Autor Wątek: Contra  (Przeczytany 69134 razy)

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: Contra
« Odpowiedź #30 dnia: 31.01.2010, 15:26:49 »
Skoro bez strzelania to skąd masz pkt na dodatkowe życia jeśli tracisz ich 5-8. Ja zapewne tego filmiku nie obejrzę bo nawet jak oglądam speedrun'y gdzie ludzie unikają walki albo nie zbierają bonusów bo ich spowolniają to mnie krew zalewa. W grach trzeba mordować i zbierać bonusy - tako rzecze Zagramkuźwa.

Zardon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
    • Zobacz profil
Odp: Contra
« Odpowiedź #31 dnia: 31.01.2010, 19:29:16 »
A więc czekam na rekord panie Felek. Ja również się zastanawiam jakim cudem nabiłeś 8 żyć nie strzelając do wrogów ;] (na samych bazach nie zdobędziesz wystarczającej liczby punktów... no chyba że stoisz 3 godziny i nabijasz punkty xd).

Pangia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Pang(i)a
    • Zobacz profil
Odp: Contra
« Odpowiedź #32 dnia: 31.01.2010, 20:19:48 »
nagram filmik (z tV) jak przechodze contre bez strzelania (tylko na bazy i diody w 2 i 4 rundzie) narazie mi to wychodz ze strata okolo 5-8 zyc ale trening czyni mistrza :DD

Ciekawe, jak rozwalasz ostatniego bossa w 1. rundzie bez strzelania.

SebaSan1981

  • Gość
Odp: Contra
« Odpowiedź #33 dnia: 31.01.2010, 22:06:58 »
Pewnie czeka tak długo aż boss sam umrze ze starości. Patent znany choćby z Metal Gear Solid III: Sneakeater ;D

Felek1991

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Chip&Dale MASTER
    • Zobacz profil
Odp: Contra
« Odpowiedź #34 dnia: 01.02.2010, 13:31:40 »
Ciekawe, jak rozwalasz ostatniego bossa w 1. rundzie bez strzelania.


Dlatego mowie ze zabijam tylko bossa nie strzelam do armatek w bazie tylko odrazu w glowna diode zreszta poczekaj chwile a zobaczysz :D

Radioactiv

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Contra
« Odpowiedź #35 dnia: 12.04.2010, 22:56:36 »
Ja z bratem kiedyś przeszliśmy (każdy osobno) do końca :)

LISTI

  • Contra MasteR : )
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Contra
« Odpowiedź #36 dnia: 17.04.2010, 11:48:24 »
a te rekordy to tylko z jednorazowego przejscia gry mozna wstawiac, czy mozna tez jak przeszlo sie ją 2,5 raza pod rzad?

albo coz niech strace... macie moj wynik, dalej nie chcialo mi sie grac: http://img63.imageshack.us/i/dsc00117nz.jpg/ :)

Zardon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
    • Zobacz profil
Odp: Contra
« Odpowiedź #37 dnia: 17.04.2010, 20:36:47 »
no cóż... może to zabrzmi dziwnie, ale ciężko stwierdzić czy pobiłeś mój rekord :D. Musiałbyś powiedzieć czy straciłeś jakieś życie przechodząc pierwszy raz. Szczerze mówiąc gdyby mi się chciało, to myślę że również mógłbym przejść grę kilka razy bez straty życia (Contra 1 jest mimo wszystko prosta xd).
Tak więc jeśli nie straciłeś żadnego życia za pierwszym razem, a po prostu w połowie 3 raza Ci się odechciało i popełniłeś samobójstwo (:D) to: "good job!" ;)

LISTI

  • Contra MasteR : )
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Contra
« Odpowiedź #38 dnia: 19.04.2010, 13:34:30 »
tak. podczas pierwszego przejscia nie zginalem. podczas 2 zginalem na rundzie nr 3 czyli wodospad. wybaczcie za brak screenow z poszczegolnych rund, ale  gralem na ps2 i troche nie wygodnie mi bylo zdjecia robic co runde.

Dzis wieczorem, bede probowal grac znow. Mysle ze jesli mi sie bedzie chcialo grac lub jesli bede do konca zmotywowany, to moj wynik dobije do 2mln. Dziekuje za uwage. Oddaje głos do studia w Psiej Woli. Do usłyszenia  8) 8)
« Ostatnia zmiana: 19.04.2010, 15:14:29 wysłana przez LISTI »

LISTI

  • Contra MasteR : )
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Contra
« Odpowiedź #39 dnia: 20.04.2010, 15:32:40 »
WITAM WSZYSTKICH

