Autor Wątek: Posortować, poukladać, dodać coś nowego...  (Przeczytany 4356 razy)

voltadzontra

  • Gość
Posortować, poukladać, dodać coś nowego...
« dnia: 30.03.2009, 00:30:59 »
  Jestem tu od kilku dni i bardzo mi się tu podoba, niestety mam problemy ze znalezieniem odpowiednich informacji nt danej gry. Wiem, ze nowy user kojarzy Wam się z działem "szukam gry", ale ja naprawdę lubię sobie powspominać stare czasy. Mam kilka pomysłów dotyczących forum i chciałbym, żebyście napisali co o tym sadzicie.
  Przede wszystkim chciałbym wreszcie zobaczyć kiedyś PEŁNĄ listę gier na NESa bez hackow i powtarzających się tytułów. Moim zdaniem każda gra powinna mies swój dział o nazwie danej gry np "Contra" i kilka poddziałów tj. "recenzja" gry wraz ze screenem i linkiem, tylko takim który nie wygasa i jest widoczny tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Jak chce coś ściągnąć to i tak w Googlach szukam, bo tu są stare linki i już nie działają. Kolejny poddział to np "rekordy" (do tego screeny), jeszcze inny "opis przejścia" i na końcu "pytania". Krotko mówiąc chciałbym znaleźć wszystko w jednym miejscu. Zapomniałem dodać, że można pisać posty tylko w dziale "pytania" i "rekordy", resztę wątków zamknąć, żeby uniknąć niepotrzebnego spamu. Gwarantuje, ze jeśli wszystko będzie tak poukładane to ludzie nie będą tak szybko uciekać. Oprócz działu z grami powinny być także działy dotyczące rozmów o grach i konsolach w których każdy będzie mógł napisać "taaa, fajne 7/10, moja prababka w to nieźle grała".
  Jednym z powodów mojej prośby, sugestii jest to, ze np czytam jakiś temat który ma 3 strony, przewijam dwie pierwsze strony spamu i dopiero na koniec ktoś coś mądrego wydusi, albo da linka. Wiem, ze pewnie nikomu się nie chce tego robić, ale myślę, że warto. Dla Was maniaków i dla zwykłych śmiertelników, którzy zajrzą na chwilę, żeby coś znaleźć.
  Kolejny pomysł trochę ściągnięty z innego tematu. Można usunąć watki z działu "szukam gry". Wydaje mi się, że nikt nie czyta wszystkich tematów zanim napisze swój własny. Dlaczego? Dlatego, że 80% wątków nazywa się tak samo. Ktoś znalazł i sobie poszedł. To chyba tyle.
   Ja ze swojej strony deklaruje się, że jeśli pomysł zyska poparcie to sam będę mógł tłumaczyć recenzje gry, lub wklejać screeny itd. Oczywiście w miarę możności, bo nie zawsze mam czas. Trochę chęci, kilka osób zebrać w kupę i forum nabierze kolorków.
« Ostatnia zmiana: 17.09.2010, 17:07:44 wysłana przez AdamStar »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Posortować, poukladać, dodać coś nowego...
« Odpowiedź #1 dnia: 30.03.2009, 13:01:35 »
Pełna lista gier na NES'a jest na angielskiej Wikipedii, ale "pełna lista gier na NES'a, Pegasusa i Famicoma" to byłby większy problem. No bo wszystkie oryginalne gry w to jeszcze można, ale do tego dochodzi od wała gier będących hackami z innych systemów czy też gier nielicencjonowanych, a znalezienie tych tytułów graniczy czasem z cudem. To, co napisałeś o grach, to by było problemem, za duże rozdrobnienie, a poza tym- kto by to zrobił? Jak chcesz popisać "ooo fajna gierka 7/10" to masz ten temat od tego http://forum.pegasus-gry.com/index.php/topic,992.0.html. tyle ode mnie.
« Ostatnia zmiana: 17.09.2010, 17:09:09 wysłana przez AdamStar »

voltadzontra

  • Gość
Odp: Posortować, poukladać, dodać coś nowego...
« Odpowiedź #2 dnia: 30.03.2009, 15:32:30 »
jak chcesz popisać "ooo fajna gierka 7/10" to masz ten temat od tego http://forum.pegasus-gry.com/index.php/topic,992.0.html. tyle ode mnie.
Właśnie nie chce tego pisać i nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś. Na tym forum nie ma żadnej konkretnej listy gier, a jak patrze na innych stronach albo np ściągam paczkę z grami to tytuły się powtarzają i jest za dużo syfu. Czasu jest przecież sporo. Jeśli nie wszystkie to przynajmniej najbardziej znane tytuły w oryginalnych wersjach bez hackow. Opisy i recenzje można z czasem dodawać. Powiedzmy, każdy może to napisać, ale mod, albo admin musi to zaakceptować, żeby nie było tak, że ktoś jest źle nastawiony do gry i napisze "lipa, nie grajcie w to". Nikt nie powiedział, że zmiana musi nastąpić z dnia na dzień.
« Ostatnia zmiana: 17.09.2010, 17:14:48 wysłana przez AdamStar »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Posortować, poukladać, dodać coś nowego...
« Odpowiedź #3 dnia: 30.03.2009, 16:17:33 »
Moim zdaniem każda gra powinna mies swój dział o nazwie danej gry np "Contra" i kilka poddziałów tj. "recenzja" gry wraz ze screenem i linkiem, tylko takim który nie wygasa i jest widoczny tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Jak chce coś ściągnąć to i tak w Googlach szukam, bo tu są stare linki i już nie działają. Kolejny poddział to np "rekordy" (do tego screeny), jeszcze inny "opis przejścia" i na końcu "pytania".
wyobrażasz sobie, ile to roboty? wyszukać wszystkie gry niebędące hackami, zrobić o niej dział, recenzje, pomoc w przejściu itp? Poza tym forum jest od tego, żeby pogadać, powymieniać się spostrzeżeniami na temat danej gry, a nie że wchodzę i wszystko o niej już napisali.

