Autor Wątek: Wierne klony NESa/Famicoma  (Przeczytany 2135 razy)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Wierne klony NESa/Famicoma
« dnia: 28.03.2014, 14:16:26 »
Temat do rozmowy o wszystkich współczesnych replikach, mających być jak najbardziej wierne oryginałowi :> Czyli nie o polystation, a o konsolach, które wykorzystując wygaśnięcie patentu weszły na rynek będąc niemal wierną kopią oryginału. Z tego, co się zorientowałem, wszystkie rynki są zalane tanimi klonami. Jest ich sporo, a ja chciałbym wiedzieć, czy ktoś miał do czynienia z klonem, który bezbłędnie odtwarzałby dźwięk chociażby w Castlevanii 3 i generalnie jak najwierniej odtwarzała Famicoma?

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Wierne klony NESa/Famicoma
« Odpowiedź #1 dnia: 29.03.2014, 02:32:31 »
Mcin, ale czy tobie chodzi o klony te z że tak to ujmę dzisiejszego rynku? Czy starsze klony Nes-Fami, które są zbliżone do oryginałów i sprawują się najlepiej jak tylko mogą, bo jeśli chodzi o te współczesne podruby szmelce, ale działające nieźle, to nie mam pojęcia, ale jeśli o te starsze, to o Mt777dx, Thompsonicach, Fenixach, czy innych tego typu podobnych i bardzo dobrych klonach chyba nie trzeba wspominać. Mogłem jednak źle zrozumieć temat.

lopez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Wierne klony NESa/Famicoma
« Odpowiedź #2 dnia: 29.03.2014, 06:59:03 »
Jeśli chodzi Ci o starsze klony to można przejrzeć tą stronę http://ultimateconsoledatabase.com/famiclones.htm [nofollow] Tam jest pełno Famiclonów Np: PS3 Famiclone, SHARP FAMICOM TWIN, MINI FAMICOM, PEGASUS ENTERTAIN SET itd
« Ostatnia zmiana: 29.03.2014, 07:06:15 wysłana przez lopez »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Wierne klony NESa/Famicoma
« Odpowiedź #3 dnia: 29.03.2014, 13:01:11 »
Chodzi mi o współczesne klony, typu np. Neo Fami czy Retron5, przeznaczone na rynek amerykański czy japoński.