Autor Wątek: Pady sega  (Przeczytany 2685 razy)

mtk3d

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Pady sega
« dnia: 13.03.2011, 19:50:36 »
Witam!

Jakiś rok temu kupiłem sobie klona pegasusa za 20 zł. Niestety po otwarciu pudełka zobaczyłem dwa pady sega. A dokładniej:

Później z braku czasu schowałem pegasusa. Nie dawno robiłem porządki i odnalazłem go. Po podpięciu wszystkich kabli okazało się że pady nie działają. Działa tylko przycisk w dół ale jako jednocześnie przycisk w górę i start. Czy da się coś z tym zrobić? Jeżeli tak to proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Pady sega
« Odpowiedź #1 dnia: 13.03.2011, 20:32:29 »
Miałem takie pady, łatwo w nich kabelki przy końcówkach pourywać zwijając, machając itp. A jak już się któryś uszkodzi, to jeden przycisk działa za kilka. Wiem, bo w ten sposób zakatowałem kilkanaście padów :)

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Pady sega
« Odpowiedź #2 dnia: 14.03.2011, 03:57:50 »
mtk3d, ten pady tak już mają, jedynie co w nich jest dobre to to, że bardzo wygodnie się na nich gra, lecz robiony bez żadnej "dbałości o cokolwiek."
Ja raz pamiętam ile to ja się kabelków namęczyłem aby to coś naprawić, bo trochę trudno skumać co i jak i najważniejsze Gdzie.
Jedynie co możesz zrobić to kupić jakiegoś pada za 5 zł i płytkę wymienić i wstawić do tego pada.Najlepiej taki od polystation z 6 przyciskami.
I zależy jaka wtyczka, 9 czy 15 pinowa?

meffcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
Odp: Pady sega
« Odpowiedź #3 dnia: 14.03.2011, 14:17:50 »
Jedynie co możesz zrobić to kupić jakiegoś pada za 5 zł i płytkę wymienić i wstawić do tego pada.
Jeśli to kabelki, to po co wymieniać płytkę? Sam kabel z innego pada podlutować.
Płytkę trzeba by wymienić, gdyby to układ scalony się spieprzył, albo zestyki przestały przewodzić.

mtk3d

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Pady sega
« Odpowiedź #4 dnia: 14.03.2011, 22:33:34 »
Dzięki!

Jutro wylutuje i sprawdzę wszystkie kable, ale podejrzewam że to nie ich wina.

Pozdrawiam!

Buu

  • Gość
Odp: Pady sega
« Odpowiedź #5 dnia: 15.03.2011, 01:55:19 »
Te pady to zwykła tandeta tak jak i wszystkie polistejszony, bs'y, pegaklawiatury i wszelakie tegoż typu chińskie badziewie. Moim zdaniem szkoda czasu by je naprawiać bo i tak za jakiś czas się ponownie zepsują. Aby się nie wkurzać to lepiej kupić solidne pady z IQ502 albo MT77X. Inne nie są warte złamanego grosza.

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Pady sega
« Odpowiedź #6 dnia: 15.03.2011, 04:00:39 »
Płytkę trzeba by wymienić, gdyby to układ scalony się spieprzył, albo zestyki przestały przewodzić.
Wg. moich informacji to ten pad ma ptasie g*wno zamiast układu scalonego.
Jedynie co dobre w tych padach to to, że są wygodne, albo jeżeli nie chce ci się go naprawiać, albo dalej szwankuje proponuje zakupić Pada Boomerang, firmy Matt, czyli Polski wyrób na Pegaza, PC, Amigę.

meffcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
Odp: Pady sega
« Odpowiedź #7 dnia: 15.03.2011, 08:57:44 »
Wg. moich informacji to ten pad ma ptasie g*wno zamiast układu scalonego.
A ten glut to w takim razie co wg Ciebie jest? Magiczna ptasia kupa dzięki której pad działa? Nie, to scalak, pod spodem. Ta kupa to jakaś pasta/substancja pełniąca chyba jako główną rolę odprowadzanie temperatury, co można zobaczyć jak się odpowiednio co nieco zewrze, i się zacznie skurczybyk grzać. I w ten sposób można oczywiście go spalić. Mi poszło w kilku padach kiedyś właśnie to gówienko.

Jedynie co dobre w tych padach to to, że są wygodne, albo jeżeli nie chce ci się go naprawiać, albo dalej szwankuje proponuje zakupić Pada Boomerang, firmy Matt, czyli Polski wyrób na Pegaza, PC, Amigę.
Oryginały segi jak najbardziej, podróby trochę mniej ze względu na wszelkie niedoróbki, tzn. niespiłowane nadlewy plastiku. Ale i tak jest masa pożytecznych rzeczy w nim. Np. strzelanie pajęczyną przy pomocy 3 przycisku w Spider-manie. ;)

mtk3d

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Pady sega
« Odpowiedź #8 dnia: 15.03.2011, 16:13:42 »
Ale te pady które posiadam to oryginały. Tylko zdjęć mi sie nie chciało robić i wstawiłem podobne podróbki. Jeszcze mam takie małe pytanie. Czy są może jakieś pady które zamiast "ptasiego g*wna" mają normalny układ scalony?
« Ostatnia zmiana: 15.03.2011, 16:17:24 wysłana przez mtk3d »

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Pady sega
« Odpowiedź #9 dnia: 15.03.2011, 16:22:49 »
Pad Boomerang albo NESowy pad.

mtk3d

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Pady sega
« Odpowiedź #10 dnia: 17.03.2011, 20:24:47 »
OK Dzięki