Autor Wątek: Potrzebna pomoc w identyfikacji i reanimacji kolejnego klona  (Przeczytany 2083 razy)

dhg

  • \m/
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • 8bit rullz!
    • Zobacz profil
Otóż dostałem w paczce z cartami takie oto ustrojstwo:




Na płytce widnieją oznaczenia:
NTDUMCD 6561-A
poza glutem ma jeszcze układ Goldstar GD74LS125A

Płytka posiada dwa złącza na karty, zakładam więc że to jeden z klonów z "wbudowanymi grami".
Z jednej strony mamy 5 pinowe gniazdo (zasilanie+av jak mniemam), z drugiej 20 pinowe (pady + power + reset?)

Jeżeli ktokolwiek posiada takiego klona prosiłbym o dokładne zdjęcia płytek i ewentualny pinout obu gniazd. Chciałbym ożywić ten kawałek elektroniki do kolejnego projektu który od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie.

Za wszelką pomoc i informację będę dozgonnie wdzięczny.

swenson84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Odp: Potrzebna pomoc w identyfikacji i reanimacji kolejnego klona
« Odpowiedź #1 dnia: 04.05.2015, 19:53:23 »
Zdziałałeś coś z tym?
5pinowe wyjście przy układzie goldstara to wyjście av i wejście zasilania, jeżeli nie masz reszty to musisz dorobić zasilanie i av, choć na tym też byś coś zobaczył ale przydały by się wzmacniacze. troche późno odpowiadam ale tylko czasem zerkam. http://forum.pegasus-gry.com/index.php/topic,2655.0.html tu masz rozwiązania wideo. Audio to zwykły wzmacniacz na 1 tranzystorze starczy. ewentualnie zdobyć płytkę av. Wszystko znajdziesz na forum. schemat zasilania jest bardzo prosty można go zrobić na pająku i rurkach termokurczliwych bo to kilka elementów, ewentualnie znajdź gdzie jest 5 volt, na układzie przerzutnika odpowiedzialnego za przełączanie kartridży jest na 14 nóżce, masz schemat tego układu http://www.datasheetarchive.com/dlmain/Datasheets-111/DSAP0027483.pdf i po ścieżkach dotrzeć który punkt, masa to tam zapewne będzie gdzie idzie po ścieżkach do dużych części jasnozielonych.Po odnalezieniu możesz wtedy kabelkami sprawdzać pozostałe punkty który audio a który wideo, miernik by ułatwił zadanie by nie dać 5v na audio lub wideo, najlepiej przez kondensator sprawdzać. PS jak w drugim złączu był kartridż to tak niech będzie bo czasami nie działa bez niego lub inny nie działa w jego złączu. Pozdro
poźniej możesz kabelkami sprawdzać pozo

companiero

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: Potrzebna pomoc w identyfikacji i reanimacji kolejnego klona
« Odpowiedź #2 dnia: 01.07.2015, 15:11:09 »
Kup najlepiej jakiegoś taniego klona z gotową płytką zasilania/AV , myślę że z jakiegoś BSa by podeszła. A jeśli masz jakiegoś klona z płytką to możesz się nią posłużyć żeby chociaż ustalić czy to w ogóle jest sprawne.

Na płytce ustal piny kierując się pinami ze slotu karta , 5V i mase możesz sprawdzić nawet z portu joya o ile posiadasz bo nie widać. Płytka wygląda jakby była z jakiegoś RINCO. Rinco są głownie na scalakach ale jeden model miałem kiedyś na glucie, jesli masz płytkę z portami to pomogło by ustalić z jakiego to może być sprzętu.

dhg

  • \m/
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • 8bit rullz!
    • Zobacz profil
Odp: Potrzebna pomoc w identyfikacji i reanimacji kolejnego klona
« Odpowiedź #3 dnia: 09.10.2015, 17:13:01 »
Sorry ze dopiero teraz odpisuje.

Dzięki za odpowiedzi.
Płytka niestety uległa zniszczeniu podczas wylutowywania gniazd cartów potrzebnych mi do innego projektu.

Co do toru av i zasilania to nie są to jakieś cuda na kiju dla kogoś obeznanego z lutownicą i pare takich ustrojstw popełniłem już wcześniej wieć problemu by nie było.