Krotko mówiąc chciałbym znaleźć wszystko w jednym miejscu. Zapomniałem dodać, że można pisać posty tylko w dziale "pytania" i "rekordy", resztę wątków zamknąć, żeby uniknąć niepotrzebnego spamu.
Czyli co? Pytania i rekordy, tak? A gdzie dział, w którym można o grach pogadać?
Raz jeszcze: to jest forum, od robienia rzeczy typu recenzje czy opis przejścia jest portal, na forum się gada.

Gwarantuje, ze jeśli wszystko będzie tak pookładane to ludzie nie będą tak szybko uciekać. Oprócz działu z grami powinny być także działy dotyczące rozmów o grach i konsolach w których każdy będzie mógł napisać "taaa, fajne 7/10, moja prababka w to nieźle grała".
  Jednym z powodów mojej prośby, sugestii jest to, że np czytam jakiś temat który ma 3 strony, przewijam dwie pierwsze strony spamu i dopiero na koniec ktoś coś mądrego wydusi, albo da linka. Wiem, ze pewnie nikomu się nie chce tego robić, ale myślę, że warto. Dla Was maniaków i dla zwykłych śmiertelników, którzy zajrzą na chwile, żeby coś znaleźć.
Fajnie, że zależy Ci na forum, ale pomysł bez sensu. Pomyliłeś portal z forum, one powinny ze sobą współdziałać, a nie rywalizować (a że portal się rozwija, jak się rozwija to inna kwestia). Poza tym znajdź chętnych do napisania recenzji o WSZYSTKICH grach. Aha, a do pogaduszek o grach służy właśnie dział gry na pegasusa, tylko pewnemu lechowi nie dało się wytłumaczyć, że jak nie ma nic ciekawego do napisania, to niech nie pisze byle czego.
  
Kolejny pomysł trochę ściągnięty z innego tematu. Można usunąć watki z działu "szukam gry". Wydaje mi się, że nikt nie czyta wszystkich tematów zanim napisze swój własny. Dlaczego? Dlatego, ze 80% wątków nazywa się tak samo. Ktoś znalazł i sobie poszedł. To chyba tyle.

My mamy sentyment do tych tematów i ich się nie pozbędziemy :)
  
Ja ze swojej strony deklaruje się, że jeśli pomysł zyska poparcie to sam będę mógł tłumaczyć recenzje gry, lub wklejać screeny itd. Oczywiście w miarę możności, bo nie zawsze mam czas. Trochę chęci, kilka osób zebrać w kupę i forum nabierze kolorków.
Chcesz pisać recenzje: pisz, pojawi się na portalu. Chcesz robić screeny czy solucje: pisz, może admin doda kiedyś na portal, a forum jest od gadani, i jego jakość zależy od tego co użytkownicy zabazgrają.
« Ostatnia zmiana: 17.09.2010, 17:23:00 wysłana przez AdamStar »

voltadzontra

  • Gość
Odp: Posortować, poukladać, dodać coś nowego...
« Odpowiedź #4 dnia: 30.03.2009, 16:48:30 »
Powiem Ci, że skutecznie potrafisz zniechęcić do pisania czegokolwiek. Nadal uważam, że nie do końca rozumiesz o co mi chodzi, a co do rozmów o grach to nie pisałem, że takiego miejsca nie będzie. Linki są, screeny są, komentarze też są to czemu by tego nie wrzucić w jeden konkretny dział?
My mamy sentyment do tych tematów i ich się nie pozbędziemy :)
My, czy Ty? Pisz za siebie, reszta niech sama się wypowie.
« Ostatnia zmiana: 17.09.2010, 17:24:48 wysłana przez AdamStar »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Posortować, poukladać, dodać coś nowego...
« Odpowiedź #5 dnia: 30.03.2009, 17:08:00 »
My, czy Ty? Pisz za siebie, reszta niech sama się wypowie.
A o czymś takim jak ironia to pan słyszał??
Najpierw piszesz, że Moim zdaniem każda gra powinna mies swój dział a potem Linki są, screeny są, komentarze też są to czemu by tego nie wrzucić w jeden konkretny dział? to chcesz 1 dział czy 700 (bo tyle mniej więcej gier na NESa wydali)

