Autor Wątek: Disco polo  (Przeczytany 42817 razy)

Tycior

  • Gość
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #15 dnia: 23.05.2011, 15:32:03 »
Mati zgadza się chodzi mi tu o firmę . Z Hip Hopu jedyne kawałki które mogę posłuchać to "Chcemy Wojny","To my Polacy" ,"Cmentarna Brama" te kawałki mają jakiś przekaz i są ok. Ale reszta to same przekleństwa i kto ma większy szacun. Wracając do Disco Polo to słucham może tez z sentymentu,bo za dzieciaka zawsze leciało o 10 disco relax i disco polo live :-) niektóre piosenki na prawdę są ładne i romantyczne ,większość kojarzy d.p jako teksty "ty mnie nie kochasz ,ja Cię nie kocham itd" . Dzisiejsze d.p a te z lat 90' to jakby inne gatunki. Tam były tandetne teledyski(początki tego nurtu) ,które pewnie większość zniechęciły ,ale dzisiejsze są bardzo dobre i godne słuchania i oglądania. Nie mam pojęcia czemu w Polsce ludzie wstydzą się disco polo. Powstają radia ,fora o tej tematyce ale jednak stereotyp "wiochy" istnieje. Niektóre piosenki zagraniczne to tez jakby dp tylko w angielskim języku i ludzie słuchają i cieszą uszy. Gdyby u nas zaczęli śpiewać po angielsku byłoby ok ? I tak każdy śpiewa po zagranicznemu jakby Polacy własnego języka nie mieli.

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #16 dnia: 23.05.2011, 17:32:32 »
heh taka dyskusja ogólnie się na temat muzyki zrobiła. Tak nawiążę jeszcze do Pl rapu. Posłuchaj sobie Elda, człowiek ma przemyślane texty nie z dupy wzięte. Mógłbym dużo dyskutować na temat Hh, bo obracałem się bardzo dużo w tych klimatach, gdy ten gatunek był dobry, ale dobra, żeby mnie modzi niezbesztali to wrócić trzeba do głównego tematu w którym się już wypowiedziałem i raczej nie będę miał tu nic do dodania.

UczeńCzarnoksiężnika

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #17 dnia: 23.05.2011, 20:04:51 »
Tak wszedłem i chciałem coś napisać o disco-polo .. Ale to w następnym poście, bo posłuchałem sobie tej piosenki od Matiego i odnośnika obok "Mati demo". Ło Ty kurna człowieku, nagraj coś dłuższego to sobie (za pozwoleniem rzecz jasna) zgram na mp3 i będę miał co puszczać. Rewelacja kolego, super robota i chce(my) więcej :D

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #18 dnia: 23.05.2011, 20:45:33 »
A ja nie lubię podejścia "bo każdy się dobrze bawi". Nie, nie każdy. Ja tańczyć jako tako nie lubię, a disco polo to jakoś mi humoru nie poprawia. A kiedy 5 osób terroryzuje masową imprę, bo nie zdzierżą, że ludzie wolą inne rytmy niż takie co "wszyscy", to już w ogóle :P
Co do tekstu - nie mam nic przeciwko temu, gdy jest w ogóle nieistotny, jeśli piosnka jest fajna. A czasem to właśnie słowa, które kompozytor ma do powiedzenia stanowią o sile tytułu.Ale zdarza się, że po prostu wlaną takie kwasy, e głowa mała. Może dlatego ludzie lubią anglojęzyczne, bo jak tekstu nie rozumieją, nie przeszkadza? BTW nawet ja widzę różnicę między dancem a disco polo, mimo że ani tego, anie tego nie trawię.
Podsumowując, niech każdy słucha czego chce, póki innych nie katuje tym samym. I jeśli nie robi ideologii z muzyki wtedy, kiedy niewskazane.

