Autor Wątek: Felerny pegasus MT777 DX  (Przeczytany 19990 razy)

overtrash

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Felerny pegasus MT777 DX
« Odpowiedź #15 dnia: 10.06.2016, 21:34:42 »
Panowie! wraz z kolegą sprawdziliśmy zasilacz wynik jest następujący: http://imgur.com/6m6ZRAx [nofollow], znajomy jednoznacznie orzekł że zasilacz jest nie sprawny... Mam dość tej zabawy@! sprawa na początek trafia do allegro, wierutny oszust i tyle... Ale trafiła kosa na kamień...

Panowie sprawa trafiła do centrum sporów z allegro w jednej z wiadomości ten nieuczciwy sprzedający przed którym przestrzegam!!!! pisze:

 "Towar był sprawny póki Pan go nie zaczął uruchamiać. Opiera się Pan o komentarze gości którzy nie wiadomo czym zajmują się w rzeczywistym życiu.( jeden może być piekarzem, drugi kelnerem) Jak Pan wiedział że zły zasilacz to po co Pan go podłączał do konsoli. A skąd mam wiedzieć że Pan odpowiednio podłączał konsolę. Zacytuje: ,,proszę nie imputować ze bawiłem się konsolą bo to nie miało miejsca,, jak nie, sam mi Pan o tym pisał. Jeżeli administrator allegro będzie chciał dowód to wyślę zdjęcia korespondencji. Jestem ciekawy jak kupiłby Pan buty i okazało by się że podeszwa odeszła to próbowałby Pan je z kleić. Zaraz po otrzymaniu towaru, sprawdza się jego stan. Jeżeli jest uszkodzony, to nie próbuje się go naprawiać tylko zwraca się go."

W związku z tym mam prośbę do odpowiadających na na mój post użytkowników:

-Mcin
-krzysiobal
-MaarioS
-SebaSan1981
Czy moglibyście się przedstawić pod tym postem aby rozwiać wszelkie wątpliwości?

Mam też pytanie jeśli nie uda się zakończyć sporu polubownie, i konsola trafi do szczegółowej ekspertyzy elektronik będzie on wstanie potwierdzić wasze przypuszczenia?
« Ostatnia zmiana: 10.06.2016, 22:49:12 wysłana przez machbed »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Felerny pegasus MT777 DX
« Odpowiedź #16 dnia: 10.06.2016, 21:55:29 »
Nie, z imienia i nazwiska się nie przedstawię.Cenię sobie swoje minimum prywatności w necie. Umówmy się, nie znam Cię, i nie mam innego dowodu niż Twoje słowo. Co wiem, napisałem.
Jeżeli faktycznie zasilacz był taki, jak podany, To wina jest po stronie sprzedającego. Jeśli nie rozkręciłeś konsoli, sprawę masz szansę wygrać.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Felerny pegasus MT777 DX
« Odpowiedź #17 dnia: 10.06.2016, 21:56:16 »
Po co Ci nasze informacje?? Moze zaraz zaczniesz podpisy zbierac?? Sprzedajacy wyglada mi na typowego zenona z osiedla ktory znalazl costam po dzieciach/wnukach/siostrzencach z piwnicy, wcisnal jakiekolwiek akcesoria do tego i sie pozbyl oby szybciej.

Rob jak uwazasz, w pierwszej wersji jak zacznie sie stawiac to nie pierdzielac sie mozesz go zglosic do serwisu i wtedy zwrocisz sprzedawcy wszystko. W drugiej wersji mozesz nadal kupic odpowiedni zasilacz i przetestowac konsole. Niezaleznie od wyniku to sadze, ze zasilacz i tak Ci sie przyda

overtrash

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Felerny pegasus MT777 DX
« Odpowiedź #18 dnia: 10.06.2016, 22:02:55 »
Mcin i MaarioS- dzięki za odzew sprawa jest na allegro ale sprzedający zapiera się nogami i rękoma ze u niego wszystko działało, no tak a mój dziadek to L. Wałęsa... ::)

 Zasilacz był taki jak pokazałem- tego sprzedający o dziwo się nie wypiera!
 Podpisów zbierać nie będę proszę po ludzku o pomoc...
Swoją droga to dobra lekcja i dla mnie i dla innych, ale tak to jest jak człowiek zbyt ufny...

