Autor Wątek: Al Unser Jr. Turbo Racing  (Przeczytany 1479 razy)

SebaSan1981

  • Gość
Al Unser Jr. Turbo Racing
« dnia: 16.12.2009, 15:06:27 »
Turbo Racing to świetna gra wyścigowa. Pod względem koncepcji stanowi formę przejściową pomiędzy grami F1 Hero i Ferrari GP Challenge. Dlaczego formę przejściową?? Otóż dlatego że zawiera w sobie elementy obu wymienionych gier.
TR to wyścigi przypominające Formułę 1. Ogólne zasady w grze także są identyczne jak w F1. W opcji World Grand Prix ścigamy się w kilkunastu kolejno następujących po sobie wyścigach.

Przed rozpoczęciem ścigania o punkty i zwycięstwo warto potrenować by poznać tor i ogólnie schemat jazdy. Idealnie nadaje się do tego opcja Trial Mode, w której są do wyboru wszystkie trasy. W World GP jest z kolei opcja Practise przed każdym z wyścigów.
Bardzo podoba mi się w tej grze możliwość własnoręcznego ustawienia parametrów bolidu oraz...sprawności mechaników z PitStopu!!!  :P Co ciekawe w ustawieniach są do rozdysponowania punkty, czyli motyw znany z wielu gier rpg. Ogólnie w TR jest masa różnego rodzaju ustawień, co jest olbrzymim plusem gry. Tak wielu settingsów nie spotyka się często w grach wyścigowych a już tym bardziej na platformę nes/pegasus.

Co się zaś tyczy samego wyścigu to jest on typowy dla tego rodzaju gier. Widoczek standardowo z tyłu, animacja nie razi w oczy, przeciwnicy są solidnie wykonani i często sprytnie zajeżdżają nam drogę. W pitstopie nie musimy się spieszyć, wystarczy do niego wjechać i wybrać sobie co chcemy zrobić: zmienić opony, zatankować albo obie rzeczy jednocześnie. W czasie jazdy niezbędna jest umiejętna zmiana/redukcja biegów- w zależności od miejsca na trasie i usytuowania zakrętów.

Gra jest bardzo solidnie wykonana. Grafika jest miła dla oka, muzyczka też w porządku. Jedna rzecz mnie tylko zastanawia bo moim zdaniem jest to głupotą w grze. Chodzi mi o to że w np gdy w Mistrzostwach po kwalifikacjach osiągniemy dobry rezultat (np.5 miejsce startowe) to po wyprzedzeniu tych czterech przed nami w dalszym ciągu mijamy kolejne bolidy... taka głupawka jak dla mnie ale znacznie wpływa na realizm gry..
Mimo wszystko jest to tytuł który można trochę pomęczyć na konsoli.. Na koniec opiszę jeszcze sterowanie bo jest dość nietypowe:

Kierunki boczne- skręcanie/wybór trasy w opcjach
Góra- wyższy bieg (w wyścigu) oraz Turbo przyspieszenie (w wyścigu)
Dół- redukcja biegu (w wyścigu)
A- gaz (w wyścigu)/potwierdzanie wyboru
B- hamulec (w wyścigu)/anulowanie wyboru
Start- pauza
Select- wyjście z wyścigu (w czasie wyścigu)

Mati

  • Gość
Odp: Al Unser Jr. Turbo Racing
« Odpowiedź #1 dnia: 16.12.2009, 21:29:11 »
Wczesnie sie z gra niespotkalem, a prezentuje sie ciekawie jak na pierwszy raz. Muzyka wpada w ucho podczas jazdy. Bede musial pograc dluzej, ale juz mozna powiedziec, ze gra jest bardzo solidnie wykonana co zreszta wspomnial Seba. Fajny motyw z serwisem, gdzie mozna ulepszyc bolida heh, podobnie zreszta bylow Grandprix challenge.