Autor Wątek: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma  (Przeczytany 166197 razy)

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #555 dnia: 19.04.2016, 23:17:55 »
Widzę, że przyszły czasy, gdzie na równi stawia się Blues Brothers do Duck Tales 2... ;)

PS. Kupiłem Duck Tales 2 na allegro za 20zł to w końcu za ile chodzi ten tytuł ;) ?

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #556 dnia: 20.04.2016, 01:38:51 »
Jako elektronik wyceniłbym to jak nastepuje:

0,85zł za 74hc161 w dip16
0,85zł za 74hc32 w dip16
3zł za SRAM np. 6064 lub 60256
4zł za eprom/flash (np. 29f010 lub 29f040)
1zł za laminat (dwustronny, 1mm grubości 10cmx10cm)
5-7zł za obudowę (kupując jakąś badziewną składankę)

wytrawienia i czasu na lutowanie nie liczę.

Wychodzi ok 15zł :D
Zawsze można dośpiewać jakąś sentymentalną historię albo powiedzieć że to kart z remarksem wtedy ilość zer na końcu rośnie.

W sumie Blues Brothers to tez UNROM a że na 29f040 zmieszczą się obie gry na raz to w sumie można mieć 2-in-1 za 15zł :P

 
« Ostatnia zmiana: 20.04.2016, 01:46:54 wysłana przez krzysiobal »

Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #557 dnia: 20.04.2016, 17:04:29 »
Hehe dobre, ano tak, samoróbka może być tyle warta, ale prawdziwy kartridż z początku lat 90 będzie dużo więcej wart bo w grę wchodzą sentymenty a z tym nie ma żartów..

Wysłany przez: Bubumotors
Cytuj
Duck tales 70-80zł

sprzedałem kiedyś za tyle

Na Allegro dzieją się różne cuda, widocznie ktoś się napalił i musiał mieć tą grę za wszelką cenę.. jak pisałem wyżej gdy w grę wchodzi sentyment i nostalgia to nie ma mocnych..

Ciężko te gry wycenić bo dla kogoś jeden tytuł może być dużo bardziej cenny od drugiego i da więcej pomimo, że dla doświadczonych kolekcjonerów taka sytuacja wydawała się głupia..

Wysłany przez: matizc
Cytuj
Widzę, że przyszły czasy, gdzie na równi stawia się Blues Brothers do Duck Tales 2... Mrugnięcie

PS. Kupiłem Duck Tales 2 na allegro za 20zł to w końcu za ile chodzi ten tytuł Mrugnięcie ?

Nie twierdzę, że Blues Brothers to kart który jest mało warty i nieciekawy, ale owszem stawiam Duck Tales 2 ponad Blues Brothers i to kilka półek wyżej.. do DT2 można mieć sentymencik, prawie wszyscy w latach 90 oglądali kreskówkę w TV i czytali komiksy Kaczor Donald, Gigant itp Także ta gra cieszyła się dużym powodzeniem, przynajmniej na moim podwórku..

Za Duck Tales 2 dostałem bardzo dobrą cenę od kogoś kto potrafi docenić wartość tej gry, i na pewno nie było to 20 ani 30 zł..

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #558 dnia: 20.04.2016, 18:31:24 »
Stara zasada handlu brzmi... Coś jest warte tyle za ile to sprzedasz. Gratki :)

chager01

  • Gość
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #559 dnia: 20.04.2016, 20:40:09 »
Widzę, że przyszły czasy, gdzie na równi stawia się Blues Brothers do Duck Tales 2... ;)

PS. Kupiłem Duck Tales 2 na allegro za 20zł to w końcu za ile chodzi ten tytuł ;) ?

Ja sprzedałem komplet Duck Tales i Duck Tales 2 za 151 zł, oczywiście na allegro. To były nówki z aliexpresu;)

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #560 dnia: 01.05.2016, 06:04:55 »

Wychodzi ok 15zł :D
Zawsze można dośpiewać jakąś sentymentalną historię albo powiedzieć że to kart z remarksem wtedy ilość zer na końcu rośnie.


