Autor Wątek: Stajnia z najlepszymi soundtrackami  (Przeczytany 942 razy)

blablebli

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Stajnia z najlepszymi soundtrackami
« dnia: 19.08.2010, 15:26:46 »
Wpadło mi coś głowy. Mam nadzieję, że niczyjego pomysłu nie powielam. Nie znam się na forach i tym podobnych, ale wpadł mi do głowy pomysł, żeby zrobić sondę, która firma miała najlepsze soundtracki do gier. Albo temat, w którym można wypowiadać się o soundtrackach, jeśli chodzi całokształt całej firmy.

W jakoś wiele gier nie grałem, ale na tyle, na ile grałem i z jakimi tytułami miałem kontakt, to:
np., mimo całego wkładu firmy konami w historię gier na nesa, uważam, że ich soundtracki były zbyt jakieś takie pompatyczne. Co prawda dosyć "tłuste", muzyka z konami kojarzy mi się z dosadnym basem, czy nawet może sekcją perkusyjną, ale odbieram je jako zbyt przesadzone. Z kolei codemasters robili soundtracki zbyt wrzaskliwe. Ostatnio, odkurzając Robin Hooda, byłem nawet w stanie wczuć się w muzykę, ale z wcześniejszych lat, pamiętam, że mnie odpychała. Tak samo jak odpychała mnie muzyka w Boomerang Kid czy w Dizzim. Nawet w Micro Machines, choć jej tam akurat dużo nie było. Najbardziej do gustu, chyba, przypadałyby mi ścieżki z capcomu. Chociażby Mighty Final Fight, Darkwing Duck. Wpadają w ucho, momentami też bywają pretensjonalne, ale jakbym miał np. wybierać z powyższych trzech stajni, to capcom by najprawdopodbniej wygrał.

Co myślicie o takim temacie? Ma to sens, żeby robić taką sondę? Czy szkoda czasu i miejsca na forum?

dragon

  • Gość
Odp: Stajnia z najlepszymi soundtrackami
« Odpowiedź #1 dnia: 19.08.2010, 16:09:56 »
Przecież jest temat, który nazywa się ulubione soundtracki, więc po co drógi taki sam temat?
Kwestia gustu, jak dla mnie mistrzami w tworzeniu muzyki na Famicoma zawsze będą Konami i Sunsoft. Jest jeszcze sporo firm, które uwielbiam, ale skoro podkreśliłeś najlepszą którą trza wybrać, to już wiesz. Każdy ma swoich faworytów i tyle.