Autor Wątek: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie-import i chętni  (Przeczytany 82915 razy)

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Masz cart który włącza 99% gier na Pegasusie i to prosto z karty SD i jeszcze chcesz grafikę w tło?? Bez przesady, jakby jeszcze tego bylło za mało, to nie jest komp i mimo wszystko o tej opcji nigdy nie słyszałem i tak :F

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Tak bierzesz się za C lub ASM pod FPGA i przeprogramowujesz OS :P

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Jakby co to dzisiaj dosłałem drugą połowę paczek, zatem niebawem wszyscy zamawiający powinni dostać carty

Jeszcze takie dodatkowe info ode mnie- kilka osób zadeklarowało się na kolejne zamówienie natomiast chcę powiedzieć jedno od siebie aby sytuacja była jasna- sklep krikzz niestety już nie sprzedaje cartów na teren PL zatem obecne zamówienie które dopiero co zostało zrealizowane było zrobione metodą strasznie na wariata z przekierowywaniem paczki (jedyna metoda kupienia cartów do PL) i nazwałbym to bardziej wyjątkową akcją jednorazową. Nie ukrywam, że trochę mi to obaw narobiło natomiast całość poszła jednak łatwiej niż mi się wydawało. Nie wiem czy osoba pośrednicząca zgodzi się na drugą taką akcję i po drugie czy w ogóle będzie dyspozycyjna zatem w razie czego to kto inny musiałby przekierować paczkę a to zawsze trzeba brać pod uwagę kto i gdzie. Zatem sytuacja już niestety nie jest taka bardzo prosta niż wcześniej kiedy mogłem w każdym momencie zrealizować zamówienie i zamówić paczkę prosto do siebie

Zatem podsumowując- NIE MAM POJĘCIA czy kolejne zamówienie w ogóle dojdzie do realizacji zatem kolejne zamówienie NIE JEST pewne, wszystko zależy od sytuacji. Natomiast jeżeli ktoś nadal byłby chętny na jakiegokolwiek Everdriva- jak najbardziej może się dopisać do tematu, im więcej osób tym większa szansa że coś z tego wyjdzie. Zatem pytanie czy zbiórka do następnego zamówienia w ogóle będzie?? To wszystko zależy od sytuacji, zobaczymy

UczeńCzarnoksiężnika

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Paczka doszła. Dzięki za zorganizowanie transakcji wszystkim, którzy brali udział w procederze :)

WiCiA

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Również przyłączam się do podziękowań.
Jednakże nieszczęścia chodzą parami. Otóż zakupiłem IQ- 502 rev.3 . Niestety były z nim jakieś problemy. Po kilkukrotnym włączeniu POWER konsola wyzionęła ducha. Nie wiem nawet czy joysticki działają. To pech. Zakupiłem lekko przerobionego ( chodzi o pada podłączonego na stałe) SUPER JOYSTICK TV GAME "SUPER JOY". Jak się okazuje po podłączeniu EVERDRIVA N8 następuje green screen. Inne gry się uruchamiają. Szczęście w nieszczęściu zakupiłem przejściówkę na NES-a. Stary ale jary NES uruchamia to co powinien (uh!!). Także dzięki za wszystko!!!!!!

Pancho

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Taki egzotyczny scenariusz.

- Everdrive N8 na NESa, najnowszy firmware
- IQ-502 (rev. 2)
- NES na Famicom, Przejściówka Adapter, 72 na 60 Pin

I nie działa save/load, w ogóle nie reaguje na odpowiednią kombinację przycisków (na inne, zmienione przez setup zestawy również nie). Nie ma znaczenia region gry. Oczywiście na NESie wszystko działa prawidłowo.

Może ktoś pokonał taki problem (oprócz kupna Everdrive N8 dla Famicomu).

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Na klonach save nie będzie działać, bo ze względu a nieco inne działanie konsoli Edek nie może szpiegować portów.

Felek1991

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Chip&Dale MASTER
    • Zobacz profil
https://www.youtube.com/watch?v=1r0werv_xoY
Kto nie widział zachęcam do oglądniecia.
Sprawa się mają tak, nie potrzebowałem dużo czasu i  tak do 45 sekund miałem roma na Edeq. Podjarany byłem fest (faza też była) no i rom puścił i oto na moim Tv odpalił się Wonderland Dizzy. No pełen zachwyt nie mogłem uwierzyć, że niespodziewanie mam możliwość powrotu do najlepszej gry z zagadkami wszech-czasów. Tak wielu z nas spędziło kupę godziny za gnoja żeby rozpierniczyć Fantastick Adventure Of Dizzy ale tak panowie & panie ktoś kumaty odnalazł ten tytuł i pomogł nam cofnać sie w czasie niczym Emmet Brown. Ale wracając do sedna pytania doleciałem 25 gwiazdek kilka przedmiotów oddalem i na moście z lewej strony miasta gra wcieła sie bezpowrotnie. Wiem że na javie bym to rozprowadził na części 1wsze ale wiecie wy fanatyce jak coś zostało na Tv zniszoczne zostanie w pamieci na wieki. Sprawdzcie u Sb na konsolach i Edekach czy wam bengla tak jak powinno.
Ps. Ogólnie gierka ścina tak że kawałek ekranu górnego miga i zleciało u mnie na dół, też tak macie?
Pozdro Felek1991

waters11

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
Gdybym chciał everdrive to jak go kupić bo zakładam ze wielkość stałych bywalców forum już go ma a to raczej zakup grupowy?

Amaroute

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
Jeżeli ktoś ma problem z zamówieniem Everdrive do Polski, mogę w tym pomóc. Mam tylko pytanie: jak to cacko działa. Tzn jest jakiś tutorial na Youtube? I kolejne pytanie Czy opłaca się zamawiać kartridż 150 in 1 albo 400 in 1 zamiast Everdrive? (Podobno tam też każda gra inna)

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Jeszcze nie słyszałem o carcie, który miałby w swojej bazie wszystkie gry które już wydano (official, unnoficial, pirate, hacks etc.) i których jeszcze nie wydano (a takowe non stop się pojawiają - oczywiście nieoficjalne tytuły). Także Everdrive'a nie zastąpi żaden inny cart. :)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Everdrive ro możliwość wgrywania sobie tłumaczeń, fanowskich hacków, demek i gier homebrew. Działa prosto, kopiujesz na MicroSD OS Everdrive'a i foldery z grami (jedyny limit, 256 gier na folder), po odpaleniu wybierasz grę i uruchamiasz. Proste.

mati5000

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Gdzie to kupic?

EDIT:

Już mam!
« Ostatnia zmiana: 18.05.2016, 00:12:02 wysłana przez mati5000 »

Mixder

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Ja też piszę się na zamówienie grupowe, o ile coś z tego wyjdzie, skoro wstrzymali wysyłkę

brother2335

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Jeśli kiedyś będzie jeszcze możliwość kupna grupowego to też chętnie się piszę. Chociaż głównie jako ciekawostkę, ewentualnie do grania w hacki i inne cudaki ;D