Autor Wątek: Battletoads - Dokładny opis przejścia krok po kroku  (Przeczytany 38283 razy)

Soulwatcher

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
    • Zobacz profil
Jako że jestem wielkim fanem Battletoads, postanowiłem zrobić dokładny opis przejścia wszystkich leveli :) Zajęło mi to prawie miesiąc czasu, myślę, że się komuś to przyda :)

Link do pliku (format .rtf):

http://chomikuj.pl/Soulwatcher/Battletoads+-+opis.rtf

Jeśli dałoby radę, to proszę o przyklejenie tematu :)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Battletoads - Dokładny opis przejścia krok po kroku
« Odpowiedź #1 dnia: 17.08.2010, 13:07:22 »
dałoby radę :)

sordan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
Odp: Battletoads - Dokładny opis przejścia krok po kroku
« Odpowiedź #2 dnia: 17.08.2010, 13:17:21 »
Kawal dobrej roboty. Gratuluje wytrzymalosci, dzieki.

pajdus

  • Fan Pegasusa
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Hardcore Gamer
    • Zobacz profil
Odp: Battletoads - Dokładny opis przejścia krok po kroku
« Odpowiedź #3 dnia: 17.08.2010, 13:25:06 »
Kawał wyśmienitej roboty!!! Tak trzymaj.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Battletoads - Dokładny opis przejścia krok po kroku
« Odpowiedź #4 dnia: 17.08.2010, 13:40:37 »
Widać, że się bardzo postarałeś przy tym. Opis bardzo dokładny i mega dużo tekstu. Gratulacje :) . Fajnie, że jest tu jeszcze jeden zawzięty fan tej gry oprócz mnie ;) . Ja również od jakiegoś czasu planowałem zrobić podobny opis przejścia tej gry, ale bardziej taki ze screenshotami i pomoc w przejściu najtrudniejszych momentów w grze. Wątpię, czy bym miał aż tyle zawziętości, żeby napisać aż tyle tego tekstu... Obstawiam, że sam za jakiś czas nadrobię tą stratę ;) .

dragon

  • Gość
Odp: Battletoads - Dokładny opis przejścia krok po kroku
« Odpowiedź #5 dnia: 17.08.2010, 14:09:50 »
Świetna robota panie kolego :)
Będę niedługo w posiadaniu carta z tym tytułem i napewno zkorzystam z twego opisu, gratuluję raz jeszcze i oby więcej takich opisów.

SebaSan1981

  • Gość
Odp: Battletoads - Dokładny opis przejścia krok po kroku
« Odpowiedź #6 dnia: 17.08.2010, 23:01:31 »
Rewelacja..przemyślenia na temat gry miałeś bardzo podobne do moich przemyśleń sprzed lat. Niestety jeszcze nie udało mi się ukończyć całej gry, ostatnio udało mi się uporać z przeklętym hipnodyskiem ale ostatni etap nadal sprawia mi ogromną trudność..
Niemniej uważam że Twoja solucja jest rewelacyjna, bardzo szczegółowa i aż się prosi by dodać do niej odpowiednie screenshoty (np przechodząc grę na emu). Jestem pod wrażeniem Twojego samozaparcia i growego skilla...

Kaptuch

  • !!!KUNIO GANG!!! !TECHNOS!
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 398
  • !!!Dobry znajomy KUNIO KUNA!!!
    • Zobacz profil
Odp: Battletoads - Dokładny opis przejścia krok po kroku
« Odpowiedź #7 dnia: 17.08.2010, 23:08:14 »
Wielki szacun!Człowieku Ile Ty to pisałeś?!Rewelacja na Forum!
Nie odważyłem się nigdy do końca podejść BT,ale teraz może zacznę od jutra!!!
Wspaniała Robota!

