Autor Wątek: Echa Allegro  (Przeczytany 782314 razy)

bgb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #2790 dnia: 29.10.2011, 19:11:02 »

wellmir

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #2791 dnia: 29.10.2011, 19:46:13 »
Złota czwórka, w pełni sprawna, stan idealny:

newbielink:http://allegro.pl/zlota-czworka-pegasus-bcm-pegazus-gold-4-bcm-bcm-i1905593517.html [nonactive]


możliwość wystawienia innych gier, widocznych na zdjęciu, wystarczy kontakt GG: 878842

Evil18

  • I'm here
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: 30.10.2011, 16:38:50 wysłana przez Evil18 »

pionierr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #2793 dnia: 31.10.2011, 14:41:16 »
Ja pierdziele,po tych waszych linkach widzę że ceny,gier na pegaza,nie są już przerażające,tylko chore!!! Bez kitu,istna masakra,niedługo to zwykły składak 9999999 in 1 będzie po 40 zł chodził,a złota 5 po 200 zł, ŻAL :o!

Evil18

  • I'm here
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #2794 dnia: 31.10.2011, 15:06:56 »
Ja pierdziele,po tych waszych linkach widzę że ceny,gier na pegaza,nie są już przerażające,tylko chore!!! Bez kitu,istna masakra,niedługo to zwykły składak 9999999 in 1 będzie po 40 zł chodził,a złota 5 po 200 zł, ŻAL :o!
mówisz masz

http://allegro.pl/gold-5-zlota-piatka-klasyka-pegasus-nes-oryginal-i1900311400.html 

ludzie teraz nie wiedzą ile co jest warte...

Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #2795 dnia: 31.10.2011, 17:01:40 »
Był pewien umowny cennik, którego się ludzie trzymali nawet na allegro i to było całkiem w porządku, każdy wiedział co ile kosztuje i ile może wyłożyć za dany kart, od czasu do czasu ktoś zaszalał z ceną bo albo był jakiś rzadki kart albo jakieś nieporozumienie, teraz ceny są bezmyślne i głupie, nieprzemyślane wręcz i to nie są sporadyczne przypadki jak to było parę lat temu, teraz jest po prostu istny pogrom pegasusowy! (nie powiem przez kogo, bo nie jestem z tych co pokazują palcem, ale mam żal, że stare dobre ceny zostały tak rozwalone w mgnieniu oka co spowodowało, że pegasus przestał być hobbym dla każdego, jak się ma kasę to można wojować ale niestety dla mnie allegro się już skończyło, jeśli chodzi o Pegasusa).

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #2796 dnia: 31.10.2011, 17:17:16 »
Hendam nietrzeba mówić i pokazywać, bo każdy dobrze wie dzięki komu taki rospindol jest.

ForbiddenEvil

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Suck my Jamma
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #2797 dnia: 31.10.2011, 17:22:09 »
Kogo tu chcesz wskazać palcem? Myślę, że większość ludzi na forum doskonale sobie zdaje sprawę z tego ile dane carty są warte. To, że w sieci pojawiły się filmiki, choćby niekrytego krytyka wywołały tzw. pegasusowy trend, przez co bydło dopchało się do tematu rodzimych famiklonów. Ten fakt z kolei został wyłapany przez handlarzy i to oni napędzają koniunkturę na co bardziej łase kąski. Ceny poszły w górę, co nie znaczy że będą się tak utrzymywać, wg. mnie za jakiś czas się unormują i owszem, za porządne carty trzeba będzie dać te kilkadziesiąt złotych, no ale już bez takich przegięć jak to powyżej.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #2798 dnia: 31.10.2011, 18:31:21 »
No tak, ale abstrachując od tego, jakie ludzie mają podejście i ile kasy to zauważcie, ile tego całego pegasusowego towaru "jest" na allepipie (słowo "jest" specjalnie dałem w cudzysłów). Faktycznie rozpierdziel cenowy się zrobił bardzo porządny, jeżeli chodzi o te rzeczy, aczkolwiek zauważcie, ile teraz cartów tych bardziej lepszych się pojawia. Mogę powiedzieć, że rok temu też cenowo nie było zbyt ciekawie ale jednak czasami nawał dobrych kąsków się pojawiał, teraz to co najwyżej widzę zaledwie kilka porządnych cartów na miecha....

