Autor Wątek: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P  (Przeczytany 349852 razy)

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #795 dnia: 29.03.2011, 19:12:05 »
to nie potrafię za długo wytrzymać przy tych nowych pozycjach, ciągnie mnie coś do mniejszej ilości pikseli na ekranie. Pozdro łobuzy

Obstawiam, że na pewno jakieś 95% forumowiczów ma tak samo jak Ty, tak samo jak ja ;)

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #796 dnia: 29.03.2011, 20:09:29 »
A tu ninja gaiden na save'ach

BratPunk

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Veni Vidi Vino
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #797 dnia: 31.03.2011, 14:33:47 »
Z okazji 15-lecia CDA zrobiłem sobie "galopem przez historię".
Przeglądam wszystkie numery CDA od nr 61. Na starsze muszę mieć kompa z poprzedniej epoki :P
Pełniaki i dema. Pooglądam co to się zmieniło przez ten czas :)

[edit]
Hmm... Tak się zastanawiam czy nie założyć osobnego tematu i pisać krótkie komentarze o nich :P
« Ostatnia zmiana: 31.03.2011, 14:36:33 wysłana przez BratPunk »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #798 dnia: 31.03.2011, 19:24:16 »
Postanowiłem ostatnio spróbować Kings Bounty: Legendy. Na starcie radzę wszystkim zainteresowanym grą zmniejszyć gamma w ustawieniach grafiki, inaczej utoniemy w bogactwie, zalani morzem cukru wylewającego się z ekranu. Stylistyka Przypomina mi troszkę gumisie... tylko słodsze i z o wiele bardziej jaskrawymi barwami. Problem jest też z animacją. Przy standardowej prędkości można usnąć, zanim coś się stanie, a przyśpieszone wyglądają karykaturalnie.
A sama gra? Niby RPeG, ale za wiele tu takowego nie uświadczycie. Zadania to przynieś/zanieś/pozabijaj, dialogi liniowe i nudne, a konsekwencje rzadkich wyborów - oczywiste. Walka to taki uproszczony Heroes - mamy mniej oddziałów zadających mniejsze obrażenia, mniejszą mapę i w ogóle. Rozwój postaci też został jakby uproszczony (w stosunku do gry strategicznej!), a bohater leveluje wolno, przez co trzeba co chwila latać za bzdurnymi kłestami i klepać grupki wrogów. A że widać jakie mamy z nimi szanse przed walką, to latamy z jednego końca mapy na drugi i szukamy słabszych grupek - bo po co walczyć z silnymi przeciwnikami nieprzygotowany? A po rozróbie latamy po mapie i uzupełniamy armię, bo po co gnać do klepki z niekompletnymi oddziałami? a co nam przeszkadza? Nie ma zamków, wiec nie ma pośpiechu, nikt nas nie zaatakuje, dopóki sami nie podejdziemy, nie ma limitu czasu... jeśli do tego dodać, że przez pierwsze kilka godzin tłuczemy tych samych cieciów w kółko, a obiekty na mapach są mniej różnorodne niż w herosie, można się szybko znudzić.
Produkcja całkiem przyjemna, ale na krótką metę, do tego zubożona w stosunku do heroesów, na fali popularności których wypłynęła. Niby sprawę ratuje muzyka i klimat, ale co z tego, skoro grać się nie chce. 6/10

BTW nie tłumaczcie mi pochodzenia serii - znam. Ale kto pamięta o pierwszym KB ;)

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #799 dnia: 31.03.2011, 20:05:29 »
Mcin: czy Ty jesteś jedynym tutaj wyjątkiem, któremu jeszcze się chce nawet włączać nowe gierce??? :P  Sorry, ale niestety te argumenty:
Cytuj
A sama gra? Niby RPeG, ale za wiele tu takowego nie uświadczycie. Zadania to przynieś/zanieś/pozabijaj, dialogi liniowe i nudne, a konsekwencje rzadkich wyborów - oczywiste.
dominują w prawie wszystkich next-genowskich grach.... no może z absolutnie rzadkimi wyjątkami :P (a jedyny, jaki dotąd widziałem to seria God of War).

DarkwindDuckRules!

