Autor Wątek: UWAGA: krętacz Pandrodor213  (Przeczytany 1225 razy)

lolek123

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
UWAGA: krętacz Pandrodor213
« dnia: 18.02.2021, 20:50:35 »
Witam
przestrzegam przed zakupami od Mcin:Ukryto gość handluje zestawami konsol Pegasus, grami, oraz padami do Pegasusa na AllegroLokalnie  i Olx.

Nick z allegrolokalnie:  Pandrodor213
htt ps://allegro.pl/uzytkownik/Pandrodor213?bmatch=cl-e2101-d3680-uni-1-3-0218

Nick z OLX:    Mateusz  (Katowice, Bogucice, Brzóza)
htt ps://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/qfgb/



Jest to przebiegły handlarzyna cwaniak - krętacz, zamiast wysłać przedmiot z ogłoszenia wysyła podobny tyle że uszkodzony i grzebany w środku,  (zaś ogłoszenie ze sprawnym przedmiotem w opisie dalej wisi) Potem twierdzi że 'może uszkodziło się przy wysyłce' i następnie kontakt się urywa. Prawdopodobnie działa w taki sposób że zgadza się na odbiór osobisty i wtedy sprzedaje sprawny przedmiot tak jak w ogłoszeniu, zaś wysyłkowo pozbywa się chłamu w którym grzebał i nie umiał naprawić.

Ten pan na 99% jest tutaj obecny na forum, zadaje pytania odnośnie mankamentów konsoli z którą sobie nie może poradzić, zaś w ogłoszeniu brzmi że jest to ''stan idealny''.

Niestety przez dziwną politykę serwisu na  AllegroLokalnie nie da się temu panu wystawić komentarzy
Zaś OLX wymazał informacje na temat stażu użytkowników, więc nawet jak zablokują mu konto, założy sobie nowe.
« Ostatnia zmiana: 27.02.2021, 14:38:47 wysłana przez Mcin »

TomasZzz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: krętacz Pandrodor213 Mateusz Pudzianowski
« Odpowiedź #1 dnia: 19.02.2021, 23:50:29 »
5 lat temu kupowałem od niego jakiś drogi kartridż i pamiętam, że wysyłał go kilka tygodni. Usunął bodajże wtedy konto na olx i oddał kasę. Patrzac po wyciągach z historii wg jego konta bankowego to też jakieś cuda bo różne tożsamości.

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: krętacz Pandrodor213 Mateusz Pudzianowski
« Odpowiedź #2 dnia: 25.02.2021, 03:42:00 »
O proszę, czyżby legendarny Nomit aka Kuracjusz miał jakiegoś podopiecznego? Pamiętam historie Kuracjusza jak to opchnął Vashowi i komuś tam jeszcze jakieś fajkowe wirtualne kartridże do pegazuz. Na innych forach np kolejowym sprzedawał jakieś nieistniejące szlifierki i wiertarki :)

Dobrze że oszuści są nagłaśniani, obecnie Allegro i tak zeszło na psy ze swym modelem biznesowym i brakiem odpowiedniego wsparcia i zabezpieczenia kupujących przed cwaniakami i januszami biznesu. Olx jest ok ale tylko jeśli odbiera się osobiście zakupione rzeczy, bo szprotek biznesu i wajchowiczów też tu nie brakuje.

Im o nich głośniej tym lepiej. Tak trzymać!

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: krętacz Pandrodor213 Mateusz Pudzianowski
« Odpowiedź #3 dnia: 27.02.2021, 14:38:35 »
Dwie sprawy - po pierwsze, nie podajemy danych osobowych. Wyjątki możemy robić tylko dla potwierdzonych krętaczy typu Kuracjusz właśnie. Tutaj nawet nie podałeś aukcji, o która chodzi, więc tutaj nawet nie mogę się odnieść do sprawy.

Po drugie - niech wypisują się tylko osoby, które handlowały z tym panem. Ten dział tez ma swoje zasady i jest to tam opisane. Post SebaSana na razie zostawię, ale ogólne opinie o sytuacja na portalach omawiajcie na echa allegro czy czymś takim.

Wątkowi będę się przyglądał.

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: krętacz Pandrodor213
« Odpowiedź #4 dnia: 27.02.2021, 20:03:04 »
Cytuj
Dobrze że oszuści są nagłaśniani, obecnie Allegro i tak zeszło na psy ze swym modelem biznesowym i brakiem odpowiedniego wsparcia i zabezpieczenia kupujących przed cwaniakami i januszami biznesu
Bez urazy, jak czytam takie farmazony, to mnie krew zalewa. To kupujący są traktowani przez allegro jak swięte krowy i bezmozgie yeti, którym pod nos podstawia się wszystko, byle tylko kliknęli "Kup Teraz" wpisali swój blik kod. Kupujący mają pierdyliard jakichś opcji typu zapłać za rok, program ochrony kupujących (pokaz dowód zgłoszenia sprawy na policje, a zwrócimy całość kosztów), za korzystanie z serwisu nie płacą ani grosza.

