Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10
21
Szukam Gry / Odp: Szukam gry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Felek1991 dnia 09.04.2024, 11:57:38 »
22
Szukam Gry / Szukam gry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jatvor dnia 08.04.2024, 12:51:07 »
Witam, od jakiegoś czasu w głowie siedzi mi obraz gry na pegazusa z wczesnych lat w której to małym ludzikiem chodziło się po lesie jednym z obrazów jaki zapamiętałem było wspinanie się po pustym drzewie i strzelając jakby gwiazdkami. Bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu tej gry ;)!!
23
Przywitaj się / Cześć ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jatvor dnia 08.04.2024, 12:47:50 »
Mam na imię Kamil i skończę w tym roku 34 lata :P przywiodła mnie tutaj nostalgia i chęć odnalezienia chociaż części gier z dzieciństwa :)
24
Pomocna dłoń / Odp: Gumki do padów w IQ502
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dendy_junior dnia 07.04.2024, 16:15:30 »
Przerabiałem temat w swoich padach, gumki w IQ są nietypowe, 

25
Stare lata / Odp: THE END
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dendy_junior dnia 07.04.2024, 16:04:47 »
Trzeba dodać że w tamtych czasach pirackie gry często były kastrowane z filmików przedstawiających wprowadzenie do fabuły, i tych po przejściu gry. I tak jedna osoba mogła mieć dowód ze przeszło się grę a inna nie. Nawet  dziś chińskie składanki czasami mają wrzucone wykastrowane wersje gier.

Np. Spider-Man: Return of the Sinister Six  w dzieciństwie grałem w wersję bez wprowadzenia do fabuły i bez obrazków z bossem przed każdym poziomem. Po prostu piraci wszystko wycieli a gra była kupiona na bazarze.
26
Stare lata / THE END
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lucas_Mountain dnia 29.03.2024, 12:46:27 »
Nie wiem czy też tak mieliście, ale po wielkich trudach gdy przeszedłem jakąś grę to wiedziałem, że ekran końcowy wyświetli się tylko raz i na bardzo krótką chwilę więc wpatrywałem się w niego z maksymalnym skupieniem, aby jak najwięcej zapamiętać.
"End screen" zawsze stanowił wielką tajemnicę i pamiętam próbowałem zapamiętać jak najwięcej szczegółów z tego paro-sekundowego momentu.
Zawsze później na dowód, że grę się naprawdę przeszło można porównać z kimś relacje, albo szczerze opowiedzieć jak wygląda zakończenie.
27
Pomocna dłoń / Gumki do padów w IQ502
« Ostatnia wiadomość wysłana przez asphiii dnia 29.03.2024, 00:03:38 »
Cześć, jakie gumki pasują do padów w IQ502?

Wydaje o ile krzyżak to typowy famicom, to reszta guzików to 7x1.8xH5mm. Czy wymieniał to ktoś może?
28
Opinie o sprzedawcach / Odp: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« Ostatnia wiadomość wysłana przez asphiii dnia 28.03.2024, 16:49:15 »
Artefakty są prawdopodobnie spowodowane albo brakiem oczekiwania przez kod menu na "rozgrzanie' procesora graficznego (sprawdź, czy po wciśnięćiu przycisku reset nadal występują),
albo jakimiś wadami połączeń w pamięci RAM,
albo bezpośrednim połącezniem elementów  zasilanych napięciem 3.3V z szynami procesorów, bez buforów konwerstujących poziomy napięć (niebezpieczne dla konsoli)

Po wciśnięciu reset artefakty znikają. Ona potrafi się zbootować z artefaktami, ale jak "docisnę"(na wyłączonym pegasusie) to artefakty znikają - wtedy już jest okej i nawet udaje mi się w coś chwilę pograć(do czasu kolejnego crasha). Problem występuje na obu konsolach i nie podejrzewałbym tutaj problemów z samą konsolą, ale może?

EDIT 07.04.2024:
Sprawa rozwiązana szczęśliwie. Po poinformowaniu i przekazaniu zdjęć poglądowych sprzedawca bez słowa wysłał mi kolejny cartridge - tym razem sprawny - i gry smigają aż miło. Na szczęście nie kazał mi się bawić w wysyłanie zepsutego cartridge, więc też duży plus
29
Opinie o sprzedawcach / Odp: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzysiobal dnia 28.03.2024, 16:47:07 »
Artefakty są prawdopodobnie spowodowane albo brakiem oczekiwania przez kod menu na "rozgrzanie' procesora graficznego (sprawdź, czy po wciśnięćiu przycisku reset nadal występują),
albo jakimiś wadami połączeń w pamięci RAM,
albo bezpośrednim połącezniem elementów  zasilanych napięciem 3.3V z szynami procesorów, bez buforów konwerstujących poziomy napięć (niebezpieczne dla konsoli)
30
Opinie o sprzedawcach / Odp: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« Ostatnia wiadomość wysłana przez asphiii dnia 28.03.2024, 16:21:30 »
Dorzucę swoje 3 grosze po 4 latach od ostatniej wiadomości. Firma-camils nadal istnieje, sprzedaje stosunkowo dużo cartridge, a ja zakupiłem tam dyskietkę nie przeglądając wcześniej opinii o nich w internecie.

U mnie problemem są artefakty i brak reakcji na padzie, ale mam wrażenie, że to przez zbyt głęboko osadzoną płytkę. Gdy ją docisnę artefakty znikają, nawet uda mi się włączyć jakąś grę, ale chwilę później gra się psuje(losowe hexy na ekranie), więc kompletnie nie mam przyjemności z grania.

Testowałem na dwóch IQ 502 rev2 i na obu mam to samo. W wolnej chwili spróbuje na czymś innym, ale nie spodziewam się zmian. Dołączam zdjęcia poglądowe
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10