  • Weteran Darkwinga
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • I Am Darkwing Duck!
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #800 dnia: 01.04.2011, 14:17:54 »
Hehe przyznam sie ja tez ciagle nowe gry odpalam ale ja wole raczej (na pc) typu rpg tpp fps niedlugo odpale Crysis 2 albo Homefron a narazie to gram w Hitman Blood Money :P

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #801 dnia: 01.04.2011, 22:28:09 »
Wiesz, w grach na pega też za wiele wyborów moralnych nie uświadczyłem :P A tak poważnie, to lubię hirołsów, to i to chciałem sprawdzić, na szczęście na pożyczonej wersji grałem, bo byłbym złyy inaczej ;)

pajdus

  • Fan Pegasusa
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Hardcore Gamer
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #802 dnia: 02.04.2011, 19:19:35 »
Teraz zacząłem grać w Crysisa 2.Powiem szczerze,że jest to bardzo dobra strzelanina z bardzo ładną oprawą graficzną,klimatem,sterowaniem itp (choć poziom inteligencji przeciwników nie jest zbytnio wysoki jak dla mnie) ale,opłacało się wydać 130 zł :)

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #803 dnia: 03.04.2011, 18:33:29 »
W ten weekend też sobie trochę giercowałem, no i przeszedłem przez ten czas swoje top 3 na NESa. To było dokładnie tak:

Piątek- Battletoads (tym razem przeszedłem ze stratą 4 żyć, 2 przy Robo-Manusie (boss w 8 levelu) i 2 przy Dark Queen)
Sobota- Fantastic Adventures of Dizzy
Niedziela- Gremlins 2 (bez straty życia i mając na końcu 5 na zapasie :D )


YAHHA

  • Ultra ANTYRecenzent PG - LORD MEGAZORD
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 302
  • WAKE UP BITCH
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #804 dnia: 04.04.2011, 12:52:20 »
Stanowczo za krótkie  :/

Uploaded with ImageShack.us

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #805 dnia: 07.04.2011, 19:36:33 »
Wczoraj po długie abstynencji podłączyłem Polystation. Obowiązkowo przeszedłem Contrę, pograłem też w Combata, Pooyana, Sky Destroyera, Mappy. Wzruszenia w tęsknocie za starymi czasami przy użyciu Antarctic Adventure doznałem. Przyszedł czas na żonglerkę cartów i przeszedłem pierwszy raz w życiu The Hunt For The Red October. A potem wykład. A po wykładzie odchudziłem portfel i wróciłem do domu z antologią Heroes of Might and Magic I-IV Complete i w nowy dzień wstąpiłem grając w mą ukochaną trójkę. VI kwietnia był dobry dla mojego grającego ja :)

mtek9

  • Nes Fan
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #806 dnia: 09.04.2011, 12:07:47 »

Jestem z siebie DUMNY :) Donkey kong Country 2 na 102% Uff... nie było łatwo xD Gra jest genialna :)

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #807 dnia: 09.04.2011, 14:31:56 »
Ładnie Mtek9 ;-)

A ja tez dziś SNES'owo bo, dopiero co ukończyłem Super Metroida. O kurna! Ta gra jest absolutnie genialna! Dawno nie grałem w coś tak dobrego! Wcześniej kilka razy podchodziłem do tego tytułu ale jakoś odpuszczałem na później. Na szczęście przyszedł ten czas żeby nieco bardziej zgłębić przygody Samus Aran i stwierdzam, że to po prostu cudo! Od dziś Super Metroid jest członkiem elitarnego klubu moich najulubieńszych gier wszech czasów.

« Ostatnia zmiana: 09.04.2011, 14:58:15 wysłana przez Doolo »

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #808 dnia: 09.04.2011, 20:06:27 »
A ja tez dziś SNES'owo bo, dopiero co ukończyłem Super Metroida. O kurna! Ta gra jest absolutnie genialna! Dawno nie grałem w coś tak dobrego! Wcześniej kilka razy podchodziłem do tego tytułu ale jakoś odpuszczałem na później. Na szczęście przyszedł ten czas żeby nieco bardziej zgłębić przygody Samus Aran i stwierdzam, że to po prostu cudo! Od dziś Super Metroid jest członkiem elitarnego klubu moich najulubieńszych gier wszech czasów.


No nieźle nieźle, to w takim razie jak przeszedłeś całą sekcję nazwaną Maridia?? Dwa razy przechodziłem tą grę, na SNESie i na emulatorze na PSP i utkwiłem dosłownie w tym samym momencie. Zupełnie nie mam pojęcia, co dalej robić mimo, że szukałem porad w necie :/ ....

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #809 dnia: 09.04.2011, 22:23:07 »
No Maridia jest szeroka i głęboka więc nie wiem o jaki moment dokładnie Ci chodzi ALE było takie jedno miejsce wymagające kombinowania.
Jest takie miejsce gdzie Maridia zazębia się z Brinstar takim wąskim przejście. Jeden z segmentów tego przejścia wygląda jak szklany pojemnik (tuż nad pokojem z savem wg mapy). Należy w nim zdetonować Super Bomb. Szkło pęknie i otworzy się przed nami druga część Maridi - obym pomógł :P