Edit: konsola posiada plombę BM jest ona w stanie nie naruszonym- nie zamierzam psuć czego co jest już i tak dostatecznie zepsute...
« Ostatnia zmiana: 10.06.2016, 22:12:58 wysłana przez overtrash »

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Felerny pegasus MT777 DX
« Odpowiedź #19 dnia: 10.06.2016, 22:14:06 »
Tak na dobra sprawe to po tylu postach nadal nie dowiedzielismy sie kompletnie nic o stanie konsoli i nic o niej nie wiemy. Tym bardziej ze zasilacz jak widac nie dziala to zakladam, ze i nie dzialal wczesniej wiec pewnie konsoli nic nie zrobil, postaw bardziej na realizm niz pesymizm

Mozesz jeszcze od kogos pozyczyc jakis uniwersalny zasilacz i na nim przetestowac jako alternatywne rozwiazanie jezeli nie chcesz kupowac nowego zasilacza
« Ostatnia zmiana: 10.06.2016, 22:15:57 wysłana przez MaarioS »

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: Felerny pegasus MT777 DX
« Odpowiedź #20 dnia: 10.06.2016, 22:20:46 »
1. Podłącz zasilacz z plusem na zewnątrz do koonsoli i sprawdź czy coś się pojawi na ekranie,
2. Jeśli nic się nie pojawi, to bez rozbierania konsoli można podłączyć do wejścia zasilającego miernik na teście diod, powinien pokazać kilkaset mv. Zwarcie albo rozwarcie świadczy o uszkodzeniu stabilizatora (i być może czegoś więcej).
Ja bym tam się cieszył z zepsutej konsoli bardziej niż ze sprawnej, bo można ją naprawić i mieć radochę że rozwiązało się kolejną `zagadkę`. A sprawną położysz na półkę i będzie leżeć ;-))

Z tym piekarzem to nie trafiłeś, nigdy niczego nie upiekłem no ale może to jeszcze przede mną :)

overtrash

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Felerny pegasus MT777 DX
« Odpowiedź #21 dnia: 10.06.2016, 22:38:02 »
:/
Tak na dobra sprawe to po tylu postach nadal nie dowiedzielismy sie kompletnie nic o stanie konsoli i nic o niej nie wiemy. Tym bardziej ze zasilacz jak widac nie dziala to zakladam, ze i nie dzialal wczesniej wiec pewnie konsoli nic nie zrobil, postaw bardziej na realizm niz pesymizm

Mozesz jeszcze od kogos pozyczyc jakis uniwersalny zasilacz i na nim przetestowac jako alternatywne rozwiazanie jezeli nie chcesz kupowac nowego zasilacza
Ja też nie wiem nic więcej prócz tego co napisałem- konsola leży w kartonie. Nie mam takiej możliwości- na chwile obecną nie ma nikogo kto mógłby mi taki zasilacz pożyczyć w grę wchodzi jedynie kupno...  :/

1. Podłącz zasilacz z plusem na zewnątrz do koonsoli i sprawdź czy coś się pojawi na ekranie,
2. Jeśli nic się nie pojawi, to bez rozbierania konsoli można podłączyć do wejścia zasilającego miernik na teście diod, powinien pokazać kilkaset mv. Zwarcie albo rozwarcie świadczy o uszkodzeniu stabilizatora (i być może czegoś więcej).
Ja bym tam się cieszył z zepsutej konsoli bardziej niż ze sprawnej, bo można ją naprawić i mieć radochę że rozwiązało się kolejną `zagadkę`. A sprawną położysz na półkę i będzie leżeć ;-))

Z tym piekarzem to nie trafiłeś, nigdy niczego nie upiekłem no ale może to jeszcze przede mną :)
Konsola nie odpala na zasilaczu to pewne bo sprawdzałem po otrzymaniu paczki, co do punktu drugiego to nie znam się na elektronice nie jestem w stanie tego zrobić samodzielnie- a sprzedający zaraz zarzuci mi kombinowanie, wyżej jest zdjęcie i według znajomego to zasilacz jest martwy, jednak pewności nie ma czy taki już był dołączony do "zestawu" czy padł w trakcie"sprawdzania" konsoli przez sprzedajacego.

Co do pieczenia to moim zdaniem ktoś inny piecze tutaj całkiem niezłe kłamstewka  :angry:.


machbed: Proszę o przestrzeganie regulaminu i nie pisanie postu pod postem.
« Ostatnia zmiana: 10.06.2016, 22:48:17 wysłana przez machbed »

overtrash

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Felerny pegasus MT777 DX
« Odpowiedź #22 dnia: 11.06.2016, 13:04:59 »
Sprzedający nie poczuwa się do odpowiedzialności, wręcz przeciwnie:"tak czytam Pana wiadomości i wynikam że Pan chce mnie zastraszyć " :F koleś jest nie poważny sugerował że to ja mam problemy z głową a tu chyba jest na odwrót, ja tylko nie daje sie zrobić w jajo walczę o swoje pieniądze :!: sprawa jest w toku, poinformuje was po wszystkim.

