Autor Wątek: Prośba o zwiększenie obsady moderatorskiej PG  (Przeczytany 20022 razy)

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Prośba o zwiększenie obsady moderatorskiej PG
« dnia: 22.04.2010, 23:31:53 »
Forum PG od dłuższego czasu odwiedza wielu użytkowników i gości. W związku z czym dynamicznie się ono rozwija, a co za tym idzie rośnie liczba różnych sporów czy nagięć regulaminu. Należy na nie jak najszybciej reagować, aby utrzymać stosowny poziom wpisów i tematyki. Ewentualne spory czy niestosowne różnice zdań powinny być jak najszybciej pozytywnie zażegnywane.

Za pilnowanie porządku odpowiedzialni są oczywiści moderatorzy, którzy powinni pełnić swoje funkcje w sposób rzetelny i bezstronny. Przy takim ruchu jaki obserwujemy obecnie posiadanie jednego moderatora prowadzi do sytuacji gdzie w przeciągu kilku godzin może na forum rozpętać się prawdziwa bitwa i zapanować wielki bałagan na który patrzą goście obserwujący nasze forum.

W związku z powyższym przedkładam moja prośbę do administratora o wyznaczenie co najmniej dwóch dodatkowych moderatorów, którzy będą pilnowali porządku i przestrzegania regulaminu. Ważne jest aby na forum w miarę możliwości jak najdłużej był obecny choć jeden moderator.


Zwracam się również z prośbą do użytkowników którzy myślą podobnie jak ja aby poparli moją prośbę.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o zwiększenie obsady moderatorskiej PG
« Odpowiedź #1 dnia: 22.04.2010, 23:36:09 »
Ja jak najbardziej popieram. Jakby co, to ja nie jadę po tym forum ani nic takiego, ale pierwszy raz widzę, że na takim forum i to jeszcze z takim dużym ruchem jest tylko 1 mod i nikt nie chce wyznaczyć chociaż jeszcze 1 dodatkowego.
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 18:39:39 wysłana przez AdamStar »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o zwiększenie obsady moderatorskiej PG
« Odpowiedź #2 dnia: 22.04.2010, 23:41:39 »
Bezwątpliwie się z tym zgadzam. Porównam to do pewnego dobrze wam znanego forum na którym jest 3 administratorów i 3 AKTYWNYCH moderatorów i tam panuje porządek, nie ma miejsca na kłótnie, bo odrazu są one neutralizowane, fakt faktem jest dyscyplina i rygor aż czasem za ostro.
Conajmniej jeszcze 1 moderator jest potrzebny a nawet i 2. I proszę cię Carn, nie mów, że Mcin panuje nad sytuacją w 100% bo tak nie jest :/ nie jest zbyt czasowym człowiekiem, więc pasuje dodać mu towarzysza/towarzyszów.
Podpisuję się pod prośbą Adama.

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o zwiększenie obsady moderatorskiej PG
« Odpowiedź #3 dnia: 23.04.2010, 00:05:38 »
Tez sie z Wami zgadzam, ale zawsze bylo jakies "ale" i ciezko bylo kogos znalezc. Jak rok temu wyznaczylem Maxwella to byla ostra jadka - nie powiem, bo pewnie i slusznie. Wtedy ktos dal temat w stylu kto powinien byc modem i tam mozna bylo glosowac na rozne osoby. Napisalem do kilku, ktore mialy najwieksze poparcie i ktore tez chetnie widzialem w tej roli i nikt nie chcial byc modem.
Postaram sie kogos znalezc :)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o zwiększenie obsady moderatorskiej PG
« Odpowiedź #4 dnia: 23.04.2010, 00:07:22 »
Wreszcie pozytywna odpowiedź z twojej strony... :P

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o zwiększenie obsady moderatorskiej PG
« Odpowiedź #5 dnia: 23.04.2010, 00:15:07 »
I szybka reakcja ;)

Moderatorem zostal AdamStar :)
Jest to osoba zaufana i majaca nieskalana opinie na forum. W dodatku zna sie i na grach i na sprzecie. Pomogl wielu osobom na tym forum. Nie bylo lepszego kandydata ;)

Maxwell

  • Gość
Odp: Prośba o zwiększenie obsady moderatorskiej PG
« Odpowiedź #6 dnia: 23.04.2010, 00:15:30 »
Ja rónież przyłączam się do wniosku, powinno być więcej modów.

Wtedy ktos dal temat w stylu kto powinien byc modem i tam mozna bylo glosowac na rozne osoby. Napisalem do kilku, ktore mialy najwieksze poparcie i ktore tez chetnie widzialem w tej roli i nikt nie chcial byc modem.
Pamiętam to głosowanie; z osób, które były wtedy na liście chyba wszyscy odeszli z tego forum (nie powiem już, na które się przenieśli).
A poza pierwszą osobą, która, moim zdaniem, nadawałaby się do tego, jest właśnie AdamStar.

