Autor Wątek: Określenie "Gry Wideo"  (Przeczytany 1892 razy)

Tycior

  • Gość
Określenie "Gry Wideo"
« dnia: 04.09.2010, 11:22:02 »
Naszła mnie taka refleksja. W mediach słyszy się nie raz określenie Gry Wideo ,ale właściwie co to ma oznaczać? Gry Komputerowe to OK ,zrozumiała sprawa,ale wideo? Według mojego rozumowania mogę się domyślać takiego wytłumaczenia. Gry powstały już dawno temu,kiedy komputery nie były powszechnie dostępne/znane . Kilkanaście lat wstecz słowo "Konsola" nie miała racji bytu. Było za to wideo ,które wyglądem przypominało ów "konsole". Jak wiadomo do wideo wkładało się tam kasety z filmem i oglądało. Tak jak do konsoli np.kartridże . Zresztą niekiedy spotykam się ,że na grze pisze "Game Casette" . Czy mam racje,czy jest jakieś inne wyjaśnienie tego określenia?

yojo2

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
Odp: Określenie "Gry Wideo"
« Odpowiedź #1 dnia: 04.09.2010, 11:45:55 »
Wyjaśnienie jest dużo prostsze. Gry wideo to gry widziane za pomocą urządzenia wyświetlającego ruchomy obraz.
Cytuj
A video game is an electronic game that involves interaction with a user interface to generate visual feedback on a video device.

Tycior

  • Gość
Odp: Określenie "Gry Wideo"
« Odpowiedź #2 dnia: 04.09.2010, 11:51:56 »
Aha... No to już mi się rozjaśniło dzięki :D Już dawno gryzło mnie co właściwie to oznacza :F

Paweł

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
Odp: Określenie "Gry Wideo"
« Odpowiedź #3 dnia: 08.09.2010, 14:08:02 »
Dla mnie zwrot gry video jest bardzo zrozumiały. Jest to jak już wyżej napisano gra, której działanie polega na oglądaniu obrazów.
video - obraz
audio - dźwięk
w przeciwieństwie do gier karcianych do których niezbędne są karty, gier planszowych gdzie bez planszy się nie pogra, czy gier na świeżym powietrzu do realizacji których niezbędne jest przebywanie na dworze.
Samo nazwanie video urządzenia do odtwarzania kaset VHS jest również skrótem językowym, bo wszak urządzenie takowe nazywa się magnetowidem a rozbierając tę nazwę uzyskujemy:
1 magneto - czyli nośnikiem jest coś wykorzystującego właściwości magnetyczne (taśma)
oraz
2. wid - od widoku, video właśnie czyli obraz
Słowem magnetowid to urządzenie na taśmy magnetyczne za pomocą którego widzimy obrazy.