Genialne!! I jakież prawdziwe. Sam bym tego lepiej nie ujął.
Niestety ale taka właśnie jest prawda ze REALNA wartość tych "kolekcjonerów", "rarytasków" i "unikatów". Cała pozostałość kwoty wydawana na carty to już efekt sentymentu, kompulsywnego podejścia do zakupów, cwaniactwa albo.. czystej głupoty. Najlepsze jest że na zbieraniu tych gier zyskują nie tyle twórcy- piraci z Tajwanu czy skądś tam (bo oni klepią te carty za grosze - koszty produkcji są nieporównywalnie mniejsze z kosztami późniejszej sprzedaży) tylko Ci co sprzedają na rynku wtórnym czyli np na aukcjach allegro. To oni windują ceny, zarabiają krocie oraz dzięki nim "cartridżowe akcje" rosną ciągle w górę. A to dobrze dla sprzedających ale ciut gorzej dla kupujących.

To tak jak z moją robotą. Firma z UK projektuje i zamawia ciuchy, które są wytwarzane w Bangladeszu/Wietnamie itp krajach za grosze. A po transporcie statkiem lub samolotem z Azji do UK ten sam ciuch jest sprzedawany za np. 40 funtów, podczas gdy koszt produkcji z wliczonym w to transportem wynosił 1-2 funty. Przebitka jest ogromna ale jak design ubrania się spodoba to schodzi ono jak ciepłe bułeczki przynosząc firmie milionowe zyski!! To samo z cartami. Niski koszt produkcji, potem tania odsprzedaż, panowie kolekcjonerzy/handlarze robią marketing na aukcyjnym rynku że oto jest "megaunikatowy kolekcjonerski cart na Pegazuz z remarksem/boxem albo pudełeczkiem bic" a ludki wychowane na Pegazuz są w stanie wyłożyć nawet równowartość minimalnej krajowej z PL by tylko mieć "kolekcjonera" w swoich zbiorach.
Czysty biznes!!

A dla neutralnych obserwatorów to niezła zabawa i kupa śmiechu patrząc na to co się teraz dzieje podczas sprzedaży tych gierek.

Kapucha007

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #561 dnia: 02.05.2016, 17:11:37 »
Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat moich ulubionych cartów. Nie chcę sprzedawać, z czystej ciekawości.

Ile to może być warte wg. allegrowych standardów? (wypośrodkowując, ja wiem że 10/15 lat temu można było każdy z tych cartów kupić za grosze itd... a z drugiej strony wiadomo, że allegrowicze z parciem potrafią sypnąć groszem, jeśli im zależy).
-4 BIC'owskie scalaki: Ultimate Stuntman, Micro Machines, Go Dizzy Go i Złota Czwórka w boxie
-168 w 1
-2 gluty: Darkwing Duck (w świetnym stanie, przez to podejrzewam dorabiany label, może niesłusznie, bo na allegro wisi identyczny "z epoki": http://allegro.pl/darkwing-duck-plomba-pegasus-i6156827685.html [nofollow])
i Chip i Dale (wart pewnie parenaście zł, tu raczej chodzi mi o tą plombę, bardzo podobną mam na pitolecie a'la casel, gdzie widnieje napis "MIRIAM"- to był jakiś większy importer, ktoś coś wie?)
Czyli raczej sama klasyka.
 




https://zapodaj.net/1dc691f7f094d.jpg.html [nofollow]
https://zapodaj.net/fccf1da0ab853.jpg.html [nofollow]
https://zapodaj.net/f09ff1c2f8952.jpg.html [nofollow]
https://zapodaj.net/bc43d33d3d2c1.jpg.html [nofollow]

Bubumotors

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #562 dnia: 02.05.2016, 19:53:37 »
Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat moich ulubionych cartów. Nie chcę sprzedawać, z czystej ciekawości.

Ile to może być warte wg. allegrowych standardów? (wypośrodkowując, ja wiem że 10/15 lat temu można było każdy z tych cartów kupić za grosze itd... a z drugiej strony wiadomo, że allegrowicze z parciem potrafią sypnąć groszem, jeśli im zależy).
-4 BIC'owskie scalaki: Ultimate Stuntman, Micro Machines, Go Dizzy Go i Złota Czwórka w boxie
-168 w 1
-2 gluty: Darkwing Duck (w świetnym stanie, przez to podejrzewam dorabiany label, może niesłusznie, bo na allegro wisi identyczny "z epoki": http://allegro.pl/darkwing-duck-plomba-pegasus-i6156827685.html)
i Chip i Dale (wart pewnie parenaście zł, tu raczej chodzi mi o tą plombę, bardzo podobną mam na pitolecie a'la casel, gdzie widnieje napis "MIRIAM"- to był jakiś większy importer, ktoś coś wie?)
Czyli raczej sama klasyka.
 




