Autor Wątek: Zepsuty przycisk od Subora D99 i pytanie o zasilacz  (Przeczytany 1241 razy)

Mag Smrodu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Zepsuty przycisk od Subora D99 i pytanie o zasilacz
« dnia: 10.04.2016, 22:31:56 »
Cześć ponownie. Kupiłem tego Subora D99, po podłączeniu wszystko działało bardzo dobrze ale nagle spieprzył się przycisk od zasilania ;_;. Rozkręciłem konsolę i znajduje się tam taki "moduł" przyciskowy przylutowywany do płytki. Pewnie wiecie o co chodzi. Gdy wciskam to włącza, potem drugie wciśnięcie -wyłącza, problem jest przy trzecim wciśnięciu i kolejnych bo przycisk nie "załapuje". Opatentowałem, że gdy wyciągne przycisk plastykowy to w ten otwór mogę wsadzić palec ;_; i poruszyć lekko na bok. Wtedy ten moduł się odblokowuje. Wiecie może, czy taki moduł da się kupić i przelutować? Chyba nie jest to jakoś bardzo trudne.

Zasilacz natomiast dostałem z przejściówką europejską tyle, że jest na nim napisane, że jest na 220v a w Polsce w gniazdkach jest 230v. Czy może mieć to jakiś negatywny wpływ skoro konsola na nim działa?

Pozdrawiam serdecznie.

Naugrim

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Zepsuty przycisk od Subora D99 i pytanie o zasilacz
« Odpowiedź #1 dnia: 06.02.2017, 14:00:23 »
Co do przycisku, to przydały by się jakieś zdjęcia, wtedy można kombinować.
Jeżeli chodzi o zasilacz, to powinien działać. Kiedyś w Polsce mieliśmy zasilanie 220v i po przejściu na 230v nie trzeba było wymieniać całej elektroniki w domu:)

pshq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: Zepsuty przycisk od Subora D99 i pytanie o zasilacz
« Odpowiedź #2 dnia: 06.02.2017, 20:03:18 »
Przycisk, jak się nie mylę, jest mniej-więcej taki: https://pl.aliexpress.com/store/product/20pcs-6Pin-Push-Tactile-Power-Micro-Switch-Self-lock-On-Off-button-Latching-switch-7X7mm-7/1983417_32702687091.html?detailNewVersion=&categoryId=200001056
Powinni mieć w sklepie z częściami elektronicznymi, może nawet w serwisie rtv. Ale uważaj, bo w komputerach są podobne, tylko że one nie trzymają załączenia, więc się nie nadają!