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: Felerny pegasus MT777 DX
« Odpowiedź #23 dnia: 11.06.2016, 14:31:30 »
Trochę nie rozumiem Twojego stanowiska overtrash. Kupujesz coś przez allegro, paczka przychodzi, podłączasz, nie działa, więc zgłaszasz sprzedającemu, ze nie działa i negocjujesz z nim rozwiązanie sporu. Choćby na zasilaczu było napisane `NIE DO PEGASUSA` to jeśli taki zasilacz sprzedaje Ci sprzedający w komplecie z konsolą jako `zestaw` i w aukcji jest napisane, że `działa`, to podłączasz i masz to w du pie, jak wybuchnie, nie Twoja wina. Podobnie jak w Ameryce, jak kupisz herbatę a na kubku nie jest napisane `UWAGA, gorące`, a się oparzysz, to składasz pozew przeciwko sprzedającego.
Jeśli ze sprzedającym nie udaje się rozwiązać konfliktu, załatwiasz sprawę przez allegro. I nie radzisz się nikogo `czy ten zasilacz OK czy nie OK` i nie informujesz sprzedającego o tym, co ktoś CI powiedział, bo to działa na Twoją niekorzyść. Nawet policja nie udziela informacji o śledztwie w czasie jego trwania.

Jeśli natomiast chcesz sam załatwić sprawę, to kupujesz nowy zasilacz, ewentualnie sprawdzasz zasilacz dostarczony z konsolą pod względem napięcia/prądu, albo sam zajmujesz się naprawą konsoli, tracąc prawo do reklamacji towaru u sprzedającego.

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Felerny pegasus MT777 DX
« Odpowiedź #24 dnia: 11.06.2016, 14:39:10 »
Nawet jeśli kupisz nowy zasilacz za te kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych to nic w sumie nie tracisz. Bo przynajmniej będziesz miał pewność że będzie on odpowiedni do Twojej konsoli nawet jeśli ta jest uszkodzona. A jeśli jest uszkodzona to albo da sie ja naprawić albo nie, wtedy kupisz drugą tyle ze sprawną. A zasilacz zawsze się może przydać na wszelki wypadek. Sam mam kilka zapasowych do różnych retro konsolek a do mojego Famicoma AV musiałem szukać odpowiedniego zasilacza i objeździłem pół hrabstwa Yorkshire zanim takowy znalazłem.

Co do sprzedawcy to oczywiste jest że się nie przyzna do tego że opchnał Ci popsutą albo niesprawna konsolę, ma do tego zbyt małe jaja by przyznać się ze nie postąpił uczciwie. Niestety na takich też się trafia na allegro (choć i na ebay nie należą do rzadkości). Jedyny sposób na delikwenta to dojechać go osobiście (opcja ryzykowna) albo zgłoszenie aukcji serwisowi aukcyjnemu. Przekomarzanie się z nim przez maile jest bezcelowe bo on ci i tak niczego nie zrekompensuje. Jak chcesz coś ugrać to bądź charakterny i zgłoś sprawę serwisowi.

Jedrek85

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: Felerny pegasus MT777 DX
« Odpowiedź #25 dnia: 11.06.2016, 15:37:16 »
Szczerze mówiąc to w opisie aukcji nie ma zawartych informacji, że konsola jest sprawna. Jedynie jest opis, że stan BDB+ (ale czy chodzi o wizualny czy techniczny to już wie sam sprzedawca)

overtrash

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Felerny pegasus MT777 DX
« Odpowiedź #26 dnia: 11.06.2016, 15:48:44 »
Cytuj
Kupujesz coś przez allegro, paczka przychodzi, podłączasz, nie działa, więc zgłaszasz sprzedającemu, ze nie działa i negocjujesz z nim rozwiązanie sporu.
Ależ ja wszytko zgłosiłem sprzedającemu- mogę wam pokazać zrzuty mailów jeśli chcecie ja nie mam nic do ukrycia, nie dało się z tym panem negocjować (mam konto od ponad 11 lat i nigdy takiego człowieka nie spotkałem, powaga)bo szedł w zaparte że on na tym zasilaczu konsole uruchomił i użytkował. Dlatego sprawa jest na allegro... Przechytrzył sam siebie!

« Ostatnia zmiana: 11.06.2016, 16:05:54 wysłana przez overtrash »

overtrash

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Felerny pegasus MT777 DX
« Odpowiedź #27 dnia: 11.06.2016, 16:05:59 »
Cytuj
Szczerze mówiąc to w opisie aukcji nie ma zawartych informacji, że konsola jest sprawna. Jedynie jest opis, że stan BDB+ (ale czy chodzi o wizualny czy techniczny to już wie sam sprzedawca)

W trakcie  aukcji dopytywałem o stan, po wygranej napisałem podobnego maila cisza, dzwoniłem kilkukrotnie- kontakt nastąpił gdy kasa była już na rachunku payu sprzedajacego. W opisie aukcji nie ma zwrotów "nie sprawna" bądź "stan nie znany"  Wiec wszyscy licytujący jak i ja założyli że owy "zestaw" jest sprawny, widać ze sprzedający celowo użył manipulacji słownej- opis zdawkowy, lakoniczny. Gwoli jasności bardzoooo daleko jej do takiego stanu- stan wizualny.


