Autor Wątek: Nowy blok zasilania do BS-500AS  (Przeczytany 18350 razy)

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Nowy blok zasilania do BS-500AS
« Odpowiedź #45 dnia: 14.12.2009, 18:23:35 »
Podejrzewam że niedziałanie karta Prince of Persia może mieć coś wspólnego z jego mapperem.
Mepe czym? Coż to jest?

Mapper, no to hmmmm, mapper to taki po prostu kontroler w carcie, który po prostu przełącza pamięci ;) . Trochę ciężko jest to wytłumaczyć. Po prostu konsola może zaadresować mało pamięci, a mapper między tymi pamięciami po prostu przełącza ;) . Akurat prince of persia to jest UNROM (dokładnie mapper 2 w emulatorze) no i jest to bardzo pospolity mapper i naprawdę prosty, więc sądzę, że to na pewno nie wina mappera jest ;) .

Akurat UNROM jako kostkę z grafiką ma VRAM (jest to po prostu kostka SRAM, do której ładowana jest grafika), no i jest prawdopodobieństwo, że ta kostka jest walnięta i trzeba ją wymienić i wtedy grafika w carcie będzie znowu idealna ;) . (miałem kilka takich przypadków). Najlepiej sprawdź tą POP na innej oryginalnej konsoli i wtedy zobacz efekty. Jeżeli ta Twoja POP jest na scalakach, to bardzo dobrze ;) . Natomiast jeżeli na glucie, to już gorzej, ale najczęściej tak jest, że jak nawet jest na glucie, to akurat VRAM jest w postaci scalaka, a jak nawet nie jest, to często są otwory dookoła gluta, gdzie można dolutować kostkę ;) .

Paweł

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
Odp: Nowy blok zasilania do BS-500AS
« Odpowiedź #46 dnia: 14.12.2009, 18:27:18 »
Najlepiej sprawdź tą POP na innej oryginalnej konsoli...
PofP na innej konsoli nie sprawdzałem, ale konsola była sprawdzona na innej PofP (na pewno sprawnej) i zachowywała się identycznie tj. wymiękała.

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Nowy blok zasilania do BS-500AS
« Odpowiedź #47 dnia: 14.12.2009, 19:24:42 »
Najlepiej sprawdź tą POP na innej oryginalnej konsoli...
PofP na innej konsoli nie sprawdzałem, ale konsola była sprawdzona na innej PofP (na pewno sprawnej) i zachowywała się identycznie tj. wymiękała.
Dokładnie, sprawdzałem mojego karta (który bez problemu chodzi na IQ-502) PoP i efekt był identyczny. Tak więc kart jest na 100% sprawny.

Paweł

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
Odp: Nowy blok zasilania do BS-500AS
« Odpowiedź #48 dnia: 14.12.2009, 19:28:15 »
Widać, co BS500AS to inne rozwiązania techniczne...