Autor Wątek: Robocop 3  (Przeczytany 4246 razy)

Ceglas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
Robocop 3
« dnia: 21.12.2011, 22:15:05 »
Jakiś czas temu zacząłem pogrywać w "Robocopa" i kompletnie wzięło mnie na te klimaty. Czym prędzej postanowiłem sobie przypomnieć również filmową trylogię, jednak nie o filmach tu mowa, a o ich adaptacjach. Omawiany "Robocop 3" trzyma się bardzo ściśle fabuły swego ekranowego pierwowzoru. O ile można to zaliczyć na plus i fajny smaczek dla fanów, o tyle sama gra nie jest już taka kryształowa  :/

                                                          

Po kolei. Sporo wprowadzonych tu rozwiązań wyszło na dobre. Przede wszystkim znacząco poprawiono sterowanie cyborgiem. Grafika uległa poprawie, a kolory wydają się być nieco cieplejsze. Poziom trudności jest moim zdaniem wyważony. Za pierwszym czy drugim razem ciężko ukończyć, ale nie potrzeba też wiele czasu na wprawę. Muzyka ogółem jest średnia, bo nieco klimatyczniejsze fragmenty przeplatają się z przeciętnymi. Najgorszy aspekt gry, to jej długość  ::) Całą idzie ukończyć w...? 15 minut? Tak, spokojnie da radę. Czy to nie głupota? Gdy właściwie zaczynasz się w nią "wgrywać", ni z gruszki ni z pietruszki wyskakuje zakończenie (z drugiej strony kto oglądał film, ten powinien orientować się, kiedy nastąpi). Do tego jest ono strasznie lipne. Tak jak w "dwójce" ogranicza się do jednego obrazku, z tymże tutaj nawet nie ma żadnych napisów, jedynie przeciętny screen, w którym Robo ratuje dwie dziewczyny przed eksplozją budynku. Mało to zadowalające  :angry:    

                                    
                          



Być może nieco zbyt krytycznie podchodzę do tej serii, ale jednak musicie przyznać, że powinni coś poprawić. "Robocop 3" jest solidnie wykonaną grą (nie licząc tego zakończenia na odwal się), choć momentami wydaje się, że robiony był może nie tyle na siłę, co w zbytnim pośpiechu, jakby twórców goniły terminy. 5 etapów, z czego ostatni to finał, niby niekoniecznie sprawia wrażenie krótkiej gry, ale tak w istocie jest. Gra na tym dużo traci  :(
« Ostatnia zmiana: 24.03.2012, 13:31:21 wysłana przez Ceglas »

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Robocop 3
« Odpowiedź #1 dnia: 21.12.2011, 22:38:13 »
Dziś akurat grałem na emulatorze niestety jeszcze brak carta ale może kiedyś. Zeznajomym ukończyliśmy ten tytuł. Wiedziałem, że gra jest krótka, ale żeby aż tak krótka? Ceglas dokładnie 20 min i po graniu. Gra jest niezła, choć szczerze spodziewałem się czegoś więcej po tej grze. Chyba z całej serii zdecydowanie najlepiej podoba mi się część 2. Jakbym miał ranking układać, to na 1 miejscu 2, na drugim 1 a na trzecim 3.

Ceglas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
Odp: Robocop 3
« Odpowiedź #2 dnia: 21.12.2011, 22:38:44 »
To zależy, żadna z serii nie jest ideałem. Wydaje mi się, że najlepsza byłaby "jedynka", ale jak sobie przypomnę jej grafikę i sterowanie, to robi mi się niedobrze. "Robocopa 3" ukończysz nawet szybciej niż w 15 minut. Możesz obejrzeć niejeden filmik na youtubie.
« Ostatnia zmiana: 21.12.2011, 22:42:49 wysłana przez Ceglas »

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Robocop 3
« Odpowiedź #3 dnia: 21.03.2012, 22:42:38 »
Świetna giera do której mam ogromny sentyment. Pamiętam jak z początku wkurzałem się gdy w drugim levelu topiłem się w kwasie lub gdy szatkowali mnie ninja Otomo. Za każdym razem dawałem grze kolejną szansę. W końcu wytrenowałem się tak że w ostatnim poziomie zostawało mi ok 100-120% energii. Gra jest do wyuczenia na pamięć, co kiedy i skąd wystrzeli. Tylko czasem chowający się w koszach na śmieci i w studzienkach przeciwnicy potrafią napsuć krwi bo nie zawsze wystawiają swoje łby by dać się odstrzelić :)



Gra rzeczywiście za krótka ale za to z wartką akcją w ciekawych okolicznościach graficznych. Wcielając się w robogliniarza da się odczuć że chodzi się kilkusetkilowym żelastwem. Sam metaliczny dźwięk przy skakaniu o tym świadczy!! Pomiędzy etapami za zebrane pakiety naprawcze  gracz może odrobinę ponaprawiać Robocopa. Co tu jest jeszcze... bossowie!! W grze fabuła trzyma się dobrze scenariusza filmu. Jest czołg, są ninja, jest też robot-kurczak.
R3 to naprawdę udana gra, szkoda tylko że taka krótka.