Co do zasilacza nie zamierzam generować sobie dodatkowych kosztów, reszta akcesoriów też pewnie nie sprawna, jak ten nieuczciwy człowiek dołączył mi do zestawu kabel av i też nie jest do konca sprawny nie działa rca odpowiedzialne za obraz- (kolor żółty) sprawdzałem swoim nes-em wersja pal to o czym, my tu debatujemy- szukałem sprawnego towaru, niech sprawą zajmie się allegro tak w zasadzie to mam informacje że już się zajęło, prawdopodobnie konto niebawem zostanie usunięte z serwisu. A to dopiero początek :D
« Ostatnia zmiana: 11.06.2016, 17:06:27 wysłana przez overtrash »

overtrash

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Felerny pegasus MT777 DX
« Odpowiedź #28 dnia: 11.06.2016, 17:09:33 »
Cytuj
Jedyny sposób na delikwenta to dojechać go osobiście (opcja ryzykowna) albo zgłoszenie aukcji serwisowi aukcyjnemu.

Jechać nigdzie nie zamierzam po co-i  tak straciłem trochę zdrowia i czasu, pojadę tam i jak to widzisz? Sprzedający schowa się pod spódnice mamusi a ona będzie mnie błagać abym darował te jakże karygodne zachowanie? To nudne. W ostateczności moje pieniądze wyegzekwuje komornik, ten pan sam się o to prosił a dla mnie to żadna nowość ;) Mam go w garści i  nie odpuszczę nie ma takiej opcji!!! Sprawa wczoraj została zgłoszona.


machbed: Odpocznij sobie od forum dobę, jeśli to ostrzeżenie nie pomoże to odpoczniesz sobie kolejnym razem przez tydzień, to nie przedszkole.
Mcin: Popieram, używamy opcji modyfikuj.

Edit: Ok, więcej nie bedę i przepraszam :).

Na chwile obecną sytuacja wygląda następująco: konsola jest w pełni sprawna działa świetnie z zasilaczem kompatybilnym, wygląda to tak że ten mały cwaniak skompletował nie do końca sprawny zestaw aby wyciągnąć więcej kasy, co do zwrotu gotówki to nie ma tak łatwo- POK na allegro działa i owszem ale tylko i wyłącznie jeśli dokonamy zakupu u firmy/os. prowadzącej własną działalność. Natomiast jeśli kupujemy u os. prywatnej i ta osoba nie chce przyjąć zwrotu to zostaje nam powództwo cywilne(przynajmniej ja tak to rozumiem):

"Dzień dobry.
Jak widzę, Sprzedający odniósł się do Pana roszczeń i niestety zdecydował się na ich odrzucenie.
Bardzo mi przykro, jednak  na tym etapie nie mogę już interweniować.

Jako pracownicy Serwisu, nie posiadamy kompetencji sądu, by móc podważyć decyzję Pana Kontrahenta.

W takich sytuacjach, ma Pan jednak możliwość dochodzenia swoich praw na drodze sądowej. Więcej informacji znajdzie Pan pod poniższym linkiem:

https://www.pozew-cywilny.pl/ [nofollow]

Pozdrawiam serdecznie,"

Pytałem już w kancelarii o koszta- dobrze napisane przedsądowe wezwanie do zapłaty to koszt rzędu 100zł- czyli prawie 50% wartości aukcji, nie ma sensu tym bardziej że konsola jest w pełni sprawna i ma plombę na której mi zależało. Zostaje wystawienie komentarza ale i w tej kwestii allegro nie gwarantuje ze jeśli otrzymam odwet to zostanie on usunięty... Także allegro w stosunku os. prywatnych jest bardzo zachowawcze- uważajmy co i u kogo kupujemy! Dziady konta też mu nie usunęły- dostał 3 ostrzeżenia a potrzebne jest 5, konto zostało może coś będzie wystawiał-dla allegro hajs musi się zgadzać oczywiście. Ja ze swojej strony dołożę wszelkich starań aby ten człowiek już nikogo nie oszukał- podejrzane aukcje będę najzwyczajniej w świecie zgłaszał, rzesza osób na rożnych grupach/portalach została ostrzeżona wiec kariery już na allegro nie zrobi...
Dziękuje wszystkim za wiadomości i chęć pomocy a też cenne informacje.
Temat do zamknięcia,
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 17.07.2016, 20:49:24 wysłana przez overtrash »