Autor Wątek: Wasz... system operacyjny  (Przeczytany 48629 razy)

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #60 dnia: 04.07.2012, 14:07:54 »
ahahahah for mat :D
Ja owszem robiłem formata co 3 tyg a może i częściej, ale to jeszcze za czasów jak nie miałem servicepacka tylko wersję Xp bez łatek. Wtedy to wbijał mi się bodajże robak Sasser, który mi resetował system co 5 min. To było w jakimś 2003 roku kiedy to zaczynałem przygodę z Xp. Od momentów jak ma sp2, teraz 3, to formata jak robie to jak pisałem raz na 2 3 lata może, jak jest to już na prawdę konieczne.

ruchacz112

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #61 dnia: 04.07.2012, 14:36:49 »
ale na Windowsie 7 nie formatowałem tylko raz przeciągu dwóch lat a dlatego musiałem formatować kompa bo miałem jakiegoś XP z*****o

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #62 dnia: 04.07.2012, 17:30:31 »
Czyli pirata bez aktualek ;) Ploty o niebezpiecznych systemach to głównie bajki dzieciarni, która jeździ bez aktualizacji (bo muszę czekać na CSa), zabezpieczenia wyłączone (bo mi strona z obrazkami wejść nie chciała) i z mnóstwem softu z byle jakich torrentów i hostingów. Ja format na 3,5 letnim kompie robiłem raz, jak się bratu zachciało coś crackować :) A tak aktualki, dobre zabezpieczenia i minimum zdrowego rozsądku, czasem jakaś defragmentacja czy inny zewnętrzny program.
Może i XP jest trochę niestabilny, ale dopóki działa na nim wszystko, co chcę, nie mam zamiaru zmieniać przyzwyczajeń.

Tycior

  • Gość
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #63 dnia: 04.07.2012, 17:41:30 »
Skoro o formatach mowa to ja na laptopie od nowości (czyli rok) mam wyżej wspomnianego Windowsa 7 Home Premium x64 . Jedyne co robiłem z systemem to doinstalowałem SP1 i zrobiłem Backup`a . A Ubuntu to juz z 2lata jak nie więcej mam :)

patryk17

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #64 dnia: 04.07.2012, 18:46:19 »
Jeśli o system się dba i nie zaśmieca do tego jakiś dobry antywirus to nawet Windows 95 będzie działał z 5 lat

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #65 dnia: 04.07.2012, 19:24:51 »
To akurat nie do końca prawda, bo 95 jest od dawna niewspierany, a programy zabezpieczające robione pod inne systemy, więc raz znaleziona dziurwa będzie kąskiem dla włamywaczy aż systemu nie zmienisz ;)

mtek9

  • Nes Fan
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #66 dnia: 04.07.2012, 20:03:11 »
Na PC - Windows 7 Home Premium i na laptopie to samo - Godny następca XP- Visty nie uznaje. Nie miałem większych problemów a pracuję na nim dosyć długo. :)

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #67 dnia: 04.07.2012, 20:35:39 »
Czyli pirata bez aktualek ;) Ploty o niebezpiecznych systemach to głównie bajki dzieciarni, która jeździ bez aktualizacji (bo muszę czekać na CSa), zabezpieczenia wyłączone (bo mi strona z obrazkami wejść nie chciała) i z mnóstwem softu z byle jakich torrentów i hostingów. Ja format na 3,5 letnim kompie robiłem raz, jak się bratu zachciało coś crackować :) A tak aktualki, dobre zabezpieczenia i minimum zdrowego rozsądku, czasem jakaś defragmentacja czy inny zewnętrzny program.
Może i XP jest trochę niestabilny, ale dopóki działa na nim wszystko, co chcę, nie mam zamiaru zmieniać przyzwyczajeń.
i tu się z Mcinem zgadzam w 100, nic dodać nic ująć.
Btw, czy ktoś wie do kiedy ma być wspierany win Xp? Słyszałem dwie wersje, że do 2014 a druga, że do 2016, czy ktoś coś wie na ten temat więcej, ma jakieś sprawdzone informacje?

patryk17

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #68 dnia: 04.07.2012, 20:40:18 »
Wszystkie wersje Windowsa XP będą wspierane do 8 kwietnia 2014 roku.

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #69 dnia: 04.07.2012, 23:18:18 »
Wszystkie wersje Windowsa XP będą wspierane do 8 kwietnia 2014 roku.
Dzięki :)

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #70 dnia: 21.11.2012, 23:37:49 »
Odświerzam.
Słuchajcie, nie wiem czy mogę tu o to zapytać, ale spróbuję.
Nie ma ktoś z was jakiejś wersji Pl Noda32 z crackiem? Może być od v4 wzwyż. Ciągnę
z torrentów, ale czegoś nie kumam. Wszystko fajnie, mam plik instalacyjny po ściągnięciu,
drugi plik to instrukcja, w której pisze jak zainstalować crack, czy fix, ale problem
w tym, że ich tam nie ma a przecież powinny być 3 pliki tak? Plik instalacyjny, instrukcja
i ten fix, crack a go tam po prostu nie ma i jak ja mam to zainstalować? Znalazłem
dziś bardzo fajną wersję tego Noda, niestety tylko na 30 dni. W instrukcji jest opis
jak zgrać fixy, patche no ale ich tam nie ma. Sprawdziłem kilka wersji na torrentach
i z każdą jest tak samo. Wypakowywuje pliki a tam tylko instalator z instrukcją,
a gdzie fix? Przecież powinien być tam razem nie? Może ktoś pomóc w temacie?

newander88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Zawsze piecz ciasteczka
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #71 dnia: 22.11.2012, 17:35:33 »
Pomijając to, że to co robisz jest niefajne dla twórców oprogramowania to NOD32 jest kiepski i niewarty zabawy z crackowaniem.  Zainstaluj po prostu darmowego Avasta + Commodo Firewall, opcjonalnie możesz do tego dołożyć Spybot - Search & Destroy który też jest darmowy.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #72 dnia: 22.11.2012, 18:18:07 »
ja mam kompletny pack comodo, też fajnie działa :)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #73 dnia: 22.11.2012, 19:07:46 »
@newander - jesteś pierwszą osobą, która poleca Avasta.

newander88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Zawsze piecz ciasteczka
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #74 dnia: 22.11.2012, 19:15:49 »
Samego Avasta bym nie polecił, jednak jako darmowe rozwiązanie w kombinacji z wyżej wymienionymi programami jest ok i całość będzie mniej dziurawa niż NOD32 który lubi przepuszczać dużo rzeczy.  Najlepiej mieć wykupiony jakiś sprawdzony pakiet komercyjny, ale ja piszę o dobrym darmowym rozwiązaniu.
@Mcin -cały pakiet Commodo też działa fajnie, jak piszesz. Jednak ludzie czasem się gubią w jego interfejsie.