https://zapodaj.net/1dc691f7f094d.jpg.html
https://zapodaj.net/fccf1da0ab853.jpg.html
https://zapodaj.net/f09ff1c2f8952.jpg.html
https://zapodaj.net/bc43d33d3d2c1.jpg.html


wiec tak

złota 4 bos-ostatnio za 300zł koles sprzedał
micro machine mysle ze 150-200 wersja white
ultimate-150
go dizzy klasyk -moze nawet 250zł
168- niewiele ponad 100
chip dale 10-15zł
piekne gry

Pozdrawiam

machbed: Pisownia!! Albo używasz polskich znaków w każdym wyrazie albo nie używaj ich wcale! To forum pasjonatów, nie jakiś pudelek czy samosia.
« Ostatnia zmiana: 02.05.2016, 20:36:04 wysłana przez machbed »

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #563 dnia: 02.05.2016, 20:48:29 »
Moim zdaniem ceny zawyżone, allegro to żaden wyznacznik.

Jedrek85

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #564 dnia: 02.05.2016, 20:55:12 »
Moim zdaniem ceny zawyżone, allegro to żaden wyznacznik.

Dla handlarzy jak najbardziej. Jednakże realna wartość jest o wiele niższa niż wycena powyżej.

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #565 dnia: 03.05.2016, 05:14:25 »
Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat moich ulubionych cartów. Nie chcę sprzedawać, z czystej ciekawości.

7 gier po 15 złotych każda, to daje aż 105 złotych za cały ten zestaw. Tak jak koledzy napisali powyżej - realna wartość a nie zmyślona, ubzdurana.

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #566 dnia: 03.05.2016, 12:10:53 »
Moim zdaniem cena 50-100 zł/sztukę jest przystępna : Micro Machines, Ultimate Stuntman, Go! Dizzy Go! Jeśli dla kogoś cena 150-200 zł jest do przyjęcia, to ok, ale te gry nie są realnie tyle warte.

chager01

  • Gość
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #567 dnia: 04.05.2016, 09:03:14 »
Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat moich ulubionych cartów. Nie chcę sprzedawać, z czystej ciekawości.

7 gier po 15 złotych każda, to daje aż 105 złotych za cały ten zestaw. Tak jak koledzy napisali powyżej - realna wartość a nie zmyślona, ubzdurana.

Idąc twoim tokiem myślenia, to każdy obraz wart powinien być góra tysiaka albo 2 tyś. Bo przecież tyle powinna wynosić cena płótna+cena farb+robocizna malarza. Tak samo powinno być ze znaczkami, bo ta taki mały kawałek papieru, czyli każdy znaczek wart powinien być około 1 zł. Czyżbym się mylił??
Wg mnie to nie jest wartość ubzdurana, ani wymyślona. Niektóre kartridże są drogie ze względu na ograniczoną podaż. Gdyby na allegro taka Złotą Piątkę w wersji box była wystawiana średnio co 4-5 dni, czyli jakieś 6 egzemplarzy na miesiąc, to cena byłaby dużo niższa niż obecnie (a dziś wynosi ona od 300 do 400 zł).

Moim zdaniem ceny zawyżone, allegro to żaden wyznacznik.

To co ma być wyznacznikiem?? Sam chciałeś sprzedać na tym forum grę Friday 13 za 50 zł, bo jak napisałeś: dawno jej nie było na allegro. Nikt jej tu od Ciebie nie kupił, więc wystawiłeś ją na allegro, i gra poszła za 29 zł. Pewnie miesiąc wcześniej, albo miesiąc później ten sam kartridż poszedłby za mniej, albo więcej. Raz sprzedający zarobi, innym razem kupujący zaoszczędzi, takie są uroki giełd i różnych licytacji. Jeżeli sprzedaje się na allegro to trzeba mieć dużo szczęścia. A jak się kupuje to trzeba mieć dużo cierpliwości, a nie napalać się, by potem chwalić się ile to kasy wydaje się na kartridże...

tw1985

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #568 dnia: 06.05.2016, 19:17:25 »
Forumowicze mam pytanie ile jest warta gra VIDEOMATION nowa z opakowaniem oryginalnym kompletna? Pomoże ktoś?

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #569 dnia: 06.05.2016, 19:36:18 »
Dla mnie jest warta 50zł. Tyle za nią kiedyś dałem. Teraz pewnie wartość jest o wiele wyższa, bo jest jakiś szał na BICowe kartridże, które kiedyś można było do 30zł spokojnie kupić, bez szarpaniny. Wystaw na allegro do licytacji to się dowiesz ile jest to warte dla sentymentalnych napaleńców.