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #19 dnia: 23.05.2011, 21:49:20 »
Uczeńczarnoksiężnika, mój syntezator jeździ teraz po weselach i nie mam jak tworzyć. Jeśli jednak bym coś nagrał to narazie poprzez opcję jaką nagrałem mój kawałek przez dyktafon do Chiptune'a, ale oczywiście jak coś się pojawi i mój sprzęt wróci do mnie to oczywiście się tym pochwalę :).
A na mp3 możesz sobie zgrywać, jak najbardziej :).

Evil18

  • I'm here
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #20 dnia: 23.05.2011, 21:54:35 »
ha mówiłem Mati robi się sławny :D jeszcze teledysk zrób i na Vivie zobaczymy  :F

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #21 dnia: 23.05.2011, 22:08:14 »
Muzyka to moja pasja również jak i Pegasus, troszkę zaniedbałem to, ale coś tam zostało. Muszę sobie lepszą robotę ogarnąć i lepszy sprzęt do tworzenia, ale fajnie, że się podoba. Taki sprzęt w ch kosztuję a niestety są inne wydatki w życiu i jak narazie nie mogę sobie pozwolić na coś lepszego, ale kto wie? Może kiedyś.

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #22 dnia: 23.05.2011, 22:51:41 »
Muszę przyznać Mati, że naprawdę bardzo fajny kawałek :)

Vladzimierz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Pegasus/MS-DOS/Commodore
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #23 dnia: 12.06.2011, 14:14:37 »
Ehh... Ja słucham tylko takiego z lat '90, i są to same kawałki satyryczne, nie słucham żadnych zboczonych rzeczy. Słucham takich wykonawców jak Stan Tutaj czy Bohdan Smoleń a oni śpiewali tylko takie kabaretowe piosenki. I nie mieszkam w Białymstoku tylko w Kaliszu. 

YAHHA

  • Ultra ANTYRecenzent PG - LORD MEGAZORD
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 302
  • WAKE UP BITCH
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #24 dnia: 12.06.2011, 16:30:16 »
Ehh...  nie słucham żadnych zboczonych rzeczy.

Ja tam bym temat odsłuchał

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #25 dnia: 12.06.2011, 23:08:50 »
Grand Koko ma Racje, JP to chała, a najbardziej jarają się tym zakozaczone 13-latki, co udaja wielkich kotów na osiedlach a tak to spier*alaja przed zwykłym jamnikiem. Pożalsiebożelool. Ja Słucham RAPU(Do niedoinformowanych, Hip-Hop to Subkultura łączący Sk8boarding, Toy - od graffów i tagów, Muzyka RAP i B-Boying).Chady, Parias Tupac Notorious BIG Big Pun Eldo OSTR.
A Disco Polo to bardziej do Tańca sie nadaje.

Vladzimierz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Pegasus/MS-DOS/Commodore
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #26 dnia: 13.06.2011, 17:29:00 »
A propos fajny kawałek http://www.youtube.com/watch?v=TQIPsTELNoU.

"Tu się śpiewa Disco-polo
I wyłącznie na wesoło"

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #27 dnia: 13.06.2011, 17:48:24 »
Lubicie disko w polu?? No to macie tutaj coś co was zadowoli:

http://www.youtube.com/watch?v=ogNaTM5gspA

Jak żyję, większej szmiry nie słyszałem. Ale miłośnikom disko polo napewno przypadnie do gustu. No to słuchać i na swoje komórki ustawiać by potem głośno puszczać w autobusie!!

« Ostatnia zmiana: 13.06.2011, 18:00:18 wysłana przez SebaSan1981 »

YAHHA

  • Ultra ANTYRecenzent PG - LORD MEGAZORD
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 302
  • WAKE UP BITCH
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #28 dnia: 13.06.2011, 17:59:31 »
Co za pytong, te zombie na fletach zapodaja od dziś nie wychodzę w nocy out side. STRACH :o

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #29 dnia: 13.06.2011, 18:00:42 »
Dla miłośników azjatyckich klimatów mam takie coś:

http://www.youtube.com/watch?v=4_o47Gs6DQ0

jeszcze lepsze od poprzedniego!!