Autor Wątek: Wasz... system operacyjny  (Przeczytany 48622 razy)

Spikain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
  • NOW BACK TO THE GOOD PART!
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #15 dnia: 05.12.2011, 13:06:03 »
Różne opinie? Naprawdę nie wiem, co można mieć do tego systemu. Chyba że ktoś odpala na nim bardzo stare oprogramowanie - wtedy trzeba się pomęczyć, pokombinować z kompatybilnością, poszperać w necie. Ale w porównaniu do tego majsterkowania w XP, 2000 czy innych ME, to jest po prostu nic. Ten system się nie wiesza, włącza się nie coraz wolniej, tylko coraz szybciej (naprawdę - mam go od prawie dwóch lat i uruchamia się szybciej, niż na początku). Jest bardzo intuicyjny, dużo można sobie dostosować do swoich potrzeb. Wczoraj sam wykrył mi trojana i go usunął.
Prosisz o porównanie z XP - a nie ma tak naprawdę co porównywać, to tak jakby Fiat wyprodukował nagle samochód o standardach Porsche i chciałbyś go porównywać z Pandą. :D
Jeśli będziesz miał styczność z systemem, to sam się przekonasz. To, co od razu mnie zdziwiło przy pierwszych dniach użytkowania siódemki, to fakt, że nawet nie zorientowałem się, kiedy się do niej przyzwyczaiłem.

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #16 dnia: 05.12.2011, 13:26:16 »
Jasne, dla tego napisałem, że lepiej będzie jak sam ię przekonam pracując na tym systemie. Niedługo będę miał taką możliwość i mam nadzieję, że szybko się do niego przyzwyczaję i wszystko będzie dobrze śmigać.

kozi616

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #17 dnia: 05.12.2011, 13:43:53 »
następna ważna sprawa. nie odpalajcie go na gratach. myślę że 4 gb i 3-jajowiec to minimum, aby zadowolonym penetrować jego funkcje.

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #18 dnia: 05.12.2011, 13:58:03 »
Pójdzie na takim sprzęcie?
Procesor: Intel core 2 Duo E8400 3.00Ghz
Płyta główna: Gigabyte Ep45-UD3LR
Karta graficzna: NVIDA Gfocre 9600GT
Pamięć: 3.50 Ghz
Dysk: 1.50 TB


Spikain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
  • NOW BACK TO THE GOOD PART!
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #19 dnia: 05.12.2011, 14:07:05 »
Bez problemu, mi śmiga na tym:

Procek: AMD Athlon II X2 245 Processor, 2.90 GHz
RAM: 2 GB
Dysk: 500 GB
Graficzna: ATI Radeon HD 4600 Series

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #20 dnia: 05.12.2011, 14:58:09 »
Elegancko, w pracy już dowiedziałem się, że jest komputer z 7. Jeśli tam wgrają odp oprogramowanie to zacznę się przyzwyczajać i za jakiś czas sobie w domu wgram ten systemik :).
Dzięki za napisanie o tym systemie. Myślę, że szybko się przyzwyczaję. Pamiętam jak dostałem komputer z Xp w 2003 to mnie strasznie denerwowało to wszystko a dla czego, proste, bo byłem przyzwyczajony do Win 98, ale tak to właśnie jest, kwestia przyzwyczajenia i potem można śmigać.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #21 dnia: 05.12.2011, 15:36:03 »
Używam często siódemki więc i ja podzielę się opinią na temat tego systemu. Mając nowy komputer, z dobrze dogranymi podzespołami trzeba być wyjątkowo głupim i niedouczonym, żeby pchać się w Windowsa XP. Windows 7 jest szybszy, sam sobie pobiera aktualizacje, sam wyszukuje aktualne sterowniki do podzespołów i sprzętu, o wiele szybciej przenosi pliki. Nie ma się tam raczej do czego przyczepić, jedynie co to starsze oprogramowanie może nie działać, ale sprawa wygląda tak, że jeżeli ktoś sobie chce grać w DSJoty, i inne stare DOSowe gry to niech sobie kupi starego grata z Windowsem 98 lub XP i wtedy będzie w pełni szczęśliwy. Windows XP po prostu nie wykorzystuje w pełni możliwości procesorów i pamięci nowej technologii. To moja opinia na jego temat.

nox

  • FrankAndStein
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #22 dnia: 05.12.2011, 16:40:18 »
Windows XP po prostu nie wykorzystuje w pełni możliwości procesorów i pamięci nowej technologii.
Zwłaszcza, że ponoć Xp może użyć max 3 GB Ramu.

