Autor Wątek: Famicom Disk System :)  (Przeczytany 1825 razy)

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Famicom Disk System :)
« dnia: 17.02.2014, 18:13:41 »
Siema!

Udało mi się kupić na forum famicom uszkodzonego Famicom disk system (standardowy problem, zerwany pasek). Także zakupiłem pasek, a do FDS dostałem gratis Solomon No Kage Famiego w carcie, bo bardzo lubię te gierkę, a gość też miał ją w sprzedaży. Otrzymałem FDS, wymieniłem pasek i skalibrowałem cały ten czytnik. Niestety zasilacz japoński jest na napięcie 110v, a u nas wiadomo 220v. Miałem jakiś zasilacz uniwersalny, niestety był za słaby by pociągnąć Famicom AV, a także by pociągnąć FDS. Także skoczyłem do sklepu i kupiłem transformator napięcia 220/110v. 50zł wyplułem no ale było warto :) Gdyż po kalibracji i wymianie paska, kilku rzuconych mięsach podczas wszystkich operacji... działa :)

Udało mi się na jebaju za 30 dolców z wysyłką kupić Super Metroid na FDS więc od razu jest w co grać :)

A tak wyglądało stanowisko pracy i efekt na TV :)


Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Famicom Disk System :)
« Odpowiedź #1 dnia: 17.02.2014, 19:42:56 »
Gratuluję zakupu świetnego sprzętu. Z czasem odkryjesz wiele fajnych gier na Fds. Od siebie mogę polecić Meikyuu in da baba, Falsion, Fire bam, Ai senshi nicol, czy Arumana nokiseki the miracle of Arumana, czy jakoś tak. Miłego grania. Zacny sprzęt, pozdro :).

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Famicom Disk System :)
« Odpowiedź #2 dnia: 17.02.2014, 22:27:23 »
o i to świetne info, bo generalnie przeglądam gierki z serii must have :D I tak widzę, że przydałby się Kid Icarus oraz Castlevania :P no ale ceny jak na razie porażają także sobie poczekam ;) Spróbuję poszukać owych gierek i po oglądam gameplay, sądzę, że jest w czym wybierać :)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Famicom Disk System :)
« Odpowiedź #3 dnia: 17.02.2014, 23:17:47 »
A jak to jest z nagrywaniem tych gierek na czyste dyskietki, da się? :P

OldSchool222

  • NIECH SIĘ INNI WSTYDZĄ!!!
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 280
  • Pegasus Forever :]
    • Zobacz profil

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Famicom Disk System :)
« Odpowiedź #5 dnia: 18.02.2014, 23:26:39 »
przekonałeś mnie bym się za to nie brał :D