Autor Wątek: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma  (Przeczytany 166261 razy)

Bubumotors

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #570 dnia: 07.05.2016, 10:28:36 »
Forumowicze mam pytanie ile jest warta gra VIDEOMATION nowa z opakowaniem oryginalnym kompletna? Pomoże ktoś?

witaj mam 2 boxy

proponowano mi 150zł

jak nowy pojdzie pewnie 200


ale ja bym dal allegro


machbed: Po raz kolejny zwracam ci uwagę za brak interpunkcji. Nie wiem ile jeszcze mi cierpliwości zostało, ale czuję, że w najbliższym czasie jakiś tygodniowy banik poleci, jeśli nie zaczniesz pisać z ładem i składem.
« Ostatnia zmiana: 07.05.2016, 20:58:02 wysłana przez machbed »

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #571 dnia: 07.05.2016, 14:58:12 »

Idąc twoim tokiem myślenia, to każdy obraz wart powinien być góra tysiaka albo 2 tyś. Bo przecież tyle powinna wynosić cena płótna+cena farb+robocizna malarza.

Tylko że obrazy masz malowane przez prawdziwych artystów oraz te tworzone na szybko przez amatorów i sprzedawane na ormiańskich bazarach lub w sklepach z tanimi bibelotami. Tak samo z cartami. Masz oryginalne carty produkowane przez licencjonowane koncerny/firmy i masz carty/podróbki oryginalnych gier tłuczone przez piratów w małych warsztatach. Porównywanie wartości tych gier jest jak z porównywaniem wartości wyżej wymienionych obrazów. Zatem jak ktoś sobie wyobraża że obraz sprzedawany przez przekupkę na bazarze jest warty tyle samo co ten wystawiany na największych aukcjach dzieł sztuki to... po prostu sobie wartość bazarowego obrazu UBZDURAŁ :)

chager01

  • Gość
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #572 dnia: 07.05.2016, 20:37:10 »

Idąc twoim tokiem myślenia, to każdy obraz wart powinien być góra tysiaka albo 2 tyś. Bo przecież tyle powinna wynosić cena płótna+cena farb+robocizna malarza.

Tylko że obrazy masz malowane przez prawdziwych artystów oraz te tworzone na szybko przez amatorów i sprzedawane na ormiańskich bazarach lub w sklepach z tanimi bibelotami. Tak samo z cartami. Masz oryginalne carty produkowane przez licencjonowane koncerny/firmy i masz carty/podróbki oryginalnych gier tłuczone przez piratów w małych warsztatach. Porównywanie wartości tych gier jest jak z porównywaniem wartości wyżej wymienionych obrazów. Zatem jak ktoś sobie wyobraża że obraz sprzedawany przez przekupkę na bazarze jest warty tyle samo co ten wystawiany na największych aukcjach dzieł sztuki to... po prostu sobie wartość bazarowego obrazu UBZDURAŁ :)

Akurat obrazy to pierwsze co przyszło mi na myśl. Zresztą wiele obrazów zyskało na wartości dopiero po śmierci artystów. Wielu malarzy za życia nie było cenionych, a obrazy sprzedawane były za grosze. Zresztą z obrazem to był tylko taki przykład. W Polsce kolekcjonerstwo jest mniej popularne, niż np. w USA. Tam ludzie wiele rzeczy kolekcjonują i jakoś to jest normalne. A jak w Polsce ktoś coś zacznie kolekcjonować, to nawet na forum poświęconemu danemu przedmiotowi pojawią się tacy, którzy stwierdzą że to głupota...


machbed: Tak jak napisał kolega chager, wiele z nich zyskało wartość po śmierci artysty, takim dobrze znanym tego przykładem jest choćby Vincent van Gogh. Koniec tej durnej dyskusji, to temat wyceny kartridży, nie dyskusji o obrazach i to raczej nie na miejscu porównywać malarskie dzieła sztuki do kartridży. Osobiście preferuję również pirackie wydania ze względów sentymentalnych, choć oryginały traktuję również z szacunkiem, ale te najbardziej pospolite mnie zwyczajnie nie kręcą. Kontynuując moją uwagę, powrót do tematu będzie skutkował banem na tydzień, bez wyjątku. Wracamy do wyceny gier. Koniec.