A sprzedający są traktowani jak śmiecie. Złodziejcze prowizje od wystawiania aukcji i sprzedaży, od stycznia opłata za wysyłkę nawet jeśli kupujacy za nią nic nie płaci (SMART). Konieczność wprowadzania jakichś kretyńskich kodów EAN (jak nie masz to musisz je kupić). Po otworzeniu sporu przez kupującego, sprzedawca MUSI w ciągu 24 godzin odpowiedzieć, nawet jeśli to weekend, swięto. Jak chce wyjechać na urlop to musi tydzień wprzód o tym powiadomić allegro. Nie może wystawić opiini kupującemu. Nie może odzyskać prowizji po 45 dniach od zakońćzenia transakcji (żeby odzyskać prowizję, musi najpierw zwrócić całość wpłaty kupującemu, a przy wysyłce za granicę i np. zaginięciu paczki, poczta polska ma 90 dni na rozpatrzenie reklamacji i zwrot odszkodowania)

Już nie wspomnę o kwiatkach postaci, że kupujący może bez podania przyczyny zwrócić towar i wtedy sprzedawca musi mu zwrócić całość łącznie z najtańszym kosztem wysyłki (do tego drazliwa kwestia tego, ze kupujący może przed zwrotem korzystać z rzeczy w zakresie nie przekraczającym do zapoznania sie z jej cechami uzytkowymi).
Czyli np. kupując maszynke do mięsa może ją nawet rozpakować z oryginalnego opakowania i zmielić mięso, po czymo odać sprzedacy. I co ma potem sprzedawca z tym używanym towarem zrobić?


TomasZzz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: krętacz Pandrodor213
« Odpowiedź #5 dnia: 01.03.2021, 16:04:23 »
Należy sprostować powyższą wypowiedź o techniczne fakty :D
POK = nie trzeba już ganiać na policję i to jest ogromny plus. Wszystko trwa około tygodnia obecnie. Wcześniej trzeba było mieć sygnaturę akt, czyli wszczęcie postępowania przez prokuraturę (co nie zawsze jest czynione).

To, że klient jest traktowany lepiej to wiadomo - w końcu bez nich sprzedawcy nie są potrzebni. Na Ebay+Paypal z kolei nie masz żadnych szans w przypadku sporu, więc tu jest mimo wszystko znacznie lepiej.
Dopłata do SMART. Woleli tak niż obciążać kupujących (49zł za rok to jednak grosze, usługa spokojnie mogłaby kosztować 200 i nadal by się opłacało). Jak to wprowadzali to byłem pewien, że po roku opłata wzrośnie bo jest nierentowna moim zdaniem.

Zwrot bez podania przyczyny - to akurat wynika z aktów prawnych na  linii konsument-przedsiębiorca a nie allegro. Jedyny minus jaki zauważyłem, to że gdy kupujący zaznaczy z twojej winy zwrot i da nega =  może być problem z odzyskaniem prowizji. W moim przypadku byłem dość stratny na transakcji, nie ze swojej winy.
« Ostatnia zmiana: 01.03.2021, 16:28:30 wysłana przez TomasZzz »

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: krętacz Pandrodor213
« Odpowiedź #6 dnia: 02.03.2021, 18:59:41 »
Bez urazy, jak czytam takie farmazony, to mnie krew zalewa.


Oj tam już się nie triggeruj tak mocno. Wiem jaką mają sytuację również sprzedajacy napotykajacy balwanów pytających o stuff a potem zero kontaktu lub skamlących o przesyłkę za pobraniem. Patologia toczy allegro z obu stron (sprzedawców i kupukacych) ale jako że sprzedawałem niewiele bo byłem raczej kupującym to wyraziłem jedynie swoje subiektywne zdanie, z którym Ty ani nikt inny nie musi się wcale zgadzać.

I tak, nauczony doświadczeniem, nawet kupując na ebayu wolę dogadać się telefonicznie i po taki np teleskop, filtry, czy inne rzeczy (poza ciuchami) preferuję wybrać się osobiście choćbym miał jechać na drugi koniec Anglii. Mówię tu oczywiście o zakupach droższych a nie bzdetach typu kuweta dla kota czy pad do pegazusa.
EOT.

dendy_junior

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: krętacz Pandrodor213
« Odpowiedź #7 dnia: 01.02.2022, 14:28:41 »
Chyba nowe wcielenie Pandrodora
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1d6o9r/

Lucas_Mountain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: krętacz Pandrodor213
« Odpowiedź #8 dnia: 30.08.2023, 21:07:27 »
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/mQ55/ - nie polecam tego sprzedawcy - gdy rozkręciłem PAD o który pytałem czy na pewno działa okazało się, że jest rozlutowany kabel - odpisał że "No to widocznie coś puscilo"  :D Gdy pertraktowałem jakiś rodzaj rekompensaty dla mnie to stwierdził, że go ta sprawa męczy i że "rob se pan zgłoszenie i tyle" - oczywiscie OLX nie uznało sprawy.