Autor Wątek: Konsolki  (Przeczytany 29200 razy)

Cz@p!

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Konsolki
« Odpowiedź #30 dnia: 21.02.2009, 16:09:22 »
ja mialem podobne co Wojtek tylko jakies ruskie bo mialem ich x8

EWEL

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Konsolki
« Odpowiedź #31 dnia: 21.02.2009, 23:32:25 »
Moje cacko które jeszcze trochę działa.
[nofollow]

Moja kolekcja gierek:
[nofollow]
ja tez  mialam takiego.... byl napiekniejszy, najsprawniejszy, naj naj nj na swiecie:P

i nie wiem gdzie jest teraz :/

Hamster

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Konsolki
« Odpowiedź #32 dnia: 25.02.2009, 16:06:15 »
Mój pierwszy Pegasus (a może to podróba była) i zarazem jedyny, to model zdaje się SP-60, z charakterystycznym czerwonym przezroczystym guzikiem po środku do wyciągania kartridży. Było to jeszcze w latach 90-95 dokładnie nie pamiętam. W każdym razie dawnoo :D. Miałem wszystko ładnie poukładane w szafce pod tv i zawsze gotowe do działania. Obok - w pudełku po butach - poukładane kartridże z grami. Pamiętam, że na osiedlu w wypożyczalni kaset VHS gość miał pod szklanym blatem wyłożone kartridże. Można je było wypożyczyć na ileś dni. Wszystko zapisywał w zeszycie, czy zawartość opakowania zgadzała się etykietą na nim, pozaklejane plombami itp..
Udało mi się w sieci znaleźć zdjęcie. Tak wyglądał sprzęt. Mój miał klapkę nawet żeby kurz lub inne rzeczy nie wpadały do gniazda.



Użytkowałem go 2 lata. Jedyną wadą jaką miał była mała żywotność padów. Ale to chyba normalne. Gumeczki się zużywały i trzeba było kleić nowe.

Pamiętam nawet, że chciałem go lekko podrasować i pod czerwony przycisk zamontować małą żaróweczkę, żeby się ładnie wszystko świeciło.

Przygoda z Pegasusem skończyła się tak, że brat sprzedał go komuś.

Lecho1523

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 529
  • Pozdro forum 2012 :)
    • Zobacz profil
Odp: Konsolki
« Odpowiedź #33 dnia: 25.02.2009, 16:18:34 »
Każdy orginał miał klapke żeby kurz nie wpadał i takie coś po środku do wyciągania cartridge ;) a te pady to jak od SNESA
« Ostatnia zmiana: 25.02.2009, 16:20:18 wysłana przez Lecho1523 »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Konsolki
« Odpowiedź #34 dnia: 25.02.2009, 16:48:44 »
O!O!O! nie tylko ja miałem SP-60. tyle, ze mój nie miał napisu Pegasus( albo miał i się starł :P)

Maciu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Konsolki
« Odpowiedź #35 dnia: 25.02.2009, 16:55:23 »
czy te stare oryginały mają wyjście na chinche czy tylko antenowe?

Lecho1523

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 529
  • Pozdro forum 2012 :)
    • Zobacz profil
Odp: Konsolki
« Odpowiedź #36 dnia: 25.02.2009, 17:04:19 »
Chodzi ci o Pegasusa,Famicoma i Family video computer ?? Famicom zdaję mi się że miał antenowe(ale i tak nie dostaniesz go) a Family video ma Audio Video i Antenowe a Pegasus to nie wiem co ma.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Konsolki
« Odpowiedź #37 dnia: 25.02.2009, 17:06:31 »
pegasusów masz od groma, większość ma antenowe i AV.

Lecho1523

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 529
  • Pozdro forum 2012 :)
    • Zobacz profil
Odp: Konsolki
« Odpowiedź #38 dnia: 25.02.2009, 17:15:15 »
Chodzi mi o normalnego pegasusa czyli IQ-502 i to tylko był pegasus inne konsole tylko nazwę odziedziczyły

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Konsolki
« Odpowiedź #39 dnia: 25.02.2009, 17:35:09 »
nie założyłbym się, wszystko to są piraty i nie da rady udowodnić który był pierwszy. ale proszę o niekontynuowanie tego offtopa.