Zapomniałem dodać, że można pisać posty tylko w dziale "pytania" i "rekordy", resztę wątków zamknąć, żeby uniknąć niepotrzebnego spamu.... Oprócz działu z grami powinny być także działy dotyczące rozmów o grach i konsolach Widzisz, ja Cie doskonale rozumiem, tyle że się z tobą nie zgadzam po prostu. Po co robić dział "recenzje"? Recenzje są na portalu, opisy też. Carn pisał że serwis i forum nie mogą pełnić tej samej funkcji, bo wtedy istnienie serwisu nie ma sensu, a po co ci w ogóle dział do rozmów o grach ogólnie? Masz przecież dział do gadania o grach na Pegasusa, i to powinno być najważniejsze (dla wielu jest). Masz też dział do pogadania o innych grach, dobrze jest, po co to zmieniać.
No tak, mamy jeden dział w którym jest wszystko, i konkretne działy o grach na NES, każdy ma kilka poddziałów. skoro jest dział opis przejścia, to po co pytania? O co ktoś miałby się pytać? Skończyłoby się na pytaniach typu "jak to uruchomić". poza tym teraz zamiast kilkuset poddziałów pytania (no, do każdej gry twoim zdaniem ma być takowy) mamy jeden "pomocna dłoń, widoczny od razu po włączeniu forum. Kto by Ci szukał, czy przypadkiem w dziale o grze jest jakiś poddział?

Doceniam chęci itp. ale ta twoja wizja forum po prostu zupełnie się nie klei, a swoją drogą mógłbyś nie popełniać tylu błędów ortograficznych.
« Ostatnia zmiana: 17.09.2010, 17:29:03 wysłana przez AdamStar »

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Posortować, poukladać, dodać coś nowego...
« Odpowiedź #6 dnia: 30.03.2009, 19:01:41 »
@voltadzontra - pomysł bardzo fajny, zapraszam wiec do pisania opisów gier i przysyłania screenow, a gwarantuje Ci ze zamieszczę na portalu ;)
« Ostatnia zmiana: 17.09.2010, 17:30:18 wysłana przez AdamStar »

voltadzontra

  • Gość
Odp: Posortować, poukladać, dodać coś nowego...
« Odpowiedź #7 dnia: 30.03.2009, 19:31:32 »
Nie chodzi mi o to, że chcę pisać i wklejać screeny, a nie mogę bo tego chyba mi nikt nie zabrania, tylko o to, żeby to pookładać.
Mcin - widzę, że lubisz mieć ostatnie zdanie, z reszta nieważne. Trochę racji masz. Z forum zrobi się portal dlatego proponuje trochę inna wersje mojego pomysłu.
Można wybrać najpopularniejsze gry o których pisze się najwięcej na forum tj. GOAL3 i dać im osobny watek. Każdy topic zacząć tak samo, czyli tytuł, screeny, opis gry i opis przejścia w jednej wiadomości a dopiero pod tym można dopisywać posty i spamowac. Jak ktoś będzie miał coś ciekawego do dodania to admin edytuje pierwszą wiadomość i dopisze. Do tego inny temat z linkami. Jak lud wykaże zainteresowanie daną grą to się doda nowy temat i wtedy nie będzie 700 działów + poddziały tak jak Ty to wyliczyłeś, tylko powiedzmy 25. Teraz lepiej, tylko bez złośliwych wypowiedzi proszę.
« Ostatnia zmiana: 17.09.2010, 17:33:26 wysłana przez AdamStar »

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Posortować, poukladać, dodać coś nowego...
« Odpowiedź #8 dnia: 30.03.2009, 22:02:42 »
Po to jest portal, a nie forum. A że na portalu nie ma tych rzeczy to dlatego, że nie ma osób które by coś napisały sensownego.
« Ostatnia zmiana: 17.09.2010, 17:33:55 wysłana przez AdamStar »

Evil

  • Gość
Odp: Posortować, poukladać, dodać coś nowego...
« Odpowiedź #9 dnia: 30.03.2009, 23:20:09 »
Przecież to bez sensu zupełnie. Zamykać normalnie i już. Forum to z założenia forum.

Cytuj
Każdy topic zacząć tak samo, czyli tytuł, screeny, opis gry i opis przejścia w jednej wiadomości

Tematy o grach nie powinny być sztywno naznaczone, bo jaki to ma sens, dynamizm powinien być. Każdy użytkownik ma swój pomysł na wątek o danej grze i niech tak zostanie. To jest forum a nie galeria szablonów. Zamknę, jak coś to niech pan admin otworzy, chociaż nie wiem gdzie jest sens tej dyskusji, przecież takie zmiany nigdy tu nie zagoszczą... Na szczęście zresztą.

Carnagge - Tez mialem zamknac ;)
« Ostatnia zmiana: 17.09.2010, 17:35:11 wysłana przez AdamStar »