Autor Wątek: Nasze powiązania z pegasusem- historia  (Przeczytany 40882 razy)

ziomek112

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #30 dnia: 14.01.2012, 09:03:57 »
Moja historia z pegasusrm zaczela sie od dziciństwa pamietam ze u mnie w domu był pegasus i zawsze w niego cala rodzina grala a po za tym mam do dzis bazarkowego pegasusa co dziala i sprawuje sie dobrze a najfajniejsze gry jake mam to batman flash duble dragon2 i złota czwurka 4 złota piątka 5

machbed: Szkoda, że ta rodzina cię ortografii ani poprawnej polszczyzny nie nauczyła. ;)
« Ostatnia zmiana: 14.01.2012, 10:10:27 wysłana przez machbed »

haku17

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #31 dnia: 20.01.2012, 12:22:57 »
Wspaniałe lata 90te. Każdy kumpel miał jakiegoś clona. Pamiętam jak na bazarku podmieniało się karty. Wymiana kartridża kosztowała bodajże 3 zł. Wsadzało się do środka jakiś shit i zamieniało na kolejne części Mario czy Contry. Najgorsze że kupując karta nie wiedziałeś co jest w środku .

A z pegasusem zawsze będzie mi się kojarzył "zapach" zasilacza! haha

grzesiek9020

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #32 dnia: 17.10.2012, 22:13:02 »
moja historia z pegasusem zaczeła się jak miałem 3-4 lata. pamiętam pierwszą grą było mario, contra i gry z złotej 4 potrafiłem przesiedzieć przed tv cały dzień.

Twin

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #33 dnia: 28.10.2012, 20:57:37 »
http://www.youtube.com/watch?v=tdP43mYgOD0

Ciekawe czy ktoś jeszcze pamięta tą reklame :P
Miałem wtedy tj. w 92 roku 9 lat.
To był murowany prezent na komunie w tych czasach :D

djwebster

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #34 dnia: 28.10.2012, 21:26:41 »
Ja pamiętam ale nie tyle co z telewizji jak z kanału niekrytego krytyka...

Fatalek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #35 dnia: 16.12.2012, 15:48:30 »
Pierwszego pegasusa dostaliśmy wspólnie z braciakiem pod choinkę, miałem ok.8 lat. Na początku graliśmy w Contre, Mario, Tanki itp. z tych tysiąca gier. Niedaleko mnie był rynek, gdzie chodziłem co sobotę zobaczyć czy są nowe karty. Niekiedy też pożyczałem od mojego sąsiada. Pamiętam, jak wpadał do mnie i graliśmy zawsze razem w Double Dragon (ta gra wtedy bardzo przypadła mi do gustu). Pamiętam też Kick Master, przeszedłem ją wtedy parę razy. Zawsze wkurzałem się, że przypadkowo kablem od pada za mocno machnęłem i pegasus się zacinał :D.

dawidkle

  • Gość
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #36 dnia: 16.12.2012, 16:29:21 »
Hahahah, zlałem się ze śmiechu. xD

Bez urazy, ale czytam te Twoje wypociny, czytam. I nagle tekst: "kiedy miałem 7 lat kuzynka na komunie dostała komputer, radeona 9600, 1GB RAMu". To ile ty teraz masz lat, 10-11? :P I jak miałeś 5, Twój pegasus był jedynym we wsi. To ja nie wiem gdzie ty mieszkasz, na bezludnej wyspie? :D Czy może chodzi o to że już nikt tego starocia nie używał, a twój był OSTATNIM we wsi? :D

Rozumiem że te wspomnienia z dzieciństwa, to jakieś 3-4 lata temu? :P
(oczywiście szacuje po komunijnym sprzęcie kuzynki)

Sorry, uśmiałem się, ale fajnie że młodsi też jakiś tam sentyment do tego urządzenia mają... :P

a ja dobrze nie pamiętam kiedy miałem pegazusa.., ale to było chyba wtedy jak byłem w podstawówce :) .. więc dawno dawno temu ;) teraz mam 31 lat :)