rychu500

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Konsolki
« Odpowiedź #40 dnia: 26.02.2009, 21:45:20 »
Ten Pegasus SP-60 ze zdjecia na czerwonym tle to ja go sprzedalem niedawno na allegro moj nick: flatron151 polecam sie!  :) A co do tej klapki, pegasusa kupilem dawno temu jeszcze w pudelku i styropianie i od poczatku nie mial klapki. obudowa jest tak zrobiona ze nawet nie byloby gdzie podczepic klapki. Niedlugo bede wystawial chyba najbardziej unikatowego pegasusa (MT-888Dx) , ktorego pewnie wiekszosc z Was nie widziala na oczy  ;D  tutaj zdjecie
newbielink:http://www.gamersgraveyard.com/repository/snes/pirate/pirate-clones.html [nonactive]
Kiedys nawet gdzies czytalem sprzeczki na jakims forum czy istnieje taki model mozna rzec (oryginalna podroba SNESA firmy pegasus  :D). Mi ostatnio udalo sie taki upolowac lecz niestety potrzebuje kasy i musze sprzedac  :(

Maciu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Konsolki
« Odpowiedź #41 dnia: 05.03.2009, 16:46:28 »
http://www.allegro.pl/item564210256_pegasus_kardridz_pad_box.html [nofollow] - mój nowy nabytek. A złoma street fightera III to hm.... zagram w coś na koniec, w coś wkurzającego żeby się wnerwić i rozładować emoceę roznosząc konsolę w strzępy:D:D yeah

Lecho1523

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 529
  • Pozdro forum 2012 :)
    • Zobacz profil
Odp: Konsolki
« Odpowiedź #42 dnia: 05.03.2009, 17:19:01 »
Licytowałem się z tobą o tego pegasusa ;) i tylko czekałem aż tu napiszesz ;D nie przestałem sie licytować bo przegrałem tylko bo stwierdziłem że licytowałem ją tylko po to żeby mieć pada bo mam family video computer za 100 zł ;D :/ ale nie miąłem pada a że pad przyszedł od columbusa do mnie to se odpuściłem,ale nie był bym pewny czy bedzie ona działać ;)

Zylok

  • Gość
Odp: Konsolki
« Odpowiedź #43 dnia: 02.05.2009, 10:11:44 »
ja mam też BS-500AS i mi działa jakieś ok.7 lat i sie nie popsula(odpukac);p

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Konsolki
« Odpowiedź #44 dnia: 28.05.2009, 15:04:45 »
Siemka. Wita Was Martin. Niektórzy z Was, którzy jeszcze oprócz naszych kochanych PEGASUSÓW grają także w FIFA od EA Sports na PC'tach mogą mnie kojarzyć ze stron tworzących patche do tej gry (PLP, FSPP). Tyle tytułem wstępu, gdyż tu mam zamiar sięgnąć do dalekiej przeszłości, kiedy miałem bodajże 6 lat.
Kiedy zakochałem się w grach dokładnie nie pamiętam, w mojej pamięci widnieje tylko jedna wizyta u znajomych rodziców, gdzie pierwszy raz zobaczyłem i grałem w jakieś wyścigi na konsolce. Nie powiem Wam co to była za konsola, pewnie Pegasus, ale pewności nie mam. Pewnego dnia, nie jestem pewny, może na urodziny, Tata pojawił się w domu z pudełkiem na którym widniała rodzinka spędzająca czas przy konsoli. Był to Pegasus typu MT-777DX! Radości nie było końca. Ilości zajechanych padów/konsol nie jestem w stanie policzyć. Tak samo katridży, które przewinęły się podczas comiesięcznej wymianki w sklepie Tryton w Poznaniu. Miałem to szczęście, iż na tej samej ulicy, na której mieszkałem, znajdował się serwis sklepu, w którym ojciec kupił mi konsolę, a w niej serdeczny Pan Rysiu, znajomy ojca, który dzielnie znosił moje częste prośby o naprawę konsolek. Wiem, że tej pierwszej po jakimś czasie nie dało się już naprawić, więc załatwił mi inną, też typu MT-777DX, potem pojawiały się kolejne katridże, kolejny Pegasus (SP-60 - coś w tym rodzaju), a potem PolyStation. Katridży nazbierałem multum, ale na horyzoncie pojawił się pierwszy domowy PC-et. PolyStation trafiła do piwnicy, katridże dałem koledze i tak skończyła się historia z 8 bitowcem w moim domu... Czy aby na zawsze?
Jak się okazało - nie! PolyStation dawno klękł, katridży nie ma, a mi wróciły wspomnienia sentymentalne, i chęć odtworzenia "8 bitowego imprerium przeszłości". Zszedłem do piwnicy, znalazłem jedyny katridż który sobie zostawiłem - Złotą Czwórkę. Zaczęły się poszukiwania na Allegro - i w końcu trafiłem na najlepszy chyba model Pegasusa - IQ-502. Od kwietnia 2009 historia zaczyna się na nowo... Resztę opisze już wkrótce... I obiecuję przypieczętować porządnymi screenami! :)
« Ostatnia zmiana: 28.05.2009, 15:11:17 wysłana przez MartinPn »