Jak powiedziałem tak zrobiłem. Wiem. Mądry człowiek  :F. Przedstawiam zdjecia, ktore zrobiłem wczoraj. Przed najcudowniejsza gra na pegazusa :).
Oto mój kolejny wynik:
-> Po pierwszym przejsciu http://img232.imageshack.us/i/dsc00121vn.jpg/
-> Po drugim przejsciu* http://img52.imageshack.us/i/dsc00123hd.jpg/
-> Po trzecim przejsciu http://img594.imageshack.us/i/dsc00124h.jpg/
-> Wynik ostateczny** http://img526.imageshack.us/i/dsc00126f.jpg/

Wiem. Słabo. Pobijcie :)

* - Zdjecie z drugiej rundy. Zrobilem przed 1, ale napis mruga i zrobilem w tym momencie gdy go nie widac :(
** - Dałem troche ciała... Tyle :D
« Ostatnia zmiana: 20.04.2010, 15:47:03 wysłana przez LISTI »

Zelas12

  • Fan Famicoma i Castlevani!!
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 327
    • Zobacz profil
Odp: Contra
« Odpowiedź #40 dnia: 20.04.2010, 16:56:26 »
Och panie Listii a może by pan pograł w bardziej wymagające gry i wtedy coś pokazał?

Mogę spróbować się np.w takie gry jak Castlevania,Bucky O'hare,Batman,Adventure Island 2,Ninja Ryukenden 3,Adams Family,Super Mario Bros 3 moze sie w jakąs spróbujemy? :)

Zardon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
    • Zobacz profil
Odp: Contra
« Odpowiedź #41 dnia: 20.04.2010, 19:11:04 »
wyniki ładne, ale ale... ginęło się nawet za pierwszym razem :D (ja miałem chyba 12 żyć po pierwszym przejściu). W każdym razie szacunek za wytrwałość x).

Do Zelasa12: wiesz, problem jest w tym, że w tych gierkach które wymieniłeś masz o wiele gorsze sterowanie. Porównaj sobie np.: skakanie w Contrze a w takiej Castlevanii. W Contrze możesz dowolnie, skakać, zmieniać "tor lotu" (:D) itp. W Castlevanii skoczysz... i spadasz jak kłoda bez możliwości jakiegokolwiek manewru xd. Pewnie powiesz, że kwestia przyzwyczajenia... masz rację, ale jak dla mnie przejście z bardzo elastycznej i ruchliwej jednostki w sztywne drewno które nie potrafi nawet atakować w górę jest nieco irytujące co mnie bardzo zniechęca do gry. Nie wiem czy grałeś w ActRaisera (gierka na GameBoya), tam gracz też był trochę sztywny, ale przynajmniej mogłeś porządnie zaatakować. (ActRaisera przeszedłem dwa razy - bardzo lubiłem tę grę).

Mcin: do takich gadek jest chyba dział o grach, tam masz wątek o contrze i o castlevanii - tu się chwali wynikami :)

Mcin sorki, więcej nie będę  ;)
« Ostatnia zmiana: 23.04.2010, 10:48:51 wysłana przez Zardon »

LISTI

  • Contra MasteR : )
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Contra
« Odpowiedź #42 dnia: 21.04.2010, 16:02:25 »
Zelas12 Wybacz ale nie. Gram tylko na ps2. Dla mnie emulatory na PC zbyt przyspieszaja rozgrywke. Tak apropo. Ty proponujesz te gry poniewaz jestes w nie dobry. Ja jestem dobry w Contre. Zaprezentuj swoje wyniki w odpowiednich tematach. Pozatym. W "Contrze" liczy sie dobry refleks i planowanie nastepnego skoku. Mysle ze gdybym pogral z miesiac z wyzej wymienionych przez Ciebie gre, powinienem kumac o co chodzi. Mysle ze dobrze mi by szlo.
Mcin Wybacz za odbiegniecie od tematu.

yojo2

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
Odp: Contra
« Odpowiedź #43 dnia: 04.08.2010, 16:28:48 »
Nudziło się to przyjąłem wyzwanie... tzn. grałem w Contrę (ROM japoński) do upadłego, bez continue :)
Przeszedłem 5 razy i padłem w trakcie 6 okrążenia. Całe 1h 35min zmarnowane. :P

Nie starałem się zbytnio nabijać punktów - grę przechodziłem jak zwykle to mam w zwyczaju robić. Stąd hi-score nie jest zbyt oszałamiający.

Screeny:






No i końcowy wynik:


Dla uwiarygodnienia filmik (do odtworzenia potrzebny FCEUX, nagrywane wersją 2.1.4a):
http://files.myopera.com/yojo2/files/contra-run.cab

Maxwell

  • Gość
Odp: Contra
« Odpowiedź #44 dnia: 04.08.2010, 16:36:42 »
yojo2- a czy mógłbyś podrzucić ten rom?