DODANO:
Kurczę, admin już wyprzedził moje myśli o kilka sekund.
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 18:41:00 wysłana przez AdamStar »

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o zwiększenie obsady moderatorskiej PG
« Odpowiedź #7 dnia: 23.04.2010, 00:22:01 »
Od razu tez realizuje dwie prosby machbeda i Maxwella. Zostala zmieniona ranga za liczbe postow. Usunalem rangi "Zaawansowany uzytkownik" i "Ekspert" i dalem jedna od 250 postow "Staly bywalec PG".
machbed slusznie kiedys mi zwrocil uwage, ze ta ranga 'Ekspert' moze dziwnie wygladac, a zalezy tylko od ilosci postow.

Mam nadzieje, ze wszyscy beda happy :)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o zwiększenie obsady moderatorskiej PG
« Odpowiedź #8 dnia: 23.04.2010, 00:24:53 »
Oczywiście, ranga jak najbardziej odpowiada  :one:. Pasuje teraz do KAŻDEGO użytkownika :).

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o zwiększenie obsady moderatorskiej PG
« Odpowiedź #9 dnia: 23.04.2010, 11:15:39 »
Gratuluję Adamowi i życzę wytrwałości, bo to jednak nie jest takie łatwe, jak się z drugiej strony wydaje :)
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 18:41:40 wysłana przez AdamStar »

Maxwell

  • Gość
Odp: Prośba o zwiększenie obsady moderatorskiej PG
« Odpowiedź #10 dnia: 01.07.2010, 23:44:35 »
Przydałoby się jeszcze przynajmniej 2 modów; ja np. polecam machbeda i Maariosa na to stanowisko.

yojo2

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o zwiększenie obsady moderatorskiej PG
« Odpowiedź #11 dnia: 01.07.2010, 23:50:57 »
Em... zapytanie: co by ci modzi mieli robić? Przecież tu nie ma takiego ruchu dla tylu modów.

Tycior

  • Gość
Odp: Prośba o zwiększenie obsady moderatorskiej PG
« Odpowiedź #12 dnia: 02.07.2010, 00:02:46 »
Tym bardziej, że są wakacje i Mcin, może częściej tu zaglądać. Jak będzie więcej, zacznie się wyścig szczurów.
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 18:42:24 wysłana przez AdamStar »

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o zwiększenie obsady moderatorskiej PG
« Odpowiedź #13 dnia: 02.07.2010, 08:25:39 »
Tycior: Są wakacje i Mcin może gdzieś pojechać na dłuższy czas i co wtedy? To taki przykład. O jakim wyścigu szczurów Ty piszesz? Czasem pomyśl zanim coś napiszesz. Jak dasz uprawnienia moderatorskie porządnym osobom, to one nie będą się wywyższać itp Będą tylko robiły porządek gdy będzie to konieczne. Jestem moderatorem na forum zespołu Hunter. Jest tam mniejszy ruch niż tutaj, a moderatorów jest z 5. Także zawsze lepsza jest sytuacja, gdy jest więcej moderatorów na forum. Właśnie jak jest mała obsada moderatorska to taki moderator wtedy ma większe ciągoty do szpanowania z powodu bycia modem ;)
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 18:42:43 wysłana przez AdamStar »

Pangia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Pang(i)a
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o zwiększenie obsady moderatorskiej PG
« Odpowiedź #14 dnia: 02.07.2010, 10:26:13 »
Tycior: Są wakacje i Mcin może gdzieś pojechać na dłuższy czas i co wtedy? To taki przykład. O jakim wyścigu szczurów Ty piszesz? Czasem pomyśl zanim coś napiszesz. Jak dasz uprawnienia moderatorskie porządnym osobom, to one nie będą się wywyższać itp Będą tylko robiły porządek gdy będzie to konieczne. Jestem moderatorem na forum zespołu Hunter. Jest tam mniejszy ruch niż tutaj, a moderatorów jest z 5. Także zawsze lepsza jest sytuacja, gdy jest więcej moderatorów na forum. Właśnie jak jest mała obsada moderatorska to taki moderator wtedy ma większe ciągoty do szpanowania z powodu bycia modem ;)
No widzisz, a na pewnym forum, na którym się udzielałem było chyba z 15 modów i krótko mówiąc każdy nie nadawał się do tej funkcji, bo choć skrypt automatycznie cenzurował przekleństwa, to i tak mogłeś jeszcze dostać za to warna/bana.
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 18:43:17 wysłana przez AdamStar »