Autor Wątek: Atak spambotów  (Przeczytany 22414 razy)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Atak spambotów
« Odpowiedź #15 dnia: 03.03.2013, 16:07:52 »
Dzięęę-kuuuu-jeeeee-myyyyy!

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Atak spambotów
« Odpowiedź #16 dnia: 04.03.2013, 18:41:51 »
Czemu takie ograniczenie z linkami dla ludzi poniżej 35 napisanych postów?? Jak dla mnie to się wydaje trochę za ostre, bo jak jakiś nowy by chciał dać linka to by nie mógł i wtedy najprawdopodobniej by się zaczęło spamowanie do tych 35 postów. Inne zmiany mi pasują i faktycznie dobre ale to jedno wydaje mi się trochę przesadzone

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Atak spambotów
« Odpowiedź #17 dnia: 04.03.2013, 18:52:00 »
Na takiego spamera jest prosty sposób. A jeśli ktoś przyłazi na forum po to, żeby dodać tylko swoją stronę to prawdopodobnie jest botem albo spamerem. A tutaj ani jednych ani drugich nie tolerujemy czy to się komuś podoba czy nie.

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Atak spambotów
« Odpowiedź #18 dnia: 04.03.2013, 18:58:54 »
@MaarioS - bardzo dużo osób zakładało konta i pisało w hydeparku 1 post np. w temacie jakie piwo lubią, tylko po to żeby w sygnaturce umieścić link. Teraz nikomu się nie będzie chciało pisać 35 postów, żeby dodać link bo to za dużo czasu zajmuje - oczywiście mówimy w perspektywie tego, że ta osoba łazi tak po wszystkich forach to w tym czasie odwiedzi 35 róznych for i napisze na nich po 1 poście ;)

1990_in_1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Atak spambotów
« Odpowiedź #19 dnia: 23.03.2013, 21:45:09 »
Na forum spędziłem 18 godzin, a mam niewiele postów - dużo więcej czytam, niż się udzielam. Wysokie ograniczenie z postami dotyka mnie osobiście, bo czuję się częścią tego społeczeństwa, a nie mogę tego wyrazić tak bardzo jak bym chciał :szloch:

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Atak spambotów
« Odpowiedź #20 dnia: 24.03.2013, 01:15:10 »
Skoro tylko czytasz to to czy masz sygnaturkę czy nie nic nie zmienia, bo i tak by jej nikt nie zobaczył :)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Atak spambotów
« Odpowiedź #21 dnia: 24.03.2013, 11:39:38 »
Hehehehehehe, czyli wyrażenie jak bardzo czujesz się częścią tego społeczeństwa oznacza pierdyknięcie jakiegoś durnego linka lub sygnaturki w podpisie? Ciekawe.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Atak spambotów
« Odpowiedź #22 dnia: 24.03.2013, 15:45:08 »
Nikt nie mówił, że będzie bez protestów. Ale po prostu ostatnimi czasy mamy tyle tego do wywalania, że takie obostrzenie jest wyższa koniecznością.
Ewentualnie można to znieść na dwa tygodnie, a my przestaniemy kasować posty spamerskie, to sobie wtedy "poczytasz" forum ;)

1990_in_1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Atak spambotów
« Odpowiedź #23 dnia: 24.03.2013, 17:46:03 »
Skoro tylko czytasz to to czy masz sygnaturkę czy nie nic nie zmienia, bo i tak by jej nikt nie zobaczył :)
ale tych pięć postów mam..

Hehehehehehe, czyli wyrażenie jak bardzo czujesz się częścią tego społeczeństwa oznacza pierdyknięcie jakiegoś durnego linka lub sygnaturki w podpisie? Ciekawe.
Hehehehehehe, wstawiłeś kiedyś sygnaturkę w podpisie? Ciekawe.
Pod Twoim postem wpisał się inny Moderator Globalny z durną 'sygnaturką w podpisie'. Ku nasycenia twej ciekawości - podpisy nie służą jedynie do rugania. Prawda i wiedza nietajemna jest wokół Ciebie; odejmij pogardę, otwórz słownik...

Popieram czyszczenie forum z syfu, żeby nie było, ale jako w miarę stażowy datowo użytkownik chciałem móc korzystać ze wszystkich opcji forum. Żył sobie nie podetnę, po prostu zwróciłem się tu jako <uwaga od użytkownika>, bo czytając i linkując do was też niejako tworzę to forum.
(Dzięki za szybką reakcję ;) )

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Atak spambotów
« Odpowiedź #24 dnia: 24.03.2013, 23:08:26 »
Sorki ale niestety nie da się tego obejść. Może masz trochę racji i przydałoby się wprowadzić rozwiązanie w postaci stażu na forum, ale takowe nie istnieje, a nie ma tutaj programisty.
Poza tym forum to miejsce na dyskusje, więc jak coś to promowane mogą być osoby co aktywnie uczestniczą w jego życiu. Natomiast jakby każdy tylko czytał, to po tygodniu już by nie było co czytać bo nikt by nie pisał ;)

Ja jako właściciel też nie mam sygnaturki i nie płaczę ;) Ponadto limity dotyczą tylko zdjęć i linków w sygnaturach - tekst sobie można wstawić.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Atak spambotów
« Odpowiedź #25 dnia: 25.03.2013, 22:03:55 »
Exactly ;)
A staż forum też oprotestuje, bo widząc, jaki atak jest na to forum (w porównaniu do innych, które użytkuje), to ciężko nie odnieść wrażenia, że ktoś się na nas uwziął i na przykład stawiałby boty, aktywowane "po czasie". Ale spisek mi wyszedł ;)
A tak poważnie trzymam się pierwszego - takie obostrzenia zmniejszają nam ilość syfu do czyszczenia.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Atak spambotów
« Odpowiedź #26 dnia: 25.03.2013, 22:14:08 »
I tak regularnie pojawia się teraz jakiś idiota wklejając swoje reklamy tym razem do wiadomości.

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Atak spambotów
« Odpowiedź #27 dnia: 27.03.2013, 21:30:03 »
Offtopowo wtrącę że spamboty doszczętnie rozniosły w pył działające jeszcze kilka lat temu forum mypegasus.nmj. Na dzień dzisiejszy forum to już nie istnieje a szkoda bo z Matim, Virusem, Persim, Hitmanem i Maxwellem swego czasu tchnęliśmy w nie sporo życia...



Dlatego trzeba ciągle walczyć z tym syfem aby PG NIE spotkał ten sam los.

« Ostatnia zmiana: 01.04.2013, 19:44:04 wysłana przez SebaSan1981 »