Ceglas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
Odp: Robocop 3
« Odpowiedź #4 dnia: 24.03.2012, 13:45:21 »
Doceniam twoją ocenę i widzę, że te pozytywy wypływają głównie z sentymentu, jakim darzysz tą grę. Umówmy się jednak, że dzisiejszego gracza (zakładając, że lubuje się w starych grach, bo małolaty stawiają dzisiaj na grafę i efekty) takiego jak ja, nie przyciągnie na dłużej. Pomijam kiepskość filmu, bo nie o nim mowa, ale rozgrywka jest nieco schematyczna, a levele skandalicznie krótkie, jakby tego brakowało, że samą grę ukończysz w 15 minut. Dochodzę do wniosku, że "Robocop 3" jednak został zrobiony na odwal się, bo wypadałoby zrobić i 3 część gry, skoro powstał film. Jak już zaczęliśmy, to dokończmy. Nieważne z jakim skutkiem. Aż strach pomyśleść jak wyglądałby "Robocop 4".

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Robocop 3
« Odpowiedź #5 dnia: 23.08.2014, 04:47:11 »
Z punktu upływu czasu zmienia się nieco postrzeganie na tą grę. Sentyment i sympatia jak wiadomo pozostały, wady zostały wymienione ale nikt nie wspomniał o bardzo dobrej oprawie graficznej i świetnym utworze w screenie tytułowym. Wersja 8-bit brzmi rewelacyjnie a poniżej właśnie Robocop 3 Theme z YT:

http://www.youtube.com/watch?v=AEFot2rThho

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Robocop 3
« Odpowiedź #6 dnia: 23.08.2014, 12:55:52 »
Fajna gra. Intro i towarzysząca mu muzyka to mistrzostwo świata, do tego bardzo pasuje do klimatu. Potem nie jest gorzej, klimatyczny system walki nasyła na nas dziesiątki zabójczych wrogów, których musimy pokonać niezgrabnym czołgiem na dwóch nogach. W pojedynkę to cieniasy, ale występują chmarami, a brak uwagi w początkowej części poziomu się mści. Strzelać możemy z dużą precyzją, do tego używając różnych broni, a mechanika ruchu nie pozwala zapomnieć, że gramy zakutym w stal twardzielem - ten wstrząs ekranu przy skoku! Audio generalnie dobre, grafika też, ewentualnie momentami wyglądają zbyt kreskówkowo.
Wady? Grę należy skrytykować za jej krótkość i kiepskich, prostych bossów. Do tego są momenty, w których po prostu musimy przyjąć strzał na klatę. Łatwo je jednak wybaczyć, wystarczy wdusić reset i posłuchać muzyki z intro :> Tak dla mnie 7/10, jedyna grywalna część serii.

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Robocop 3
« Odpowiedź #7 dnia: 24.11.2021, 03:57:23 »
R3 należy do gier klepanych na szybko i inspirowanych filmem. Tak było z poprzednimi częściami Robocopa, Terminatora, Predatora, Rambo i innych franczyz. Za każdym razem jak na ekranach kin pojawiał się film, tak niedługo potem powstawała gra. Obecnie też się to zdarza, choć już nie tak intensywnie jak kiedyś. No ale mamy nowe filmy i gry z Batmanem, Spidermanem, z Avengers (niestety gra jes goovniana), Strażników Galaktyki, MadMaxa itd. Trend się utrzymuje ale nie zawsze licencję dostaje studio, które jest w stanie stworzyć solidny tytuł..

jattaman

  • Gość
Odp: Robocop 3
« Odpowiedź #8 dnia: 03.03.2023, 14:45:48 »
Gra która jest dla mnie bardzo klimatyczna(na youtubie można znaleźć covery między innymi muzyczki intra  :) - składa się na to dobra oprawa, świetne wczucie w stworzenie postaci przez twórców - czujemy że gramy pół-maszyną przez świetne efekty dźwiękowe i sterowanie, po każdej misji możemy wybrać co 'podleczymy', uszkodzenie poszczególnych partii ciała powoduje szwankowanie robocopa na różny sposób - świetny pomysł w tak starej grze ! Niestety bardzo krótka, a jednego bossa można przejść bez utraty życia jednym trickiem.

Raczej odradzam dwie starsze części.