Mcin: Nie pisz posta pod postem, używaj opcji modyfikuj.
« Ostatnia zmiana: 16.12.2012, 16:37:27 wysłana przez Mcin »

rammzess

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #37 dnia: 17.12.2012, 09:00:47 »
Moja przygoda zaczęła sie właśnie od komunii 18 lat temu.
Rok 1994 dostałem model MT-777DX z kartem 168 in 1.
Pogrywałem troche na tym kartridżu ale ciekawiły mnie inne gry.
Miałem Earth worm jim, batmana, capitana ameryke, a pamiętam że w kiosku wymieniłem "168" na Goal3 za 3zl ;D
Z tego co pamiętam kolega miał mistrzowskiego karta! Było na nim Capcom barcelona 1992, Side Pocket, Wrestling i coś tam jeszcze.
Niestety przyszedł rok 2000, czasy PS One, Pegaz poszedł w inne ręce za chyba 30zl :/
a kartridże za 20zl. (jakieś 12szt.)
Miałem kolekcje Nekkestu (Goal3, koszykówka, hockey, ta bijatyka, 2 ognie) i coś chyba jeszcze ale już nie pamiętam.
Ostatnio zajawka powróciła i gierki z "pegaza" zastąpiły teraźniejsze produkcje 3D :)
Z góry przepraszam za niewiedze odnośnie tytułów Nekketsu.

Gustlik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #38 dnia: 10.03.2013, 22:30:59 »
Ja pierwszego klona dostałem bodajże w zerówce albo pierwszej klasie podstawówki (czyli 1999 albo 2000). Był to bazarowy Terminator z multicartem 999999 in 1 z m. in. SMB i Tankami. Niedługo później moja kolekcja zaczęła się poszerzać dzięki pobliskiemu bazarowi. Do dziś pamiętam bieganie na targowisko i wymienianie cartów :) Oczywiście Terminator, po nie tak długim czasie zdążył zazgonić, i dostałem kolejnego (i historia powtórzyła się jeszcze kilka razy, ale to rozmowa na inny temat). Potem - co jest chyba naturalną koleją rzeczy - dostałem PlayStation.

"Szarak" jednak nie zatrzymał mnie przy padzie tak długo, jak Pegasus, aczkolwiek do dziś pamiętam te długie godziny spędzone przed Quake II. Jako że kumple po mału pozbywali się swoich przestarzałych grajmaszynek na rzecz pecetów i "szaraków", udało mi się od jednego z nich przygarnąć Fenixa ze 168 in 1, na którym to pocinałem mimo posiadania PCta i Playstation. Wtedy to poznałem pierwszą Contrę, w którą godzinami można było grywać, zwłaszcza z kumplem.

Niestety około 2004 roku Fenix spalił się, i z racji braku jakiejkolwiek wiedzy elektronicznej nie udało się nikomu go naprawić (żebym tylko miał go teraz...). W  tamtym czasie poznałem emulację. Mimo to niedługo później zauważyłem BS-500AS albo GLK-2000 (teraz już nie pamiętam, bo miałem w życiu po kilka egzemplarzy obu w.w. modeli) w sklepie z zabawkami, gdzie kupowałem kultowe wręcz na moim osiedlu karty Yu-Gi-Oh. Oczywiście zaraz poleciałem spytać mamę o pieniądze i nabyłem konsolę. Pamiętam również, że w sklepie "wszystko za 5zł" znajdującym się niedaleko, sprzedawali nowe, zafoliowane carty na Pegasusa, niestety w 80% shitowe składanki, których kilka nabyłem.

Oczywiście w końcu nadszedł kres kolejnej konsoli. Po tym zdarzeniu następnego klona i kilka(dziesiąt) cartów, nabyłem od kolegi za psie grosze, dopiero w 2 klasie gimbazy. I do dziś posiadam większość tych cartów, jednak brakuje mi m. in. 168 in 1, które zostało u cioci i prawdopodobnie tam jeszcze jest, razem z kilkoma innymi cartami i Terminatorem. Dzisiaj posiadam u siebie NESa PAL, BS-500AS i Pegasusa MT-777DX.

