Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - krzysiobal

Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 30
1
Konsole / Odp: Naprawa Pegassusa
« dnia: 05.02.2026, 20:20:12 »
Przy odwrotnej polaryzacji w Pegasusach zwykle padają w pierwszej kolejności:
-dioda zabezpieczająca przy gnieździe (jeśli jest)
Wniosek godny chata gpt.

2
Konsole / Odp: Naprawa Pegassusa
« dnia: 02.01.2026, 23:01:39 »
Akurat ten kondensator ceramiczny jest ostatnią rzeczą, która się tam może spalić przy podłączeniu złej polaryzacji. Na 50V wystarczy, ale bez nigo też wszystko będzie działać.

3
Konsole / Odp: mt-777dx pegasus - serwis, naprawa
« dnia: 26.09.2025, 14:40:49 »
Ja

4
Konsole / Odp: Niepełne kolory mt777dx
« dnia: 20.08.2025, 09:08:57 »
Być może kwestia braku odpowiednich rezystorów w torze wideo w konsoli. Do naprawienia.

5
Konsole / Odp: Modyfikacje i naprawy konsol - poradnik
« dnia: 07.07.2025, 20:28:53 »
Pinów nie nalezy podnosić aż po sam brzeg, bo wtedy będą się zwierać przeciwlegle gdy kartridż nie jest włożony (nie wiem czemu tak jest, widocznie piny wygięte są w jakiś kształt esopodobny i spręzynują), nalezy to zrobić gdzieś do połowy miejsca między oryginalnym położeniem, a brzegiem.

Poza tym piny w tym czarnym plastiku na dole trzymają się dużo słabiej niż w oryginalnych gniazdach czy niebieskim plastiku na górze, a po wciśnięciu ich do góry będą trzymać się jeszcze słabiej, w efekcie - przy wkładaniu kartridża, cała siła napierająca na piny nie będzie kompensowana przez plastik, ale przez luty na płycie głównej. A jeśli płyta główna jest jednostronna (np. jak w terminatorach) i do tego ze słabo przytwierdzoną miedzią do laminatu, istnieje duża szansa że kiedyś pola stykowe oderwią się od płytki.

A po trzecie, po dopchaniu pinów nie da się aby wszystkie były idfealnie w jednej linii, więc nie będzie taie gniazdo wyglądać bardzo efektowanie.

Reasumująć - warto to robić tylko wtedy, gdy trzeba.W mt777dx nie trzeba

6
Konsole / Odp: Modyfikacje i naprawy konsol - poradnik
« dnia: 07.07.2025, 17:56:18 »
Ja jestem zwolennikiem tych na dole i przeciwnikiem tych na górze.Dolne ściślej przylegją do pinów.

7
Konsole / Odp: Modyfikacje i naprawy konsol - poradnik
« dnia: 07.07.2025, 17:42:08 »
Nie zauwazyłem jakiejś specjalnej różnicy w złoconych i niezłoconych. Złocone tez często widziałem pokryte niebieskim nalotem gdy konsola była przechowywana w wilgotnym pomieszczeniu.
Te najtańsze gniazda z aliexpress wcale nie sa takie złe, jedynie piny są troszkę za głęboko i kartridżę, które mają bardzo mało wystającą płytkę mogą nie wchodzić (zwłaszcza w konsolach, gdzie mechanizm wysuwu kartridzy jest jak w Iq502).
Ale zawsze można popchać te piny o 1 mm głębiej przed wlutowaniem.

Jak masz konsolę z gniazdem do wymiany to moge to zrobić w 1 dzień,

8
Konsole / Odp: Modyfikacje i naprawy konsol - poradnik
« dnia: 07.07.2025, 14:26:21 »
Ja, wielokrotnie. Bez profesjonalnej odsysarki cyny i często dołożenia świeżej cyny nie ma co naweć próbować.

9
Pomocna dłoń / Odp: Czy ktos widzial ten glitch?
« dnia: 08.05.2025, 00:34:01 »
https://tcrf.net/The_Cutting_Room_Floor:Common_Things#Codemasters

Z tego co widżę, procedura sprawdzania sumy kontrolnej/pamieci RAM jest zaszyta jedynie w grach 256 i 128 kilobajtowych (czyli bez tych z serii quattro/zlota 4).
W każdej z gier ze żłotej 5 jest neichybnie zaszyta, ale w Dizzy (blue) testu poprawności sumy kontrolnej nie przejdzie, bo w tym romie zostąło też "wkomponowane" przez piratów menu całej składanki.