Mcin: Cen realna = ile ludzie za to płacą? ;)
BTW popieram machbeda, nie ma sensu ta filozoficzna debata. Skupcie się na pomocy pytającym i piszcie ile mają szansę dostać przy obecnych cenach na aukcjach.


« Ostatnia zmiana: 07.05.2016, 23:57:41 wysłana przez Mcin »

tw1985

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #573 dnia: 08.05.2016, 20:12:05 »
A ile może być warta nowa gra od sachena Dancing Blocks cały komplet w pudełku?

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #574 dnia: 08.05.2016, 20:28:10 »
Cena realna do 70zł. Jak znam życie to na allegro byś dostał teraz ponad stówę. Jeśli chcesz dostać za to jak najwięcej to wystaw to po prostu na allegro, tam ceny bywają nieprzewidywalnie wysokie ostatnim czasem. Tutaj jest wąskie grono osób, starszych stażem kolekcjonerów, którzy mają ciut inny wyznacznik od nowicjuszy, często nie mających o temacie zielonego pojęcia.

tw1985

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #575 dnia: 08.05.2016, 20:32:10 »
Ok. Dzięki za informacje. Też nie jestem orłem w tych tematach

a myślisz że będzie jakieś zainteresowanie tą grą?

machbed: Nie piszemy posta pod postem! W krótkich odstępach czasowych używamy opcji edytuj gdy nikt nie odpowiedział na twoją wiadomość!
« Ostatnia zmiana: 08.05.2016, 20:40:17 wysłana przez machbed »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #576 dnia: 08.05.2016, 20:41:20 »
Nie wiem, nie obserwuję zbyt wnikliwie ostatnim czasem aukcji. Wystaw a się przekonasz.

Jinxy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #577 dnia: 28.05.2016, 09:53:33 »
Witam wszystkich fanów :) ostatnio natknąłem się na 168 in 1 w bardzo dobrym stanie w srebrnym kartonie w wycięciem z przodu, jak myślicie ile może być warta ?

« Ostatnia zmiana: 28.05.2016, 12:31:46 wysłana przez machbed »

caspcop

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #578 dnia: 28.05.2016, 10:50:42 »
Uuuu rarytas, pewnie z 2000 zł będzie to warte.  :F


A tak na poważnie to opakowanie to samoróbka ochronna, żeby się nie kurzyło itd, wiec warte tyle ile 168 in 1  ;D
« Ostatnia zmiana: 28.05.2016, 12:32:03 wysłana przez machbed »

Jinxy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #579 dnia: 28.05.2016, 10:52:12 »
Nie byłem pewien dlatego pytam bardziej obeznanych :) jak dla mnie stan cartridga jest wręcz idealny, więc ponawiam pytanie ile może być warta ?
« Ostatnia zmiana: 28.05.2016, 12:32:22 wysłana przez machbed »

caspcop

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #580 dnia: 28.05.2016, 10:57:35 »
Tyle za ile pójdzie na allegro, wystaw i się przekonaj  ;D
« Ostatnia zmiana: 28.05.2016, 12:32:40 wysłana przez machbed »

Jinxy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #581 dnia: 28.05.2016, 10:59:22 »
Jak na społeczność fanów dawnych czasów nie jesteście zbytnio pomocni ;p czy jest tutaj ktos kto potrafi wycenić ten cartridge?
« Ostatnia zmiana: 28.05.2016, 12:33:00 wysłana przez machbed »

caspcop

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #582 dnia: 28.05.2016, 11:11:45 »
Tak na marginesie to zły dział, na zadawanie takich pytań  :P
« Ostatnia zmiana: 28.05.2016, 12:33:17 wysłana przez machbed »

Jinxy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #583 dnia: 28.05.2016, 11:34:23 »
W takim razie prosze moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu.
« Ostatnia zmiana: 28.05.2016, 12:33:34 wysłana przez machbed »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #584 dnia: 28.05.2016, 12:34:00 »
Jak na moje oko to labele z przodu i z tyłu są odnowione. Wartość jest ciężko określić. To co my, wąska grupa forumowiczów sądzi ma się nijak do tego co kreuje banda sentymentalnych matołków na allegro, więc nasza wycena jest zwyczajnie do niczego już w tych ciężkich czasach.