Autor Wątek: Samurai Pizza Cats  (Przeczytany 2494 razy)

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Samurai Pizza Cats
« dnia: 07.10.2010, 18:01:25 »
Chciałbym wam dzisiaj przedstawić grę o tytule Samurai Pizza Cats, po japońsku znana pod tytułem Kyatto Ninden Teyandee. Gra ta została wydana w roku 1991 przez TECMO i bazuje na japońskiej kreskówce pod tym samym tytułem z roku 1990. U nas wyświetlana na POLSACIE. Fabuła jest bardzo prosta. Musimy uratować spokojne dotąd miasteczko EDOROPOLIS (Małe Tokio) przed najazdem złego Lisa Seymour'a Cheese'a (co ciekawe w angielskiej wersji przetłumaczono go na Szczura) i jego bandy .
W grze sterujemy jednym z trzech głównych bohaterów - kotów samurajów (przed każdą rundą możemy wybrać którego użyć). I tak mamy do wyboru:

-YATTARO (ang. Speedy Cerviche) szef bandy, nosi białą zbroję i używa katany. Przyznam, że to nim przeszedłem niemal całą grę. Jego broń ma największy zasięg. Jego super ciosem jest mega-cięcie.
-SUKASHII (ang. Guido Anchovy) kot w niebieskiej zbroi. Jego bronią jest różowy parasol. Według kreskówki kobieciarz i zalotnik, trochę nieokrzesany :D
-PURURUN (ang. Polly Esther) kotka w różowej zbroi. Nie posiada broni, walczy pazurami. Jej zaletą jest szybkie zadawanie ciosów. Co w jednym z końcowych etapów jest bardzo pomocne. W kreskówce używała osobistego uroku do zwabiania wrogów. Jej głównym power-upem jest eksplodujące serce.

Oprócz głównych bohaterów, podczas gry mamy do dyspozycji także czterech kotów pomocników i w dowolnym momencie możemy, a w niektórych momentach musimy skorzystać z ich pomocy. Są to:

-RIKINOSHIN (ang. General Catton) gruby, silny kot w fioletowej zbroi. Potrafi pięścią rozwalać skały.
-GOTTON (ang.Meowzma) kot w pomarańczowej zbroi. Wyposażony w świdry, dzięki czemu potrafi ryć korytarze w ziemi.
-MIETOL (ang. Bat Cat) kot w zbroi niebieskiej. Dzięki skrzydłom i śmigiełku potrafi latać. Bardzo przydatny podczas gry.
-NEEKEE (ang. Spritz T. Cat) kot w zielonym stroju nurka, wyposażony w płetwy. Świetnie pływa.

W kotów pomocników możemy się przemieniać w dowolnym momencie. Ich moce są jednak ograniczone paskiem mocy, który uzupełniamy poprzez zbieranie bonusów. Oprócz standardowych broni nasze kociaki mogą zbierać bonusy z różnymi innymi broniami/supermocami. Na przykład super-cięcie, które razi wszystkich wrogów wokoło, gwiazdki ninja do rzucania, potrójny strzał itp. Co do samej rozgrywki to jest ona bardzo przyjemna. Wrogów lekko i przyjemnie się pacyfikuje brnąc cały czas do przodu. Jedynie na niektórych bossach możemy się zatrzymać na nieco dłużej. Gra podzielona jest na 11 etapów. Po każdym z nich walczymy ze wspomnianym bossem. I tak kolejno są to: Olbrzymi metalowy pingwin, Wielka ryba, Mechaniczna głowa świni, Skaczący dziadek-samuraj, Lis "Wielki Ser", Kapitan statku Kaczor, Dracula, Robo-ptak, Gitarzysta, Smok, Mechaniczny kurczak i zielony, latający Kruk.

Warto wspomnieć iż twórcy pomyśleli i dodali opcję PASSWORD więc w dowolnym momencie możemy przerwać grę i do niej powrócić bez ponownej konieczności przechodzenia gry od początku. Przyznam się, że ja grę przeszedłem na dwie raty :P Chociaż przy odrobinie zacięcia można ją ukończyć za jednym razem.
Podsumowując Samurai Pizza Cats to na prawdę dobra zręcznościówko-platformówka z elementami logicznymi(?).
Polecam sobie obadać ten tytuł wszystkim którzy tego jeszcze nie zrobili. Cukierkowa grafika i świetna muzyka (motyw walki z ostatnim bossem miażdży :D) to główne plusy gry. Oczywiście poza samą rozgrywką. A minusy? Ja nie zauważyłem. Może trochę zróżnicowany poziom trudności - niekoniecznie wzrasta on z postępem w grze. Ale to minus już "tak na siłę".
Jednym słowem - pady, klawiatury w dłoń! ;)


« Ostatnia zmiana: 07.10.2010, 18:19:13 wysłana przez Przemek_07 »

Kaptuch

  • !!!KUNIO GANG!!! !TECHNOS!
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 398
  • !!!Dobry znajomy KUNIO KUNA!!!
    • Zobacz profil
Odp: Samurai Pizza Cats
« Odpowiedź #1 dnia: 07.10.2010, 18:16:17 »
Gra co tu dużo mówić,jest fantastyczna!Sam posiadam 3 carty z Tą grą.Podoba mi się możliwość zmiany bohatera podczas rozgrywki.Co do grafiki.Nie jest najgorsza,ba można nawet powiedzieć,że jest wspaniała.A całość oprawiona w rewelacyjną muzykę.Tylko grać.Raz udało Mi się ją przejść,ale tylko na emulatorze.Na konsoli wysiadam i to na starcie :P
Polecam każdemu tę grę!

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: Samurai Pizza Cats
« Odpowiedź #2 dnia: 07.10.2010, 18:43:32 »
Bardzo fajna gierka i do tego mam do niej sentyment. Niestety jeszcze nie udało mi się złowić wersji w błękitnym kartridżu.
Dobra recenzja rzeczowa i bogata w informacje.

Cytuj
Sam posiadam 3 carty z Tą grą.Podoba mi się możliwość zmiany bohatera podczas rozgrywki.

Ty to możesz sobie nawet kartridże podczas rozgrywki zmieniać.

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Samurai Pizza Cats
« Odpowiedź #3 dnia: 07.10.2010, 21:01:58 »
Świetny text Przemek, zachęcający do gry ;D.
Z grą za dzieciaka się nie spotkałem a szkoda, bo to jedna z ciekawych gier na Famicoma. Oglądałwem wiele razy jakieś gameplaye, a nigdy sam z siebie nie grałem tak dłużej, tylko tam se przeszedłem 1 level i zazwyczaj kończyłem rozgrywkę, ale chyba właśnie twoja recenzja zachęciła mnie do całkowitej rozgrywki od początku do końca. A muzyka w grze jest świetna, Tecmo nie próżnuje i również robi świetne soundtracki. Również grę polecam.