Autor Wątek: Punkty pomógł - system motywacji, co o tym sądzicie?  (Przeczytany 3016 razy)

Mati

  • Gość
Czy nie myśleliście nad czymś takim, np, gdy ktoś pomoże komuś w dziale szukam gry, czy pomocna dłoń, to dany user tematu będzie mógł dodać punkt pod postem pomagającego? Można by ustalić granicę, np ileś tam punktów pomógł zwiększa rangę na forum.
Ogólnie dostawałoby się je za wszelkie pomoce innym, aktywność na forum itp.
Co o tym sądzicie?
« Ostatnia zmiana: 17.09.2010, 23:45:48 wysłana przez AdamStar »

Maxwell

  • Gość
Odp: Punkty pomógł - system motywacji, co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #1 dnia: 01.09.2009, 22:35:07 »
Ja jestem za.

VerminatorX

  • Mroczny Kombajnista
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Jestem Spamistą.
    • Zobacz profil
Odp: Punkty pomógł - system motywacji, co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #2 dnia: 01.09.2009, 23:27:43 »
Byłem na kilku forach gdzie były te punkty, nie sprawiało to kłopotu, martwię się tylko sytuacji "Ty daj mi punkta a ja dam tobie" itd. lub poprostu "potrzebujący" dostawszy to, czego chciał szybko czmychnie ze zdobyczą nie dając nawet rzeczonego punkta.

Ten Tamten

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Punkty pomógł - system motywacji, co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #3 dnia: 02.09.2009, 08:05:01 »
Niepotrzebne zupełnie. Chcesz pomóc - pomagaj. Zbędne są do tego jakiekolwiek punkty, myślę że słowo "dziękuję" w zupełności wystarczy... Zresztą podobne pomysły już były co najmniej kilka miesięcy temu dawane, jak nie kilkanaście.

Mati

  • Gość
Odp: Punkty pomógł - system motywacji, co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #4 dnia: 02.09.2009, 09:47:31 »
Zaproponować to chyba jeszcze dziś można prawda? Prawo tego niezabrania, więc bez walenia, że to komuś niepasuje itp.

Buu

  • Gość
Odp: Punkty pomógł - system motywacji, co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #5 dnia: 02.09.2009, 10:00:20 »
Heh Mati daje do pieca konkretnie temu userowi Temu Tamtemu no...
Mi osobiście dyndają te całe punkty otrzymywane za pomoc. One w sumie niczego nowego nie wnoszą, nie mają wpływu na rangi, ot taki dodatek do profilu każdego użytkownika ale dodatek nie mający znaczenia. Jak się komuś pomaga to się pomaga ale nie musi być to od razu pokazywane w punktach.

Ten Tamten

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Punkty pomógł - system motywacji, co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #6 dnia: 02.09.2009, 10:49:29 »
Zaproponować to chyba jeszcze dziś można prawda? Prawo tego niezabrania, więc bez walenia, że to komuś niepasuje itp.

Hmmm, czyli Tobie wolno coś proponować, ale nikomu nie wolno wyrazić opinii (chyba, że będzie to opinia pozytywna? :>) Gratuluję podejścia w takim razie :p

Nie skrytykowałem propozycji, tylko wyraziłem swoje zdanie na ten temat. Ale skoro już piszesz tak ostro oburzony to dodam coś jeszcze, bo lubię wkurzać ludzi, którzy się wywyższają bez powodu :)

Ogólnie, to moim zdaniem lekko żenujące, że człowiek, który jest na forum od 3 dni (w tym wypadku Ty - Mati) proponuje zmiany, nie sprawdziwszy nawet wcześniej, czy coś takiego nie zostało zaproponowane i jeszcze najeżdża na ludzi (tutaj: ja) za to, że zwrócili uwagę, że pomysł był omawiany i nie przeszedł, bo jest niepotrzebny :p Zwłaszcza, że dział z pomysłami ma niecałe 2 strony, więc nie byłoby Ci trudno go przejrzeć :) No ale nic to, w końcu Ty tu jesteś szefem :p

I masz jeszcze wypowiedź admina w tej sprawie

Cytuj
Nie będzie tego - forum jest do rozmawiania, a nie nabijania postów / podziękowań / piwek itp. głupot...

:)

Mati

  • Gość
Odp: Punkty pomógł - system motywacji, co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #7 dnia: 02.09.2009, 11:42:09 »
Spokojnie, nie zauważyłem takiego tematu. Jasne, że można wyrazić swoją opinię...no nic. Mi na tym nie zależy, skoro czegoś takiego nie będzie trudno. Pomimo tego fajnie tu jest i oby tak dalej.
« Ostatnia zmiana: 17.09.2010, 23:47:15 wysłana przez AdamStar »

Buu

  • Gość
Odp: Punkty pomógł - system motywacji, co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #8 dnia: 02.09.2009, 17:35:24 »
W tym przypadku zgodzę się z Tym Tamtym. Jak pisać to i dawać wyrażać opinię innym-chyba że te kontropinie są chamskie i godzą w czyjąś osobę (czego tu nie było).

Pegasus Master 2

  • Gość
Odp: Punkty pomógł - system motywacji, co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #9 dnia: 02.09.2009, 20:31:05 »
Pomysł niefajny, zaraz będzie umawianie się " ty mi ja ci"

A no i jak to będzie wyglądać?
Ktoś ma ponad 100 postów i ranga aktywy, a inny 20 i ranga dobrze ponad tym co ma 100 postów?

Jestem na nie.
« Ostatnia zmiana: 17.09.2010, 23:48:10 wysłana przez AdamStar »

Zylok

  • Gość
Odp: Punkty pomógł - system motywacji, co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #10 dnia: 03.09.2009, 16:17:33 »
Zgadzam się z przedmówcami, wiem, że jakby to zadziałało, to zaraz na PW(albo nie daj Boże w tym topicu) były by teksty"Ej postaw mi (np)piwko, a ja na 100% ci też postawie".
Co do Tego Tamtego i Matiego, to Ten Tamten ma rację, Mati naskoczył na niego bez powodu, tylko dlatego, że powiedział coś negatywnego. Każdy ma prawo do własnych opinii, i nie należy dyskryminować innych za jego poglądy :P