Z tym ostatnim wiąże się ciekawa historia. Jakiś miesiąc temu, podczas prac rozładunkowych na pewnym złomowisku, pierwsza rzeczą z brzegu jaka leżała na kontenerze był właśnie MT-777DX. Odłożyłem go więc na bok, i powiedziałem, że chcę go wziąć. Zapłaciłem za niego... 10 zł. Po powrocie do domu okazało się, że jest sprawny, tylko bez padów, ale to akurat problemem nie było. Tak właśnie wyglądał zaraz po przywiezieniu do domu [wybaczcie jakość, foto z kamerki]:
[nofollow]

brother2335

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #39 dnia: 19.04.2016, 12:58:50 »
Pegasus u mnie w domu był od kiedy pamiętam. Był to oryginalny MT-777DX. Mój brat, starszy ode mnie o 8 lat dostał go na komunię. Pamiętam to dobrze, konsola zawsze stała na półce koło telewizora a w głębi szafki na której stał były ułożone dyskietki. Jak chciało się grać brało się Pegasusa na małą pufę stojącą koło pokojowej ławy, stawiało na niej Pegasusa, brało dyskietkę, podpinało zasilacz i wyciągało na maxa gdzieś na środek pokoju i siadało z padem w fotelu na drugim jego końcu (taa, kiedyś dołączane kable były długie ;D ). To był rok '99, zawsze wracałem z zerówki i grałem w Bump & Jump, ta gierka była dla mnie wszystkim. Po mniej więcej godzinie brałem inny kart (najczęściej składankę 64 in 1 gdzie był Lunar Ball, Legend of Kage, Tanki i kilka innych gier) i grałem kolejką godzinkę albo i dłużej jak się wciągnąłem. Pamiętam, że miałem kart 168 in 1 ale mój brat pożyczył go znajomemu no i przepadł :cry: Pamiętam jednego razu jak grałem przyszła mama i chciała oglądać serial w telewizji a ja już byłem dalego w Bump&Jump(tak mi się zresztą wydawało bo sporo męczarni przeszedłem dochodząc do 5 poziomu) ale nie chciałem przerywać gry. Zamieniłem więc anteny z pegasusowej na telewizyjną, ona obejrzała a ja później kontynuowałem grę  :F .

Później niestety z nieznanych przyczyn przestał działać. Byłem mega zawiedziony ale w domu był już komputer, którego najczęściej korzystał brat. Chcąc nie chcąc przestawiłem się na PC ale nie na długo bo będąc jakoś w 5 czy 6 klasie kupiłem sobie na targu BSa. Odkurzyłem moją kolekcję kartów i graliśmy z kumplem po parę godzin dziennie. Niestety i jego po pół roku szlak trafił a ja nie miałem już styczności z Pegasusem aż do 2016 roku (nie liczę grania na emulatorze na kompie). Kupiłem nowego klona Terminator T-800 ale i zająłem się renowacją zabytku jakim jest mój pierwszy MT-777DX (właściwie to krzysiobal zajął się reanimacją, która się powiodła). Moją kolekcję pożyczyłem kumplowi, który kupił sobie Funstation i chciał w coś grać. Niestety jak chciałem żeby mi oddał powiedział, że pożyczył innemu naszemu znajomemu, który ma je u swojej dziewczyny, liczę jednak że uda mi się je odzyskać (kumpel jest uczciwy jeśli chodzi o nieswoje rzeczy :P ) a póki co troszkę ją rozbudowuję.

Oryginalny BOX ciągle posiadam bo u mnie w domu jakoś zawsze panowało przekonanie trzymania pudełek od wszystkiego i tak mi zostało. Troszkę wyblakło od słońca ale nie ma tragedii. Pochwalę się i niedługo wstawię fotki konsoli i mojej obecnej kolekcji kiedy tylko odbiorę paczuszkę z moim naprawionym MTkiem, narazie tyle w temacie  ;D
« Ostatnia zmiana: 19.04.2016, 13:15:05 wysłana przez brother2335 »