Autor Wątek: Gra w stylu GTA  (Przeczytany 513 razy)

kunio

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Gra w stylu GTA
« dnia: 22.12.2022, 21:35:47 »
Wiem, że pytanie, które teraz zadam jest idiotyczne, ale czy znacie jakąs grę nes, która w jakiś sposób przypominałaby gta (grand theft auto)? Jakaś gra z otwartym światem, ewentualnie ze zróznicowaną rozgrywką (np. pościgi przeplatane walkami wręcz, zagadkami lub inną rozgrywką, wchodzenie do pomieszczeń, kupowanie broni itp). Wiem, że to era 8 bitowców, więc należy zachować odpowiednie proporcje, jeśli chodzi o oczekiwania. Może jednak coś przychodzi wam do głowy?

Mischel2

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Gra w stylu GTA
« Odpowiedź #1 dnia: 24.12.2022, 09:44:41 »
Zobacz grę dick tracy

kunio

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Gra w stylu GTA
« Odpowiedź #2 dnia: 24.12.2022, 12:55:07 »
Nie powiem, podobieństw trochę jest. Mamy widok z lotu ptaka podczas jazdy samochodem po mieście (w stylu pierwszego gta), możliwość wchodzenia do budynków, walki, gangsterki klimat. Na tamte czasy gra wręcz nowatorska, a nigdy chyba nie zdobyła szerszego uznania. Ja też nigdy o niej nie słyszałem. Gra na pierwszy rzut oka wydaje się spoko.

Mnie do gustu przypadło też Ultimate Stuntman z uwagi na zróżnicowaną rozgrywkę, choć to nie gra w stylu gta.

Ciekawe czy jeszcze są inne przykłady gier w stylu Grand Theft Auto (na pegasusa oczywiście).

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Gra w stylu GTA
« Odpowiedź #3 dnia: 10.01.2023, 08:07:09 »
Zależy też o której z gier z serii GTA mówimy. Jeśli o pierwszych dwóch + London to podobieństwo do nich wykazują wszystkie gry z widokiem z góry. Najlepszy przykład to chyba Jackal. Można rzecz że to takie wojskowe GTA bez kradzieży aut ale z rozwałką na ekranie.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Gra w stylu GTA
« Odpowiedź #4 dnia: 05.11.2023, 11:27:49 »
Zobacz ROM city rampage - to co prawda prototyp, a nie pełna gra, ale bliżej GTA nie będzie.