Nawet jeśli chcecie porównywać rynek polski do innych to również sam mogę powiedzieć od siebie, że o cart tak nawet za 20-30zł. za granicą jest nierealnie ciężko, szczególnie przy takim fajniutkim kursie dolara jaki jest teraz.... No niestety, różowo teraz już nigdzie nie jest.
« Ostatnia zmiana: 31.10.2011, 18:34:13 wysłana przez MaarioS »

Chatek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #2799 dnia: 31.10.2011, 19:02:43 »
zbliżają się święta (tak tak - zostało tylko 7 tygodni) - taka konsola czy kart to dobry prezent wiec ceny na pewno teraz nie pójdą w dół.
poza tym - ten kto kupi konsole czy cartridge raczej go nie sprzeda - bo położy go w szafie i będzie się cieszył z tego, że MA... Takim sposobem wszystko jest trudniejsze do zdobycia, wiec droższe....
« Ostatnia zmiana: 31.10.2011, 19:06:05 wysłana przez Chatek »

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #2800 dnia: 01.11.2011, 00:22:26 »
I sprawdziło się to o czym była mowa na forum. Jest coraz mniej gier, a więcej kolekcjonerów(w tym tych kasiastych i nieliczących się z kasą). Minęło już kilkanaście lat od czasów królowania pegasusa. Coraz mniej osób ma jeszcze jakiekolwiek gry. Większość poszła na śmietnik. Resztki pewnie gdzieś są na strychach i piwnicach. Nie ma już co liczyć także na gry nówki(jak w ostatnich latach-> izb luk i sklep w Poznaniu z masą gier). Czyli należy się spodziewać , że na allegro gier kolekcjonerskich będzie niewiele, a ceny nie będą niskie(30-40 zł za grę, to pewnie będzie norma,  za rarytasy 50-100 zł, a za unikaty 150-200 zł). Jedynie więcej gier będzie gdy ktoś wyprzeda kolekcję.To moja prognoza. Taka tendencja się raczej utrzyma. Nie ma się co czarować. Jedyną alternatywą wydają się gry na famicoma. Przy obecnych cenach allegrowych często kupi się taniej oryginał famicomowy, a niżeli pirata.
« Ostatnia zmiana: 01.11.2011, 00:25:34 wysłana przez Vash »

companiero

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #2801 dnia: 01.11.2011, 20:29:59 »
Dziwna sprawa z tymi cenami chyba są trochę sztucznie zawyżane ,przecież pegasusy były w co drugim domu możliwe że nawet więcej niż PSX-ów . I to tych solidniejszych jak IQ lub MT. Na mojej ulicy co najmniej u 2 sąsiadów są jeszcze Pegasusy jeden IQ BOX ze złota 4 , a drugi SP-60 ,ale głupio mi trochę pytać o to :).

Tak więc te konsole i gry będą wypływać po trochu na Allegro .No ale fakt jeśli każdy będzie chciał mieć po 5 sztuk takich samych konsol i 5 złotych piątek 5 złotych czwórek to ceny będą rosły :). Sam staram się kupować tylko to na czym będę grać , a nie by leżało .

bombobolo

  • Gość
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #2802 dnia: 03.11.2011, 09:36:35 »
no ceny rosną, ostatnio poszedl sam pegasus i 6 kartridzy za 350 zł LOL
teraz już więcej ludzi zaczyna się tym interesować
« Ostatnia zmiana: 03.11.2011, 10:50:58 wysłana przez bombobolo »

Wander

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #2803 dnia: 04.11.2011, 21:05:26 »
Możliwe, by ktoś miał 10 takich zestawów ?
http://allegro.pl/okazja-zestaw-4-cartow-i1915734088.html

a ktoś z innym nickiem z tego samego miasta taki ?
http://allegro.pl/zestaw-4-kartridzy-pegasus-stan-kolekcjonerski-i1915853396.html


Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #2804 dnia: 04.11.2011, 21:22:25 »
Bardzo możliwe, to żadna ściema ;) zwłaszcza, że tym miastem jest Poznań, ludzie kupowali kartridże od hurtownika Miłosza (stara historia ale ciekawa) czasem właśnie masowo wiele tych samych tytułów bo sprzedawał za ceny hurtowe, najwyraźniej ktoś kupił masówkę i czekał na takie dni jakie są teraz czyli najlepsze jeśli chodzi o sprzedaż gier Pegasus bo ceny poszły w górę :)