Autor Wątek: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma  (Przeczytany 165957 razy)

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: Odp: Wasze Perełki-Czyli rzadko spotykane lub wasze cenne cartridge
« Odpowiedź #690 dnia: 23.07.2020, 13:38:41 »
myszkamini -> każdy kardridż jest wart tyle, ile ktoś jest za niego zapłacić. Nie ma czegoś takiego jak cena rynkowa w tym przypadku. Użytkownik wyżej zapomniał do swojej wypowiedzi dodać "moim zdaniem" albo "dla mnie", chociaż jeśli ktoś wycenia coś na podstawie tego, za ile "coś podobnego" można kupić w Chinach no to ja już dalej nie dyskutuje z taką osobą.

Ktoś będzie poszukiwał tej gry do uzupełnienia swojej kolekcji to da więcej, niż ktoś, kto nie szuka konkretnie tego egzemplarza.

Często trafiają się "oszołomy" którzy np kupią dany kardridż tylko dlatego, że ma inną obudowę/inny kolor/inną etykietę i też będą w stanie za to zapłacić więcej niż "przeciętny".

Ja np. często potrzebuje samych obudów do róznych projektów (ale raczej tylko tego typu, co na 1/2/ostatnim zdjęciu) i dla mnie mają one wartość ok 5-7zł, zależnie od stanu (ilość rys, stan zatrzasków, pożółknięta obudowa).

Kardridże na układach scalonych o nietypowej budowie także często jestem w stanie kupić/pozyczyć do testów za jakąś podwyższoną sumę, że dla innej osoby może być on bezwartościowy.

Czasami niepozorny kardridż może zawierać unikatowy hack, czyli przeróbkę zmieniającą np. ekran tytułowy, wygląd bohaterów czy przeportowanie gry na bardziej popularny mapper (MMC3) i będzie to unikat, który osoba dumpująca kardridże może wycenić bardzo wysoko.


« Ostatnia zmiana: 23.07.2020, 13:41:47 wysłana przez krzysiobal »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #691 dnia: 24.07.2020, 19:32:54 »
Przeniosłem i myślę, że nie ma co prowadzić debaty o sensie takich wycen - zakładam, że myszkamini po prostu chciała się dowiedzieć, ile mniej więcej może się spodziewać przy próbie sprzedaży przy mniej/więcej obowiązujących cenach.

Kiko90

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #692 dnia: 29.01.2021, 18:28:50 »
Cześć.

Znalazłem na strychu kilka gier i prosiłbym o wycenę jednego tytułu.


biodreg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #693 dnia: 05.04.2021, 23:27:34 »
Tak mniej więcej wygląda obecnie sytuacja z konsolami i grami retro.




krizos

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #694 dnia: 29.05.2022, 14:55:29 »
Witam,
Chciałbym prosić Was o wycenę kajdridży na pegasusa które są w załącznikach: