Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10
11
Hyde Park / Odp: Czy żywica z chipów typu "glut" pełni jakąś specjalną funcję?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez asphiii dnia 21.04.2024, 08:57:13 »
b) montaż gołej struktury jest tanszy niż montaz układu (nie potrzeba ich lutować, więc nie potrzeba specjalnych maszyn lutowniczych, pobierających elementy, pozycjonujących, nie potrzeba spoiwa lutowniczego, topników, inspekcji połączeń lutowanych)

1. Jak wygląda taki układ? Co powinienem wpisać w google?
2. Jeżeli gołe struktury się nie lutuje, a za ich przytwierdzenie odpowiedzialny jest glut to czemu nikt się nie podejmuje naprawy? Wydaje się być proste zdrapać wszystko, wsadzić układ i napaćkać klejem.
3. Jak elektronicy radzą sobie z ustaleniem "co jest zalane"; jaki układ siedzi w środku bez drapania?
4. Jak sie rozpuszcza taki glut by wyczyścić układ?

Pozdrawiam

EDIT: A z kablem skrót myślowy - kabel wydaje mi się tańszy niż klej. Na kablu każdy producent skąpił i dawał 1-1.5m kabla podczas gdy kleju zawsze było obficie. Stąd moje pytanie czy glut nie ma jeszcze jakiegoś przeznaczenia
12
Hyde Park / Odp: Czy żywica z chipów typu "glut" pełni jakąś specjalną funcję?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzysiobal dnia 20.04.2024, 21:37:50 »
Jakiego kabla? W środku "gluta" jest struktura układu, przytwierdzona cienkimi złotymi drucikami do pól stykowych na płytce i zabezpieczona zalaną żywicą.

Producenci układów scalonych dostarczają swoje wyroby w różnych obudowach - SMD, THT oraz gołe struktury (często w notach katalogówych układów jest opis wyprowadzeń z takiej struktury).

Zastosowanie na płytce gołej struktury zamiast układu w obudowie ma przede wszystkim zmniejszyć koszt produkcji płytki, bo:
a) gołe struktury są tańsze od układów w obudowie
b) montaż gołej struktury jest tanszy niż montaz układu (nie potrzeba ich lutować, więc nie potrzeba specjalnych maszyn lutowniczych, pobierających elementy, pozycjonujących, nie potrzeba spoiwa lutowniczego, topników, inspekcji połączeń lutowanych).
Układy THT (przewlekane) chyba w ogóle nie montuje się automatycznie, jedynie ręcznie - koniecznoć dogięcia nóg, przełożenia ich przez otwory - tego maszyny zdaje się nie zrobią. A tego typu układy królowały właśnie w latach 80-90. SMD dopiero pojawiały się później.
c) goła struktura jest dużo mniejsza od układu - możliwość zmniejszenia rozmiaru całej plytki
13
Hyde Park / Czy żywica z chipów typu "glut" pełni jakąś specjalną funcję?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez asphiii dnia 20.04.2024, 07:03:25 »
Cześć,
tak jak w temacie - bardzo często chipy są zalane glutem. Wiem, że mają zabezpieczać ten element chemicznie i mechanicznie, ale czy to tylko tyle? Nie potrafię uzasadnić sobie w głowie powodu dla którego fabryka oszczędzała na długości kabla, ale na żywicy już nie.

Druga sprawa czy da się to jakoś ściągnąć? Jeżeli tak to z jakiego powodu się to nie lutuje?

Pozdrawiam
14
Szukam Gry / Odp: Szukam gry podobnej do mario
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzysiobal dnia 15.04.2024, 14:09:46 »
M.C. Kids
15
Stare lata / Unikat z lat 90
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lucas_Mountain dnia 15.04.2024, 12:51:46 »
Pamiętam na wakacjach, ktoś kiedyś przyniósł ze znajomych chyba grę Castlevania (albo coś w tym stylu), i generalnie teraz jak sięgam pamięcią mam z tego "beke" bo, jako że prawdopodobnie był to tzw oryginalny unikat Famicom, a nie klasyczny żółty kwadratowy bazarowy kartridż to został on przez to odrzucony i nazwany mianem jakiegoś pirackiego shit'u.
16
Stare lata / Odp: THE END
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lucas_Mountain dnia 15.04.2024, 08:18:41 »
no to jeszcze lepiej :D
17
Szukam Gry / Szukam gry podobnej do mario
« Ostatnia wiadomość wysłana przez VienioPL dnia 14.04.2024, 20:10:11 »
Jak w temacie. Gra platformowa, zręcznościowa, skakało się po platformach, na końcu której była jakby zębatka. Wbiegając na nią, odwracało się grawitacja i chodziło się po drugiej stronie platformy. Było wiele poziomów do przejścia. Charakterystycznym elementem był ogon samolotu przesuwający się w chmurach jako animacja startowa.
18
Pomocna dłoń / Odp: Gumki do padów w IQ502
« Ostatnia wiadomość wysłana przez asphiii dnia 13.04.2024, 10:54:47 »
Co ostatecznie wsadziłeś do środka?
19
Szukam Gry / Odp: Szukam gry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dendy_junior dnia 13.04.2024, 10:47:38 »
Little Nemo: Dream Master
20
Szukam Gry / Odp: Szukam gry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez skamill dnia 10.04.2024, 09:28:58 »
Dzięki za odpowiedź, piszę z innego konta bo niestety zapomniałem hasła i nie mogę odzyskać, niestety to nie te gry...z tego co mi się jeszcze przypomina to konwencja była jakby bajki i nie jest to o chłopcu, który miał sny i karmiąc cukierkami zwierzęta mógł się w nie zmieniać. Walczyło się bardziej ze stworkami niż z ludźmi.
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10