10
Pomocna dłoń / Odp: Czy ktos widzial ten glitch?
« dnia: 07.05.2025, 14:43:20 »
Jeśli gra wykryje przy uruchomieniu wciśniętą pewna kombinacje klawiszy, to uruchamia wewnętrzny test. Jesli wynik testu jest pozytywny - wyświetla zielonę buźkę, jeśli negatywny - czerwoną.

Co do kombinacji klawiszy - jest to jakaś kombinacja, niemożliwa do uzyskania na zwykłym padzie (coś w rodzaju:  wszystkie strzałki wciśniete) Jeśli joystick jest uszkodzony albo zostanie wypięty/wpięty podczas uruchamiania albo akurat pojawi się jakiś losowy glitch na linii danych, wtedy jest szansa uchwycenia tego zjawiska.
Musżę zbadać dokładnie co to za kombinacja klawiszy.

Co do testu - nie pamiętam czy to sprawdza sumę kontrolną gry czy prawidłowe działanie pamięći RAM w kartridżu.

Co do gier - nie pamiętam, czy to jest tylko na złotej 5, czy na złotej 4 też, czy na każdej grze codemasters.

Wsystko do sprawdzenia.

11
Szukam Gry / Odp: Szukam gry z dzieciństwa
« dnia: 18.11.2024, 22:47:50 »
Lode runner? Bomber man? Wrecking crew?

12
Konsole / Odp: Wyczyść wkład atramentowy
« dnia: 29.08.2024, 12:21:07 »
Wyczyszczacz do wlotów wkładów powinien pomóc.

13
Konsole / Odp: Zakłócenia w grach
« dnia: 13.07.2024, 13:09:23 »
A tutaj Super Mario Bros 3 i żadnych artefaktów nawet przy ruchu postacią:
Prawa krawędź obrazu oraz kilka pierwszych pikseli tuż nad statusbarem.

Nie zapomnę gdy ktoś na KrzysioCarcie też zaczął wytykać tego typu błędy. Jakież było jego zdziwienie, gdy kazałem mu sprawdzić zachowanie gry na jego oryginalnym kartridżu SMB3 i było ono dokładnie identyczne.

14
Konsole / Odp: Zakłócenia w grach
« dnia: 12.07.2024, 12:35:37 »
Na pewno nie jest to normalne
Oczywiscie, ze jest to normalne. W konsoli jest 2kB RAMu, zdolnej do pomieszcenia jedynie 2 nametables-ow. Gry ktore przesuwaja plansze w poziomie wykorzystuja vertical mirroring, gry w pionie - horizontal.
W przypadku gier ktore przesuwaja obraz w obu kierunkach, gdzies artefakty musza sie pojawic, bo attribute tables jest wspolny dla 16x16 pixeli, ponadto gry musza miec pewien bufor na przygotowanie nowego obszaru planszy do wyswietlenia. Dlatego nawet PPU ma mozliwosc ukrycia 8 pikseli z lewej strony.
Wiele niechlujnie pisanych gier moze miec nawet artefakty szersze niz 8 pikseli, np. Ufouria.

Gry ktore wyswietlaja statusbar albo korzystaja z mappera ktory wspomaga zliczanie cykli (MMC3) albo same zliczaja cykle, PAL NES/Famicom/Pegasus maja troche inne zaleznosci czasowe i jesli gra nie wykrywa wszystkich wersji regionalnych i byla optymalizowana tylko pod jeden region, w innych regionach moze wyswietlac artefakty w momencie przełączenia nametables.

Dodatkowo gry Codemasters mają błąd w procedurze wykrywania regionu i wykrywaja konsole pegassus jako PAL, co powoduje wlasnie bledy w wyswietlaniu niektorych fragmentow albo wrecz niemozliwosc uruchomienia danej gry (np. Bee 52).

Artefakty w BigNose freaks out na dole wynikają wlasnie z tego powodu - Pegasus jest wykrywany jako PAL.
Mozesz zreszta sobie sprawdzic na emulatorze (FCEUX) wymuszajac jeden z trybow (Config>>Region). Oczywiscie po zmianie regionu konieczny restart gry.
Na PAL i NTSC gra nie ma artefaktow na dole, ma jedynie na Dendy (=Pegasus)

Cytuj
Czyściłeś gniazdo na kartridże?
Bledna diagnoa.
Gniazdo nie ma nic do rzeczy jesli artefakty wystepuja tylko na kawalku obrazu!

Cytuj
Jakiego zasilacza używasz? MT-777DX to prądożerna bestia. Chińczyk może nie dawać rady.
Takze bledna diagnoza.


15
Konsole / Odp: Klon pada od SEGI MEGA DRIVE 2 - pytanie
« dnia: 07.07.2024, 22:36:26 »
Przecież są kątowe mikrostyki; Google -> tact switch 90 degree

Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 30