newander88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Zawsze piecz ciasteczka
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #23 dnia: 05.12.2011, 19:03:39 »
Używam często siódemki więc i ja podzielę się opinią na temat tego systemu. Mając nowy komputer, z dobrze dogranymi podzespołami trzeba być wyjątkowo głupim i niedouczonym, żeby pchać się w Windowsa XP. Windows 7 jest szybszy, sam sobie pobiera aktualizacje, sam wyszukuje aktualne sterowniki do podzespołów i sprzętu, o wiele szybciej przenosi pliki.
Uwierz mi, że masa ludzi zostaje przy XP ze względu na oprogramowanie z jakiego korzystają. Oczywiście każdy nowy user który nie potrzebuje staroci, ma procka co najmniej 2 rdzeniowego i 4gb ram to 7 jest dla niego :) Jednak nie powiedziałbym, że 7 jest szybsza niż xp, jak masz dobrze skonfigurowanego XP to nie zauważysz różnicy, mówię oczywiście o samym systemie, a nie o działających programach, bo jak masz 64bit program to praktycznie wszystko szybciej działa na 7. Xp też sam pobiera i instaluje większość aktualizacji, chyba że się ma pirata chociaż i na nim można. Podsumowując Xp dla starszych maszyn, 7 praktycznie na większość nowszych. Interesuje mnie tylko Twoje spostrzeżenie, że 7 szybciej przenosi pliki. Dla mnie zawsze była przy tym istotna prędkość dysku i interfejs płyty głównej, system nie powinien mieć na to wpływu.

Obecnie mam 2x Windows 7 Home Premium, wcześniej ok 10 lat byłem użytkownikiem XP.

Spikain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
  • NOW BACK TO THE GOOD PART!
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #24 dnia: 05.12.2011, 21:17:57 »
Jednak nie powiedziałbym, że 7 jest szybsza niż xp, jak masz dobrze skonfigurowanego XP to nie zauważysz różnicy,

Tylko że żeby doprowadzić do takiej konfiguracji, trzeba się napocić, a potem jeszcze regularnie dopacać jak coś będzie niehalo. A w siódemce nie gmerasz nic i chodzi jak z wazeliną.

newander88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Zawsze piecz ciasteczka
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #25 dnia: 05.12.2011, 22:49:19 »
Nic nie trzeba się napocić, takie tricki to się stosowało w czasach Pentiuma 4. Wystarczy dbać o system i go nie zaśmiecać. Jest po prostu dużo bardziej wrażliwy na rzeczy które instalujesz, zaczyna się zamulać. Zresztą łatwo go uszkodzić, przestawisz coś, wejdzie lepszy wirus i już możesz formata robić bo szkoda czasu na naprawę. Zwykły użyszkodnik komputera może Xp załatwić w ciągu 2 dni. Nie upieram się, że XP jest lepszy niż 7, daję do zrozumienia, że mimo upływu wielu lat jest to dalej zajebisty i stabilny system, patrząc historycznie to najlepszy wydany przez Microsoft Windows do użytku domowo/biurowego. Windows 95 oraz 98 to były koszmarki pod prawie każdym względem, sterowników, konfiguracji, blue screenów.

kozi616

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #26 dnia: 05.12.2011, 22:50:52 »
chyba nie korzystałeś z ME :D faktycznie XP dość dobry, ale wiadomo że kiedyś ktoś go musiał wyprzeć za 10 lat tak samo powiemy o 7.

Tycior

  • Gość
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #27 dnia: 05.12.2011, 23:37:52 »
Mała poprawka :D na netbooku zainstalowałem Linuxa :) Dokładniej Ubuntu 11.04 . I tak na nim nie gram więc postanowiłem pobawic się znowu Linuxem  . Pisząc "znowu" mam na myśli to ,że kiedyś już korzystałem z ubuntu i gdyby nie fakt ,że grałem w gry to bym przy nim został. Niestety wtedy miałem tylko PC i taka opcja ,żeby na stałe użytkowac Linuxa nie pasowała mi.

pajdus

  • Fan Pegasusa
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Hardcore Gamer
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #28 dnia: 05.12.2011, 23:53:41 »
Ja mam system Windows XP Professional service pack 4.Ogólnie to tego systemu używam od 4 lat i po prostu jest dla mnie nierozłączny (choć miałem z nim trochę problemów i pewnie będę się na jakiś czas przenosił na Windows 7).

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Wasz... system operacyjny
« Odpowiedź #29 dnia: 06.12.2011, 00:13:17 »
Stacjonarka domowa - Windows XP Pro SP3, lapek firmowy - Windows 7 Pro SP1.

Oba systemy na co dzień używam i pomagam w ich obsłudze kilkuset osobom w pracy. Windows 7 to zdecydowanie lepszy wybór. O wiele stabilniejszy, łatwiejsza instalacja driverów dzięki wyszukiwarce wewnątrz struktur katalogów (bardzo pomocne przy driver packach), ustawień bezprzewodowych kart sieciowych i drukarek. Bardzo wygodny system naprawy błędów danego urządzenia (np. karta sieciowa) - system stara się naprawić dany problem resetując urządzenie, ustawiając je domyślnie itp. Wygląd to oczywiście rzecz gustu, ale jak dla mnie Windows 7 zrobił dość duży postęp, Aero naprawdę dobrze się prezentuje.