładu jak THOMPSONIC a napis COMPUTER VIDEO GAME, także konsole mogą się nieznacznie różnić tym jak wygładzały jakie miały nazwy jakie karty wbudowane itp.

a spowodowane jest to tym kto to zamawiał w chinach i kiedy
pozdrawiam

VertekS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o pomoc w identyfikacji mojego starego klona
« Odpowiedź #6 dnia: 04.01.2014, 21:17:14 »
Te pady z drugiej aukcji nie są oryginalnymi ani od Daryara 3600 ani od MT-777DX, wystarczy popatrzeć na galerie konsol na tym forum.

Jeszcze nie padł tutaj model o nazwie MT-999DX - może to o niego chodzi? Druga opcja to wpisać w Google "Famiclones" i przeczesać całą listę konsol.

Nie liczyłbym na znalezienie konsoli po nazwie - przeglądając Google zauważyłem, że nawet sam producent kartonów nie bardzo wiedział, jak która konsola się nazywa. Dobrym przykładem jest ten MT-999DX, gdzie na kartonie jest umieszczona grafika z Pegasusem SP-60...

kutrzeba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o pomoc w identyfikacji mojego starego klona
« Odpowiedź #7 dnia: 05.01.2014, 17:35:21 »
dlatego napisałem że możliwa jest jakaś wariacja jednej z tych konsol  

zijacek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o pomoc w identyfikacji mojego starego klona
« Odpowiedź #8 dnia: 06.01.2014, 00:58:15 »
Podejrzewam, że miałeś coś takiego:



Tylko moje jak widać wybrakowane i wisi po włączeniu.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o pomoc w identyfikacji mojego starego klona
« Odpowiedź #9 dnia: 06.01.2014, 10:51:41 »
Tych klonów była cała masa. Szukanie igły w stodole, tym bardziej, że większość z nich różniła się napisem na konsoli, środki były takie same.

sIMson

  • Nostalgic gamer & coder
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o pomoc w identyfikacji mojego starego klona
« Odpowiedź #10 dnia: 06.01.2014, 15:26:55 »
Podejrzewam, że miałeś coś takiego:



Tylko moje jak widać wybrakowane i wisi po włączeniu.

Raczej nie, cart był inny. Ale tak jak pisze machbed, racja że chyba raczej nikła szansa na znalezienie akurat tego, tony tego były.

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o pomoc w identyfikacji mojego starego klona
« Odpowiedź #11 dnia: 10.01.2014, 16:06:26 »
Dendy to typowy, Twór z rosji ;) Podobny do każdego innego klona różniący się duperelami. Co ciekawe, akurat kolega wrzucił zdjęcie aukcji z "hunter"- http://allegro.pl/pegasus-i3825911730.html ten jasny klon koło pegasusa... Jest mega fajny, mam dokładnie tego samego "huntera" i jest świetny, gdyż nie było opcji żeby jakaś gra na nim nie poszła, wszystkie gry lecą i ma na prawdę ładne kolory! Niestety dźwięk już nie jest aż taki, gdyż jak da się pauzę to słyszy się dość uporczywy szum jakby się dało na maksa głośność i wyłączyło dźwięk :) ale ogólnie mega na plus jakby ktoś polował na ciekawego klona to na prawdę polecam!

Z ciekawostek uwiózł np. Castlevanię 3, Summer Carnival recca czy Wacky Races (Pegasus IQ 502 rev. 1 nie poradził sobie akurat z tą grą). Także na prawdę nie ma gry, która na nim nie poszła :)

sIMson

  • Nostalgic gamer & coder
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o pomoc w identyfikacji mojego starego klona
« Odpowiedź #12 dnia: 12.01.2014, 19:09:45 »
Hej, dzięki za ten link do Allegro matizc, wszystko wskazuje na to że to był Hunter identyczny do tego z aukcji. Dzięki serdeczne :)