Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - asphiii

Strony: [1]
1
szukam jakiegoś sposobu by zorientować się co siedzi "pod glutem". Mam parę dziwnych wersji (samego SP-60 dwa rodzaje) i ciekawi mnie co jest w środku, chcę porobić zdjęcia i jakoś to opisać. No ale właśnie, nie wiem jak sprawdzić co siedzi pod glutem

2
b) montaż gołej struktury jest tanszy niż montaz układu (nie potrzeba ich lutować, więc nie potrzeba specjalnych maszyn lutowniczych, pobierających elementy, pozycjonujących, nie potrzeba spoiwa lutowniczego, topników, inspekcji połączeń lutowanych)

1. Jak wygląda taki układ? Co powinienem wpisać w google?
2. Jeżeli gołe struktury się nie lutuje, a za ich przytwierdzenie odpowiedzialny jest glut to czemu nikt się nie podejmuje naprawy? Wydaje się być proste zdrapać wszystko, wsadzić układ i napaćkać klejem.
3. Jak elektronicy radzą sobie z ustaleniem "co jest zalane"; jaki układ siedzi w środku bez drapania?
4. Jak sie rozpuszcza taki glut by wyczyścić układ?

Pozdrawiam

EDIT: A z kablem skrót myślowy - kabel wydaje mi się tańszy niż klej. Na kablu każdy producent skąpił i dawał 1-1.5m kabla podczas gdy kleju zawsze było obficie. Stąd moje pytanie czy glut nie ma jeszcze jakiegoś przeznaczenia

3
Cześć,
tak jak w temacie - bardzo często chipy są zalane glutem. Wiem, że mają zabezpieczać ten element chemicznie i mechanicznie, ale czy to tylko tyle? Nie potrafię uzasadnić sobie w głowie powodu dla którego fabryka oszczędzała na długości kabla, ale na żywicy już nie.

Druga sprawa czy da się to jakoś ściągnąć? Jeżeli tak to z jakiego powodu się to nie lutuje?

Pozdrawiam

4
Pomocna dłoń / Odp: Gumki do padów w IQ502
« dnia: 13.04.2024, 10:54:47 »
Co ostatecznie wsadziłeś do środka?

5
Pomocna dłoń / Gumki do padów w IQ502
« dnia: 29.03.2024, 00:03:38 »
Cześć, jakie gumki pasują do padów w IQ502?

Wydaje o ile krzyżak to typowy famicom, to reszta guzików to 7x1.8xH5mm. Czy wymieniał to ktoś może?

6
Artefakty są prawdopodobnie spowodowane albo brakiem oczekiwania przez kod menu na "rozgrzanie' procesora graficznego (sprawdź, czy po wciśnięćiu przycisku reset nadal występują),
albo jakimiś wadami połączeń w pamięci RAM,
albo bezpośrednim połącezniem elementów  zasilanych napięciem 3.3V z szynami procesorów, bez buforów konwerstujących poziomy napięć (niebezpieczne dla konsoli)

Po wciśnięciu reset artefakty znikają. Ona potrafi się zbootować z artefaktami, ale jak "docisnę"(na wyłączonym pegasusie) to artefakty znikają - wtedy już jest okej i nawet udaje mi się w coś chwilę pograć(do czasu kolejnego crasha). Problem występuje na obu konsolach i nie podejrzewałbym tutaj problemów z samą konsolą, ale może?

EDIT 07.04.2024:
Sprawa rozwiązana szczęśliwie. Po poinformowaniu i przekazaniu zdjęć poglądowych sprzedawca bez słowa wysłał mi kolejny cartridge - tym razem sprawny - i gry smigają aż miło. Na szczęście nie kazał mi się bawić w wysyłanie zepsutego cartridge, więc też duży plus

7
Dorzucę swoje 3 grosze po 4 latach od ostatniej wiadomości. Firma-camils nadal istnieje, sprzedaje stosunkowo dużo cartridge, a ja zakupiłem tam dyskietkę nie przeglądając wcześniej opinii o nich w internecie.

U mnie problemem są artefakty i brak reakcji na padzie, ale mam wrażenie, że to przez zbyt głęboko osadzoną płytkę. Gdy ją docisnę artefakty znikają, nawet uda mi się włączyć jakąś grę, ale chwilę później gra się psuje(losowe hexy na ekranie), więc kompletnie nie mam przyjemności z grania.

Testowałem na dwóch IQ 502 rev2 i na obu mam to samo. W wolnej chwili spróbuje na czymś innym, ale nie spodziewam się zmian. Dołączam zdjęcia poglądowe

8
Stare lata / Odp: Nie jest tak źle
« dnia: 24.03.2024, 21:22:06 »
Zainteresuj się grami homebrew jak Witch n' Wiz, Micro Mages, Spacegulls czy Bobl. Oprócz tego są mody do istniejących gier poprzez łatki .ips, które również polecam

9
Kupię / [Nieaktualne] Pad z IQ502
« dnia: 18.03.2024, 19:05:01 »
Kupię pada(a najlepiej dwa) z IQ502

EDIT: Nieaktualne, dziękuje wszystkim za pomoc

Strony: [1]