Autor Wątek: TROJAN NA FORUM-BARDZO PILNE  (Przeczytany 11028 razy)

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
TROJAN NA FORUM-BARDZO PILNE
« dnia: 17.08.2013, 01:47:19 »
Dokladnie przed chwila ja i Mati wykrylismy ataki jakegos trojana chcac wejsc na forum. Antywirus mowi, ze to jest dokladnie Kryptik.ANZ trojan. Napisalem ta wiadomosc z telefonu bo teraz z laptopa nie moge w ogole wejsc. Tak wiec niech admin zrobi szybka interwencje a niech wszyscy pozostali przeskanuja kompy!!!

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: TROJAN NA FORUM-BARDZO PILNE
« Odpowiedź #1 dnia: 17.08.2013, 16:30:08 »
Spoko - już czyszczę ten bałagan :)

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: TROJAN NA FORUM-BARDZO PILNE
« Odpowiedź #2 dnia: 17.08.2013, 17:23:42 »
Sytuacja wygląda teraz tak, że na forum mogę już wejść, ale nadal wywala mi to o czym pisał MaarioS. Wcześniej natomiast absolutnie wejście nie było możliwe. Jak to się stało? System przeskanowałem i na szczęście w systemie czysto.

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: TROJAN NA FORUM-BARDZO PILNE
« Odpowiedź #3 dnia: 17.08.2013, 19:03:18 »
No mi też antywir zablokował forum, ale już jest czysto i wszystko gra. U mnie na Eset Smar Security nic nie wykrywa - zresztą nie powinno bo już pousuwałem dziadostwo z serwera.
Możliwe, że Twój antywir ma to niejako w "pamięci" i przez pewien jeszcze okres np. 24h będzie Cię ostrzegać.

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: TROJAN NA FORUM-BARDZO PILNE
« Odpowiedź #4 dnia: 17.08.2013, 19:10:26 »
Też używam eseta i możliwe, że jest tak jak piszesz. Mam nadzieję, że z czasem przestanie wykrywać skoro jest to już wyczyszczone.

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: TROJAN NA FORUM-BARDZO PILNE
« Odpowiedź #5 dnia: 17.08.2013, 19:20:22 »
Odśwież kilkanaście razy stronę główną forum - pewno masz w plikach offline ten plik z wirusem i to przez to Ci się robi.

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: TROJAN NA FORUM-BARDZO PILNE
« Odpowiedź #6 dnia: 18.08.2013, 23:49:23 »
Nadal mogę wejść na forum i wywala mi trojana a i nie działa mi też shout a zrobiłem dokładnie tak jak piszesz. Co róż wejdę na forum, to mogę sobie przeglądać, ale dodatkowo mam okno eseta. Blokowane ataki siedzą w kwarantannie. Po wyzuceniu zapamiętanych ataków, wyczyszczeniu przeglądarki nadal to samo. Wydaje mi się, że gdzieś coś nie jest do końca wyczyszczone i bodajże MaarioS ma ten sam problem w dalszym ciągu, ale niech kolega sam się wypowie, bo rozmawialiśmy na gg, to twierdzi, że nadal tak jest jak u mnie.
edit
Liczba zablokowanych ataków 62 jak narazie, po kolejnych wejściach na forum liczba zablokowanych ataków się zwiększa. Na szczęście w systemie czysto a wątpię, że mój Eset sobie coś tam wymyślił, bo wcześniej było wporządku a od momentu tego co się stało w piątek nadal dzieje się to samo. Nie wem czy po prostu niezaprzestanę wchodzenia na forum, bo gdybym np nieużywał eseta, to miałbym już nie zły syf w systemie pewnie a rozwiązanie musi jakieś być.
« Ostatnia zmiana: 18.08.2013, 23:54:08 wysłana przez Mati »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: TROJAN NA FORUM-BARDZO PILNE
« Odpowiedź #7 dnia: 19.08.2013, 08:15:24 »
Mi AVG już niczego nie wykrywa.

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: TROJAN NA FORUM-BARDZO PILNE
« Odpowiedź #8 dnia: 19.08.2013, 17:12:33 »
Ok teraz powinno być czysto :) Mati miał faktycznie rację - wirusa już nie było ale jeszcze została jakaś duperele przy shoucie. Natomiast Ci co mają autologowanie na forum tego nie uświadczali dlatego u nas było ok.

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: TROJAN NA FORUM-BARDZO PILNE
« Odpowiedź #9 dnia: 19.08.2013, 23:21:32 »
No i teraz wszystko chodzi jak należy, super :).