Autor Wątek: Automatyczne banowanie - bardzo dziwny błąd  (Przeczytany 1873 razy)

Buu

  • Gość
Automatyczne banowanie - bardzo dziwny błąd
« dnia: 27.09.2009, 21:10:13 »
Skoro już jakimś cudem udało mi się ponownie zalogować na swoim PC to poruszę pewien problem który dotknął mnie kilka dni temu. Ale najpierw screenshot będący dowodem nr 1:


W zeszłym tygodniu jak zawsze po spacerze postanowiłem pobuszować po necie i zalogować się na naszym pegasusowym forum. Okazało się że to jest niemożliwe z powodów widocznych powyżej. Reset przeglądarki, oraz modemu nic nie dał. Myślałem że mnie zbanowano ale przecież nie pisałem nic co byłoby tego przyczyną. Potem przypomniałem sobie że pegasus11 - forumowy spamer też miał taką przygodę i wypytywał czemu go zbanowano (a nikt go wtedy nie zbanował). Podejrzewam że gdzieś w mechanice  forum tkwi jakiś błąd bo inaczej tego wytłumaczyć nie mogę. Co o tym sądzi reszta ekipy?
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 10:13:03 wysłana przez AdamStar »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Automatyczne banowanie - bardzo dziwny błąd
« Odpowiedź #1 dnia: 27.09.2009, 21:51:58 »
Masz losowe IP, a więc mogło ci wylosować takie samo jak u pegazłoma - to on ma taki komentarz przy banie. Co prawda jest on zbanowany tylko na maila, ale wygląda na to, że po prostu Carn zmodyfikował jego bana jeszcze zanim zajrzałem do panelu administracji i po prostu odblokował IP, a pegasusa11 nikt nie banował, tylko mu konto osunął. Już jeden user miał taki problem, i wyszło na to, że żona mu konto osunęła. Jak dla mnie peg11 po prostu lubi się wyszumieć i chce żeby o nim było głośno. Inny motyw jest taki, że ktoś z rodziny mu konto usuwa.
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 10:14:43 wysłana przez AdamStar »

Buu

  • Gość
Odp: Automatyczne banowanie - bardzo dziwny błąd
« Odpowiedź #2 dnia: 27.09.2009, 22:01:58 »
Masz losowe IP, a więc mogło ci wylosować takie samo jak u pegazłoma - to on ma taki
Kurde to musiałby być prawdziwy zbieg okoliczności, spośród tylu numerów IP akurat wylosować akurat te. Widać wszystko się może zdarzyć.
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 10:15:15 wysłana przez AdamStar »

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Automatyczne banowanie - bardzo dziwny błąd
« Odpowiedź #3 dnia: 27.09.2009, 23:10:49 »
Mcin Ci już wytłumaczył dobrze :)
Jak mi podałeś komunikat jaki się wyświetlał to taki sam miał PegaZlom i zdjąłem ban na IP z którego on pisał i jak widać podziałało :)

Zamykam, żeby nie robić zbędnego zamieszania.
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 10:15:59 wysłana przez AdamStar »