Autor Wątek: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie-import i chętni  (Przeczytany 82980 razy)

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Faktycznie to działa. Może jeszcze nie perfekcyjnie, ale myślę, że z każdą nową wersją softa będą nanoszone poprawki i tak dobrze, że już coś w ogóle zaczyna działać. Teraz może być już tylko lepiej.
Odpalałem Castlevanię 3 i Gun sight.

Felek1991

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Chip&Dale MASTER
    • Zobacz profil
Czy wie ktoś ile lat uciągnie ta bateryjka w EDku zakładając kilka godzin tygodniowo używania? :D

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Bateria jest eksploatowana nawet jak ED leży na półce. Ma ona za zadanie zasilać pamięć SRAM, w której przechowywane są SAVE. A ile pociągnie to nie wiem, ale raczej można to wyliczyć, wystarczy znać wartość poboru prądu SRAMu i pojemność baterii.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
ED chyba zapisuje zawartość SRAMu na SD po zakończeniu grania:
http://krikzz.com/index.php?route=product/product&product_id=59

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
To ja mam pytanie i proszę wybaczyć moją niewiedzę, bo zazwyczaj ci mądrzejsi po zapytaniu kogoś kto nie ma zbytnio o tym pojęcia cisną hamskimi postami, ale spróbować warto. Jeśli bateria się złużyje dajmy na to, to przestają działać tylko save, czy cały ed już kaput?

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Mcin napisał, że save są zapisywane na karcie SD, więc nie powinny się wykasować przy zużyciu baterii, ale skoro tak sytuacja wygląda, to nie mam pojęcia po co ta bateria tam jest właściwie? Co do pytania to napiszę ci tak, bateria nie ma wpływu na poprawność działania kartridży, jedynie jeśli się zużyje to zwyczajnie nie będzie trzymać SAVE na ramie, ponieważ nie będzie zasilany, bo pamięć SRAM ma to do siebie, że aby trzymać dane, musi mieć ciągłe zasilanie, nie można go ani na chwilę odłączyć.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Może podczas gry też wymaga zasilania z baterii, albo dla poprawności tych kilku gier, które wymagaj resetu konsoli, żeby zapisać plik na SD. Musiałbyś zapytać na oficjalnym forum.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Bateria jest źródłem zasilania podczas gdy kartridż nie jest podpięty do włączonej konsoli, bo podczas współpracy z konsolą, SRAM, jest zasilany 5V z niej. Więc tak jak mówisz, jedyna sensowna opcja to wysłać zapytanie na forum krikzza.

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Mcin napisał, że save są zapisywane na karcie SD, więc nie powinny się wykasować przy zużyciu baterii, ale skoro tak sytuacja wygląda, to nie mam pojęcia po co ta bateria tam jest właściwie? Co do pytania to napiszę ci tak, bateria nie ma wpływu na poprawność działania kartridży, jedynie jeśli się zużyje to zwyczajnie nie będzie trzymać SAVE na ramie, ponieważ nie będzie zasilany, bo pamięć SRAM ma to do siebie, że aby trzymać dane, musi mieć ciągłe zasilanie, nie można go ani na chwilę odłączyć.
Wszystko teraz jest jasne, dzięki Machbed :).

menton

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Hej. Mam pytanie może mi ktoś sprawdzić czy na Everdrive działa gra dizzy the adventurer  https://www.youtube.com/watch?v=SOHa1jIUkrE Dzieki  :)

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Hej. Mam pytanie może mi ktoś sprawdzić czy na Everdrive działa gra dizzy the adventurer  https://www.youtube.com/watch?v=SOHa1jIUkrE Dzieki  :)

Musisz jedynie zmodyfikować w nagłówku mapper na nr 2 (UNROM) i wtedy działa w 100% sprawnie ;) . Dawałem już kiedyś tutaj romy od Codemasters specjalnie przystosowane do Everdriva

sordan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
Dzisiaj przyszedl moj Everdrive N8 w czarnej obudowie. Cos niesamowitego, jestem przeszczesliwy, wielki szacunek do tworcy. Dziala idealnie z moja przenosna konsola i Pegasusem IQ-502. Musze tylko zrobic sobie katalog z ulubionymi grami bo sie gubie w tych wszystkich grach i nic nie moge znalesc :) Dzieki Marios za caly rom set juz jest zaaplikowany w moim Everdrive N8. Teraz podrozujac nie bede musial zabierac calej torby kartow :)

Badaleros

  • Gość
Witam wszystkich:) mógłby mi ktoś powiedzieć czy jest jeszcze możliwość zakupu gdzieś Everdrive N8?;) A jeżeli tak to gdzie i w jakiej cenie jest aktualnie?:)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Masz link do sklepu w pierwszym poście.

Badaleros

  • Gość
A w Polsce nigdzie nie da się tego dostać?;) A może ktoś ma używkę do odsprzedania?:)