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: Battletoads - Dokładny opis przejścia krok po kroku
« Odpowiedź #8 dnia: 19.08.2010, 11:08:15 »
Bardzo fajne opracowanie :)

YAHHA

  • Ultra ANTYRecenzent PG - LORD MEGAZORD
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 302
  • WAKE UP BITCH
    • Zobacz profil
Odp: Battletoads - Dokładny opis przejścia krok po kroku
« Odpowiedź #9 dnia: 09.10.2010, 19:41:16 »
SZACUN i masa browara ci sie nalezy !!! nigdy tej gry nie przeszedlem a teraz kto wie... pozostaje cart`a zakupić :F

mungom

  • Tetris Master
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Battletoads - Dokładny opis przejścia krok po kroku
« Odpowiedź #10 dnia: 10.10.2010, 16:25:59 »
Respect, elegancko napisane wszystko, a i jaka ilość... Może by tak ten poradnik dać gdzieś na forum? Mam na myśli żeby nie było to do czytania z pliku worda, tylko żeby był łatwy dostęp, i skleić z tego takiego dużego posta, ewentualnie dodać obrazki dla urozmaicenia, bo strasznie źle się czyta taki "suchy" tekst  :)
« Ostatnia zmiana: 10.10.2010, 16:30:31 wysłana przez mungom »

Ceglas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
Odp: Battletoads - Dokładny opis przejścia krok po kroku
« Odpowiedź #11 dnia: 05.12.2010, 18:01:03 »
A skoro o grze, to mam pytanie. Czy nie mieliście nigdy problemów z Battletoads? U mnie np. nie wiadomo skąd potrafi się pod koniec gry pojawić 2 player. Nie wspominając już o kilku innych wpadkach, np. gdy prześcigniesz szczura i rozwalisz bombę, odgłos jego spadania leci w nieskończoność a on sam nie pojawia się i grę trzeba zaczynać od nowa.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Battletoads - Dokładny opis przejścia krok po kroku
« Odpowiedź #12 dnia: 05.12.2010, 18:08:55 »
Grasz na konsoli czy na emu?? Na konsoli miałem czasami sytuacje, że pojawiał się drugi player, a to jest spowodowane tym, jeżeli czasami wciśniesz pauzę :P . Nie wiem czemu, ale tak jest. Błędy ze szczurem na konsoli jeszcze nigdy nie ujrzałem ale znam jednego, który miał taki właśnie błąd na emulatorze.

Ceglas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
Odp: Battletoads - Dokładny opis przejścia krok po kroku
« Odpowiedź #13 dnia: 05.12.2010, 18:19:26 »
Oczywiście na konsoli. Ostatnio wpadka mi się zdarzyła w levelu, gdy skaczesz w szybie wentylacyjnym. Mianowicie, gdy już byłem na samej górze, blisko Robo Manusa, jak wiesz, żaba sama przeskakuje 2-3 ostatnie platformy, aby stoczyć walkę. U mnie z kolei obraz poszedł do góry, a Rash całkowicie zniknął z ekranu. Za to Robo Manus pokazał się i mógł sobie dowolnie podskakiwać, a po mnie ani śladu. Jak już wciskałem A czy B, to traciłem życia i musiałem zmarnować cały continue ze sporą ilością szans w zapasie :(
« Ostatnia zmiana: 05.12.2010, 18:21:18 wysłana przez Ceglas »

Soulwatcher

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
    • Zobacz profil
Odp: Battletoads - Dokładny opis przejścia krok po kroku
« Odpowiedź #14 dnia: 24.12.2010, 20:25:05 »
@ Ceglas - bug w levelu 10 czasami się zdarza, nie mam pojęcia co może być jego przyczyną. Występuje on głównie po trzecim wyścigu, przed walką z Generałem Rzeźnikiem. Niestety nic się nie da zrobić, gdy takie coś się stanie - jedyne wyjście to reset konsoli i gra od nowa.

@ MaarioS - odnośnie nie wiadomo skąd pojawiającego się drugiego playera... Jeśli grasz na konsoli, to wystarczy spauzować grę i wciskać kierunki na padzie (czasem wystarczy dowolny jeden kierunek). Jest to również jakiś bug. Jego rezultatem jest to, że w levelu w którym grasz drugi player ma 5 żyć, ale nie widać go na ekranie - będzie on widoczny dopiero po przejściu do następnego levelu. Co ciekawe, ten bug jest swoistym ułatwieniem dla początkujących graczy. Gdy masz ostatnie życie, spauzuj grę i zacznij wciskać kierunki - będziesz miał 5 żyć więcej :) Dodatkowo, gdy po wykorzystaniu tego tricku rozwalisz w kolejnym levelu zbędnego drugiego playera, wciąż będziesz miał 5 żyć :) Można tak robić w nieskończoność. Na emulatorze ten myk nie działa - sprawdzałem.
« Ostatnia zmiana: 24.12.2010, 20:26:40 wysłana przez Soulwatcher »